2002 yılından buyana kesintisiz hizmet

Üye olun yazmaya başlayın ve Çankırı'nın geleceğine siz yön verin. Çankırı Araştırmaları Sitesi [www.cansaati.org]

Forum Anasayfası Forum Anasayfası » Haberler/Etkinlikler » Çankırı Haberleri
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Başkentte Çankırı Günleri 2013
  Yardım Yardım  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Yeni Sayfa 1

Güncel Sitemiz için tıklayınız.

Çankırı Araştırmaları Sitesi Ağustos 2013 3 ncü dönem sitesi

2002 yılından bu güne kesintisiz hizmet veren sitemizin binlerce yazı ve görselin bulunduğu arşivleri

2000-2005 I. Arşiv       2006-2013 II. Arşiv

Kilitli ForumBaşkentte Çankırı Günleri 2013

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
ahmetgulsen Açılır Kutu Gör
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi
Simge
Cansaati.Org Yazı İşleri Sorumlusu

Status: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (1) Teşekkür(1)   Alıntı ahmetgulsen Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Başkentte Çankırı Günleri 2013
    Gönderim Zamanı: 24.05.2013 Saat 21:49
Başkentte Çankırı günleri başlıyor.
Program aşağıdaki gibidir.

Ahmet GÜLŞEN

http://smmmahmetgulsen.wordpress.com/
Yukarı Dön
ahmetgulsen Açılır Kutu Gör
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi
Simge
Cansaati.Org Yazı İşleri Sorumlusu

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ahmetgulsen Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24.05.2013 Saat 21:54
Başkentte Çankırı günleri için davetiye yayınlandı ve içeriği gördük emeği geçenlere teşekkür ederiz. Ancak Çankırı günlerinde "Ankaralı Namık" programının ne ilgisi var Çankırı'ya nasıl bir katkısı var anlayabilmiş değilim. Çankırı'nın kültürel kazanımlarını ve tarihi birikimini temsil etmekten uzak ve zaten "Ankaralı..." olan, zanaati de pek makbul olmayan kişileri artık Çankırı programlarından uzak tutamamız gerekmektedir.

Ahmet GÜLŞEN

http://smmmahmetgulsen.wordpress.com/
Yukarı Dön
cankiriliis Açılır Kutu Gör
Okur
Okur
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (1) Teşekkür(1)   Alıntı cankiriliis Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22.07.2013 Saat 00:12

Sayın Ahmet Gülşen ve Saygıdeğer Hemşerilerimiz,

Saygılar sunar; Ramazan- ı Şerif’ in tüm İslam Alemi’ ne hayırlar getirmesini dilerim.

Bir “Çankırı Günleri” ni geride bıraktığımız şu günlerde, meşguliyetim nedeni ile, yazmakta geç kaldığımı düşünmüşken; hemşerilerimizin “Çankırı Günleri” hakkında sayfalar dolusu yorumlar yazacağını tahmin etmiştim.

Sayın Ahmet Gülşen’ in “ÇankırıGünleri” hakkında verdiği bilgiler sonucu, hiçbir hemşerimizin yorumda bulunup yazı yazmadığını görünce, gerçekten çok şaşırdım ve üzüldüm. “Hemşerilerimizin ilgisi bu kadar mıydı?” diye sormadan edemedim.

Sayın Hemşerilerimiz,

“Çankırı Tanıtım Günleri” yapıldı. Gittik. Gezdik. Gördük. En fazla üzüldüğüm konu, bir peynirci olarak, KÜPECÜK PEYNİR’ mizden bir tane, evet, nümune olmak üzere, bir tane küpecük peyniri görememek, beni gerçekten çok üzdü.

Bir standda bulduğum, “Küp Peyniri”dedikleri, Çankırı’ nın küp peyniri değil, bilmem hangi ilin, ticari gayeyle“Çankırı Günleri” ne katılmış esnafının bilmem ne peyniri idi.

Sayın Yetkili Hemşerilerimiz,

“Gerçekten pes” demeden edemiyorum.

Bir tek küpecik peyniri konulmayan standlarla “Çankırı Günleri” adı altında tanıtım günü yapmak, ilaç olsun diye bir kilogram küpecik peyniri bulamamak, ne kadar zor geldi bana. Bilemezsiniz.

Bilindiği üzere en önemli gelir kaynaklarımızdan ve sanayi ürünlerimizden olabilecek tuz ve küpecik peyniri’ dir.

Sadece “Çankırı Tuzu” nun bulunduğu Çankırı tanıtım günleri, Tüm Çankırılı Hemşerilerimize Hayırlı Olsun. Ancak:

Nerede kaldı, tanıtım gayemiz?

Nerede kaldı, “küpecik peyniri”sanayiinin geliştirilmesi gayemiz?

Nerede kaldı, bu sanayiden gelir elde edecek süt üreticilerimizin hayat standartlarının yükseltilmesi?

Nerede kaldı sanayi haline getirilebilecek gıda sektörümüzün geleceği?

Bir seneyi boşa geçirmiş olduk.

Vah bize! Vahlar bize!

İnşaallah gelecek seneye hazırlığımız olur ümidiyle…

Saygılarımla… 22.07.2013 00:11

Yukarı Dön
onurordek Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı onurordek Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01.08.2013 Saat 20:00
[QUOTE=cankiriliis]

''Bir standda bulduğum, “Küp Peyniri”dedikleri, Çankırı’ nın küp peyniri değil, bilmem hangi ilin, ticari gayeyle“Çankırı Günleri” ne katılmış esnafının bilmem ne peyniri idi.''

Sadece peynir için değil genel olarak bu durum mevcuttu.

Yemek çadırı bölümünde büyükçe yer tutan bir restaurant sahibinin, 'Çankırılı değilim, sadece ismimin başına Çankırı koyup paramı kazanıyorum' türünden bir konuşmasına şahit olmuştum bende.

Eldivan'ın kirazı
Dosta gider birazı. .
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Share Topic   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.16
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.
Yeni Sayfa 1

Güncel Sitemiz için tıklayınız.

Çankırı Araştırmaları Sitesi Ağustos 2013 3 ncü dönem sitesi

2002 yılından bu güne kesintisiz hizmet veren sitemizin binlerce yazı ve görselin bulunduğu arşivleri

2000-2005 I. Arşiv       2006-2013 II. Arşiv

Popup Örnek