2002 yılından buyana kesintisiz hizmet

Üye olun yazmaya başlayın ve Çankırı'nın geleceğine siz yön verin. Çankırı Araştırmaları Sitesi [www.cansaati.org]

Forum Anasayfası Forum Anasayfası » Gündem/Köşe Yazarları » Recep CIRIK
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Sandalyenin üç bacağı
  Yardım Yardım  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Yeni Sayfa 1

Güncel Sitemiz için tıklayınız.

Çankırı Araştırmaları Sitesi Ağustos 2013 3 ncü dönem sitesi

2002 yılından bu güne kesintisiz hizmet veren sitemizin binlerce yazı ve görselin bulunduğu arşivleri

2000-2005 I. Arşiv       2006-2013 II. Arşiv

Kilitli ForumSandalyenin üç bacağı

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Recep C Açılır Kutu Gör
Köşe Yazarı
Köşe Yazarı
Simge

Status: Aktif Değil
Mesajın Direkt Linki Konu: Sandalyenin üç bacağı
    Gönderim Zamanı: 18.05.2006 Saat 01:15

Değerli Yarenler

Oldum olası sandalyemizin üç bacağı sağlam ve dördüncüsünü takacağımız ve rahatca oturacağımız sırada garip ve akıl almaz olaylarla karşılaşıyoruz.

Bazı okuyucularım diyecek ki: - Ya hemşerim sen yurt dışındasın. İşin var, aşın var çocukların okudu, torun torba sahibi oldun. Sana ne Türkiye'deki garipliklerden, olaylardan' diyebilirsiniz.

Size göre öyle. Fakat kazın ayağı hiç de öyle değil. Bundan bir kaç gün önce 18 yaşında bir Flaman genç rastgele ateş açarak parkta kitap okuyan bir kadını yaraladı. Bri Afrikalı olan kadını ve iki yaşında Luna adında bir kız çocuğunu öldürdü. Eğer polis ateş etmese en az altı yabancıyı öldürüp intihar edeceğini  kaçtığı yatılı okulda bırakmış. Bu çocuğun halası Flaman parlementosunda ırkçı bir partinin senatörü... Tesadüfen tanıştık. Meslekdaşım olması ise beni şaşırttı. Fakat bize karşı hiç bir ırkçı tavır göstermedi. Ben de nasıl oldu da bu partiden seçildi demiştim ama, yeğeninin bu olaylara karışması  sonucunda defterimden sildim. Birkaç keresinde Türkiye ve Avrupa Birliği ve sözde Ermeni  soykırmı konularında görüş aktarmıştım. Bu uğraşılarım ne kadar amacına ulaştı bilemiyorum. En azından önyargılarının bir kısmını dumura uğrattığımı düşünüyorum. Umarım bu partiden ayrılır, gerçeği görür.

Bugün Danıştay'a yapılan saldırıda öğretmen çocuğu ve hukuk bilen, insanların yaşama ve özgürce düşünmelerine saygılı olmasını bilecek kadar hukuk bilen bir avukatın kendi meslekdaşlarına silahlı saldırısı beni çok düşündürdü.

- Babasının mütevazi konuşması iyi bir izlenim bırakırken çocuğunu nasıl yetiştirdi diye sorgulamadan da edemedim.

- Çok halim, selim olduğu söylenen Alpaslan Aslan'ın kontrolde yakalanmayan ve hiçbir olaya karışmamış silahı nasıl ve nereden bulduğu ?

- Bu olaydan kimin ne çıkarı olduğu ve Türkiye için getiri ve götürüleri ?

-Basın ve Tv kuruluşlarının hemen hedef göstermelerinin amacı nedir ?

Bu olay aydınlatıl(a)mazsa  uykumuzun kaçacağı günler yakındır.

Adli kurumlarımıza herkesin yardımcı olması ile olayın aydınlatılması en büyük dileğimizdir.

Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ni yeni kritik oluşumlar için hazırlanan bu oyunlara gelmemesi en büyük dileğimizdir.

Bu menfur olayı kınıyorum.

Her kim olursa olsun düşüncesine, inancına ve kültürüne saygı duymaya davet ediyorum.

Biz yurtdışındakiler her zaman namlunun ucundayız. Bakmayın medeniyet ve gelişmişlik hikayelerine... 18 yaşına giren 500 avrosu olan herkes av tüfeği ile karşınıza çıkabilir.

Bu ara mecliste Belçika yeni yasalar çıkarmaya başladı. Fehriye Erdal'ı kaybettiler, gözaltından uçtu.. pırrrr.

Yalçın Özbey yakalandı, bırakıldı. Gaspçı bir polonyalı esmer olduğu için Faslı gençlere benzetildi. Faslılar hakkında ileri- geri bir sürü yazılar yazıldı.

Velhasıl dünya hiç sütliman değil..Hepimiz  bir yaşama savaşı veriyoruz.

İnsanların birbirleri ile olan iletişim bozuklukları ve karşısındaki insanların düşüncelerini saygıyla karşılayabilecek düzeye gelmediği sürece üç bacaklı sandalyemizde rahat oturamıyacağız.

Bu sandalyede rahat oturmak için hoşgörü ve bazı sıkıntılara katlanmamız gerekecek.

Ben de bu yazımı sizin hoşgörünüze sığınarak yazdım.

Sevgi, saygı ve selamlarımla....

Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Share Topic   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.
Yeni Sayfa 1

Güncel Sitemiz için tıklayınız.

Çankırı Araştırmaları Sitesi Ağustos 2013 3 ncü dönem sitesi

2002 yılından bu güne kesintisiz hizmet veren sitemizin binlerce yazı ve görselin bulunduğu arşivleri

2000-2005 I. Arşiv       2006-2013 II. Arşiv

Popup Örnek