2002 yılından buyana kesintisiz hizmet

Üye olun yazmaya başlayın ve Çankırı'nın geleceğine siz yön verin. Çankırı Araştırmaları Sitesi [www.cansaati.org]

Forum Anasayfası Forum Anasayfası » Haberler/Etkinlikler » Çankırı Haberleri
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - İstanbulda Çankırı Yatırım ZirvesiGerçekleştirildi
  Yardım Yardım  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Yeni Sayfa 1

Güncel Sitemiz için tıklayınız.

Çankırı Araştırmaları Sitesi Ağustos 2013 3 ncü dönem sitesi

2002 yılından bu güne kesintisiz hizmet veren sitemizin binlerce yazı ve görselin bulunduğu arşivleri

2000-2005 I. Arşiv       2006-2013 II. Arşiv

Kilitli Forumİstanbulda Çankırı Yatırım ZirvesiGerçekleştirildi

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
haberci Açılır Kutu Gör
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi
Simge
Canssati.Org Haber Servisi

Status: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı haberci Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: İstanbulda Çankırı Yatırım ZirvesiGerçekleştirildi
    Gönderim Zamanı: 04.10.2012 Saat 00:16
KUZKA İstanbul'da Çankırı Yatırım Zirvesi Gerçekleştirdi

Alıntı kuzka.gov.tr den alınmıştır

T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı | www.kuzka.org.tr

27-30 Eylül 2012 tarihleri arasında Feshane Uluslararası Fuar, Kongre ve Kültür Merkezi’nde Çankırı Valiliği, Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı, Çankırı Ticaret ve Sanayi Odası, Çankırı KOSGEB Hizmet Merkezi Müdürlüğü ve daha bir çok paydaş ile birlikte “Çankırı Tanıtım Günleri” düzenlenmiştir.

Bu organizasyonun bir etkinliği olarak da Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı tarafından 28 Eylül 2012 tarihinde İstanbul Ticaret Odası Meclis Salonu’nda “Çankırı Yatırım Zirvesi” adı altında bir etkinlik gerçekleştirilmiştir. İstanbul’daki sermaye sahiplerinin hedef kitle olarak seçildiği etkinlik, farklı oturumlarda paneller halinde gerçekleştirilmiştir.

Zirve, İstanbul’da mukim bulunan işadamı meslek örgütlerinin yetkilileri ve Çankırı protokolünün açılış konuşmaları ile başlamıştır. Bu konuşmalar sırasında Çankırı Valisi Vahdettin ÖZCAN, Çankırı’ya Japon lastik firmasının yapacağı 500 milyon dolarlık yatırım ve Çankırı’nın en büyük sorunlarından biri olarak ortaya çıkan konut arzındaki yetersizliği çözecek bir çalışma olan 6000 konutluk dev uydu kent projesinin ilk sinyallerini, Zirve’de değerli misafirlere ve tüm Çankırılılara müjdelemiştir.

Etkinliğin ilk bölümü olan “İş Dünyası ve Medya Kuruluşları” kısmına Marmara Üniversitesi Öğretim Üyesi ve Zaman Gazetesi Ekonomi Yazarı Prof. Dr. İbrahim ÖZTÜRK başkanlık etmiştir. Bu bölümde  Türkiye Kalkınma Bankası A.Ş yetkilisi Dr. Faruk Cengiz TEKİNDAĞ, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası yetkilisi Banu KARSIALAN ve Kredi Garanti Fonu yetkilisi Bülent ATMACA kurumlarının yatırımcılara sundukları destekleri girişimcilerle paylaşmışlardır.

Bu bölümün ön plana çıkan unsuru ise Prof. Dr. İbrahim ÖZTÜRK’ün Çankırı’ya yapılacak olan Japon yatırımının oldukça başarılı bir çalışma olduğunu vurgulamasıdır. Doktorasını Japonya’da yapan ÖZTÜRK, Japonların kolay kolay ülke dışına yatırım yapmadıklarını belirtirken, öte yandan bu ve benzeri yatırımların Çankırı’da diğer Japon yatırımcılar tarafından da devam ettirileceğini iddia etmiştir.

