2002 yılından buyana kesintisiz hizmet

Üye olun yazmaya başlayın ve Çankırı'nın geleceğine siz yön verin. Çankırı Araştırmaları Sitesi [www.cansaati.org]

Forum Anasayfası Forum Anasayfası » Haberler/Etkinlikler » Çankırı Haberleri
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Cumhurbaşkanın Kabul Ettiği Tek Hediye
  Yardım Yardım  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Yeni Sayfa 1

Güncel Sitemiz için tıklayınız.

Çankırı Araştırmaları Sitesi Ağustos 2013 3 ncü dönem sitesi

2002 yılından bu güne kesintisiz hizmet veren sitemizin binlerce yazı ve görselin bulunduğu arşivleri

2000-2005 I. Arşiv       2006-2013 II. Arşiv

Kilitli ForumCumhurbaşkanın Kabul Ettiği Tek Hediye

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
ahmetgulsen Açılır Kutu Gör
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi
Simge
Cansaati.Org Yazı İşleri Sorumlusu

Status: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ahmetgulsen Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Cumhurbaşkanın Kabul Ettiği Tek Hediye
    Gönderim Zamanı: 15.11.2012 Saat 01:25

• Çankırı'yı 28 yıl sonra ziyaret eden 2 nci Cumhurbaşkanı olma vasfıyla şehri şereflendiren sayın Abdullah GÜL protokolden hediye kabul etmedi ancak kendisine çok anlamlı bir hatıra paylaşıldı. Buğdaypazarı Camii yanındaki Sofuzade medersesinde kendisine Rahmetli Şefik Aşıkoğlu hocamızın hatırası için 1998 yılında yazdığımız eser takdim edildi. Eserin sayın GÜL için bir önemi var. Rahmetli Şefik Aşıkoğlu ile sayın GÜL üniversite yıllarında MTTB de birlikte faaliyet göstermişlerdi. Eserde bu günlerini belgeleyen bir fotoğraf bulunmaktadır.

Düzenleyen ahmetgulsen - 15.11.2012 Saat 01:39
Ahmet GÜLŞEN

http://smmmahmetgulsen.wordpress.com/
Yukarı Dön
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ahmetgulsen Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15.11.2012 Saat 01:36
İbrahim Akyol'un gönderdiği açıklama

Alıntı Cumhurbaşkanımız Sayın Abdullah Gül ve eşi, 8 Kasım 2012 Perşembe günü Sofuzade Hazımiye medresesini –halk arasındaki adıyla Buğday Pazarı medresesini- ziyaret ettiler. Yanındaki heyetle beraber ilk uğradıkları yer, üst kattaki  büyük oda idi. Biz buraya Çankırı Belediyesi, Dr. Rıfkı Kamil Urga Çankırı Araştırmaları Merkezi’nde bulunan tarihi eşyalardan bir kısmını getirmiş ve küçük bir stant oluşturmuştuk. Kapıda kendisini, Merkezimizin görevlisi ve  emektarı Mustafa Kara ile beraber karşıladık. Belediye başkanımız İrfan Bey, valimiz ve kalabalık bir heyetle içeri girdiler. Yanlarında ayrıca Cumhurbaşkanlığı genel sekreteri, Eski Türk Edebiyatı hocalarından Prof. Dr. Mustafa İsen de bulunmakta idi. Hoşgeldinizden sonra kısaca Araştırma Merkezimizden bahsettik. Zaten merkezimiz ile ilgili malumatları var idi. Bu esnada İrfan Bey, “Efendim! Size küçük bir süprizimiz var” diyerek bana döndü. Ben de “Sayın Cumhurbaşkanım! Şu kitapta Zât-ı âlinize ait 1973 yılında çekilmiş bir fotoğraf bulunmaktadır” diyerek  “DİRİLİŞ GÜLܔ adlı kitabı gösterdim. Stantta tam önünde bulunan kitabı “ aaa! Şefik Hoca!” diyerek eline aldı. Kitaba şöyle bir baktı. “Hani fotoğraf nerede” der gibi yüzüme baktı. “Efendim, arasında kağıt olan sayfada” deyince hemen orayı açtı, baktı. Fotoğrafı gördü.  Mutluluk ile hüznün karışımı bir hal aldı yüzü. “1973 yılında Milli Türk Talebe Birliği’nde çekilmişsiniz” dedim. Cevap vermedi, bir müddet kitaba baktı. Sonra eşine dönerek “Bak benim gençlik fotoğrafım, Şefik Hocayla beraber” dedi. Bize dönerek “Talebe Birliğinden” dedi. Diğer misafirler de görmek istediler. İrfan Bey; “Efendim! Hediye kabul etmediğinizi biliyoruz. Eğer müsade ederseniz, bu kitabı size takdim etmek istiyoruz.” deyince memnun oldu. “Yalnız fazla varsa alabilirim” dedi. Ben de “Var Sayın Cumhurbaşkanım!” diyerek kitabın ikincisini gösterdim. Bunun üzerine hediyemizi kabul ettiler.  

Daha sonra Çankırı Araştırmaları Merkezi ile ilgili sunumumuzu gerçekleştirdik. En sonunda ayrılırken beraber hatıra fotoğrafı çektirme teklifimizi kabul ettiler.

(1998 baskılı bu kitapları bize temin eden Osman Nuri UÇAK kardeşime çok teşekkür ediyorum.)

Ahmet GÜLŞEN

Yukarı Dön
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ahmetgulsen Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19.11.2012 Saat 19:33
Yeni Şafak Gazetesi haberi gündemine taşımış, haberi gazeteye taşıyan Recep YETER beye teşekkür ederiz.

http://www.yenisafak.com.tr/gundem-haber/gulun-geri-ceviremedigi-hediye-14.11.2012-423200

MTTB de etkin olarak görev alan Cumhurbaşkanı Gül, Şefik Aşıkoğlu ve arkadaşlarıyla. (29 Mayıs 1973)
Ahmet GÜLŞEN

Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Share Topic   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.16
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.
Yeni Sayfa 1

Güncel Sitemiz için tıklayınız.

Çankırı Araştırmaları Sitesi Ağustos 2013 3 ncü dönem sitesi

2002 yılından bu güne kesintisiz hizmet veren sitemizin binlerce yazı ve görselin bulunduğu arşivleri

2000-2005 I. Arşiv       2006-2013 II. Arşiv

Popup Örnek