Zirvenin ikinci oturumu olan “Yatırımcı Gözüyle Çankırı” bölümüne Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Rıza GÜRBÜZ başkanlık yapmıştır. Kendisi de aslen Ilgaz ilçeli olan Yeşiller Deri sahibi Mahmut YEŞİL, şu an başarıdan başarıya koşan şirketinin nasıl bu günlere eriştiğini açık yüreklilikle tüm misafirlere aktarmıştır. Bu oturumun ikinci panelisti İstanbul Çankırı Dernekler Federasyonu Başkanı ve başarılı işadamı Vahap YARTAŞ da Kurşunlu ilçesinde gerçekleştirmek istediği 5 yıldızlı otel projesini buradan duyurmuştur.

GÜRBÜZ’ün yine başkanı olduğu üçüncü oturumda “Çankırı’nın Yatırım Altyapısı” masaya yatırılmıştır. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Çankırı İl Müdürü Şaban KÜÇÜKGÜMRAH, Çankırı Karatekin Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Murat ARI, Enerjisa A.Ş. Dağıtım Sistemleri ve Yatırımlar Direktörü Hüsnü DÖKMECİ, Korgun Belediye Başkanı ve OSB Yönetim Kurulu Üyesi Halil ÖZ, Çerkeş Belediye Başkanı ve OSB Yönetim Kurulu Başkanı Şükrü TARHAN ve Şabanözü Belediye Başkanı ve OSB Yönetim Kurulu Başkanı Ali ÇAPÇI Çankırı’nın yatırım için ne kadar hazır olduğunu tartışmışlardır. Bu oturumdan çıkan sonuçlar ise Çankırı OSB’lerinin bir an evvel doğalgaz altyapısına kavuşturulması, düşük işgücü arzının yükseltilmesi, yüksek nakliye fiyatlarının indirilmesi ve Çankırı halkında sanayi kültürü ve girişimcilik ruhunun uyandırılması olmuştur.

KUZKA Çankırı Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Abdullah GÜLŞEN, KOSGEB Çankırı Hizmet Merkezi Müdürü Ahmet ÖZBEKLER, TKDK Çankırı İl Koordinatörlüğü yetkilisi Burcu FIRAT ve Çalışma ve İş Kurumu Çankırı İl Müdürü Yardımcısı Ercan IRMAK kurumlarının sunduğu mali ve teknik destekleri yatırımcılara sonraki bölümde anlatmışlardır. Mezkûr kurumların Çankırı’da yatırımcılara her yıl 50 milyon TL dolayında nakit desteği sağlaması dikkatleri çekmiştir.

Çankırı Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı ve Megasan Medikal Genel Müdürü Hayrettin ÇELİKTEN ve ES Tekstil Genel Müdürü Serdar ÖZCAN kapanıştan önce firmalarının nasıl bugünlere geldiğini sohbet ortamının sıcaklığında değerli misafirlere anlatmışlardır.

Çankırı Yatırım Zirvesi kapanış konuşması ve plaket töreni ile son bulmuştur.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur. 

Düzenleyen haberci - 04.10.2012 Saat 00:17
Cansaati.Org
Yukarı Dön
alikaraabali Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Status: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı alikaraabali Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09.10.2012 Saat 02:34
Yapılan organizasyonun tam tanıtımı olmadığı için çok olumlu geçtiğini söyleyemem..
Ali Karaabalı
Korgun - Dikenli
İstanbul Çankırı Gençlik Derneği
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Share Topic   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.16
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.
Yeni Sayfa 1

Güncel Sitemiz için tıklayınız.

Çankırı Araştırmaları Sitesi Ağustos 2013 3 ncü dönem sitesi

2002 yılından bu güne kesintisiz hizmet veren sitemizin binlerce yazı ve görselin bulunduğu arşivleri

2000-2005 I. Arşiv       2006-2013 II. Arşiv

Popup Örnek