2002 yılından buyana kesintisiz hizmet

Üye olun yazmaya başlayın ve Çankırı'nın geleceğine siz yön verin. Çankırı Araştırmaları Sitesi [www.cansaati.org]

Forum Anasayfası Forum Anasayfası » Haberler/Etkinlikler » İmza Kampanyaları
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - İMZA KAMPANYASI : Kemal PARILTI Caddesi
  Yardım Yardım  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Yeni Sayfa 1

Güncel Sitemiz için tıklayınız.

Çankırı Araştırmaları Sitesi Ağustos 2013 3 ncü dönem sitesi

2002 yılından bu güne kesintisiz hizmet veren sitemizin binlerce yazı ve görselin bulunduğu arşivleri

2000-2005 I. Arşiv       2006-2013 II. Arşiv

Kilitli ForumİMZA KAMPANYASI : Kemal PARILTI Caddesi

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  123 4>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
haberci Açılır Kutu Gör
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi
Simge
Canssati.Org Haber Servisi

Status: Aktif Değil
Mesajın Direkt Linki Konu: İMZA KAMPANYASI : Kemal PARILTI Caddesi
    Gönderim Zamanı: 30.12.2005 Saat 12:28

İMZA KAMPANYASI: Kemal PARILTI caddesi

“Çankırı’nın bilge insanlarından Rahmetli Kemal PARILTI’nın adının bir caddeye verilerek yaşatılmasını istiyorum.”

Çankırı Araştırmaları Sitesi 2005 yılında yine değerli bir insanımız, Rahmetli İsmail ÖZDEMİR'in isminin bir sokağa verilmesi konusunda kampanya yürütmüş ve halkın teveccühü, Belediyemizin duyarlılığı ile isim yaşatılmıştır. Şimdi ise bir başka değerli insanımızın adının yaşatılmasını istiyoruz. Şehrimizdeki cadde ve sokakların anlamsız isimlerle anılması yerine böylesi değerli insanların adlarını taşıması şehrin insanını köklerine daha bağlı kılar inancındayız.

İmza Kampanyası Çalışma Şekli

Siz değerli üyelerimizden,

1-  bu foruma, aşağıdaki kutuya tırnak içindeki ifadeyi altına adınızı ve soyadınızı vermek suretiyle eklemenizi,

“Çankırı’nın bilge insanlarından Rahmetli Kemal PARILTI’nın adının bir caddeye verilerek yaşatılmasını istiyorum.
isim Soyisim”

2- Çankırı'da bu konuyu sahiplenecek gönüllü kişilerin, derneklerin ayrı ayrı yada birlikte bir dilekçe ile Belediye Başkanlığına başvurmalarını,

3- İsmin Belediye Meclisinde onaylanmasını temin için Meclis üyelerine  bu forumdaki yazılar ve imzalar okutularak kulis çalışması yapılmasını, 

4- Kuvvetli bir kamuoyu oluşturmak için imza sayısını artırmaya gayret edilmesini,

5- Rahmetlinin daha iyi tanıtılması ve anlaşılması için hakkında görüş ve önerileriniz ile anılarınızı burada paylaşmanızı

bekliyoruz.

Rahmetli hakkında sitemizde 31/08/2004 tarihinde sitemizde yazılan bir yazıyı ilginize sunuyoruz.

KEMAL PARILTI, HAKK’A YÜRÜDÜ!

Hakkı DURAN
21. Dönem Milletvekili

Çankırı’ya ve Çankırı insanına büyük emekler vermiş olan, hikmet ehli bir dâva adamını kaybetmiş bulunuyoruz. Etrafındakilere daima hakkı tavsiye etmiş, kendini hiçbir zaman ön plana çıkarmamış, tarihini,kültürünü son derece iyi kavramış, görünüşte yalnız bir adam… Hiç evlenmemiş olduğu için bir cihetten yalnız zannedilebilir.

Ancak ”İnsan yalnız değildir, insan bir cemiyettir.” hikmetine aşina olanlar nezdinde Kemal Ağabeyler, yalnız değildirler…
Şeyh Galip’in berceste mısraında dile getirdiği gibi ;
“Hoşça bak zâtına kim zübde-i âlemsin sen” insan adeta kainatın özetidir. Evrende var olan her şeyden insanda da var demektir.
O, bazılarına göre, sadece Diş hekimi Kemal Parıltı idi. Halbuki O’nun yetiştiği ortamlarda yetişenler, ihtisaslarının dar sınırlarında kalmazlardı. Türk –İslam kültürünün bütün alanlarında bilgi ve fikir sahibiydiler. Onun gibilerde kendini,kendi sınırlarını aşma iştiyakı vardı. Kemal ağabey, yüksek tahsilini İstanbul’da yapmıştı. Bir çok önemli fikir, dâva, ilim ve sanat adamıyla yüzyüze gelmiş, irfanını sohbetlerde geliştirmişti.

Rahmetli Mehmet Kaplan Hoca, bir sohbetinde aydın olmanın en önemli ölçülerinden birinin ihtisasın dar alanına sıkışmayıp, çok yönlü olmak olduğunu vurgulamıştı. Yine büyük şairimiz Şeyh Galip Dede:
“Bir şulesi var ki,şem’ -i cânın / Fânusuna sığmaz âsumanın “ beytinde meâlen “Can mumunun öyle bir PARILTI sı vardır ki, gökyüzünün fânusuna sığmaz, hapsolmaz.” diyerek bu meselede son sözü söylemiştir.

Kemal Ağabey, Çankırı’yı ve kültürel değerlerini en iyi bilenlerdendi. Sahip olduğu bilgileri, sohbetlerde tatlı tatlı anlatır, bunları yazıya geçirmesini isteyen arkadaşlarımızı bir bahaneyle geçiştirir, eline kalemi almazdı. Bu özellik şifahi kültür geleneğinin bütün temsilcilerinde- maalesef –mevcuttur. Nice değerli bilgiler onunla birlikte gitti. Galiba biraz da melamiyy’ ül meşrebdi ki (İyi yanlarını gizleyip, olumsuzluklarını öne çıkaran demektir.).

30 Ağustos gibi anlamlı bir günde yola çıktın değerli büyüğüm!
Cenabı Hak Rahmetiyle muamele etsin !Bütün sevenlerinin başı sağolsun!

Cansaati.Org
Yukarı Dön
i.zencirci Açılır Kutu Gör
Köşe Yazarı
Köşe Yazarı
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30.12.2005 Saat 12:34

“Çankırı’nın bilge insanlarından Rahmetli Kemal PARILTI’nın adının bir caddeye verilerek yaşatılmasını istiyorum.”

"Her soruya cevap verebilen, Ayaklı Kütüphane" bildiğimiz Diş Hekimi Kemal Parıltı, Biz Çankırılılar için önemli. Belediye Meclis Üyelerimizin bu konuda alacakları karar, bu değerli büyüğümüzü gelecek nesillerin de tanımasına yardımcı olacaktır. 

İbrahim ZENCİRCİ
Yukarı Dön
ahmetgulsen Açılır Kutu Gör
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi
Simge
Cansaati.Org Yazı İşleri Sorumlusu

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30.12.2005 Saat 12:36
Ahmet GÜLŞEN

http://smmmahmetgulsen.wordpress.com/
Yukarı Dön
Recep Gülşen Açılır Kutu Gör
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30.12.2005 Saat 13:00
Recep Gülşen
Yukarı Dön
Fazlı Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30.12.2005 Saat 16:07

"Çankırı'nın bilge insanlarından Rahmetli Kemal PARILTI'nın adının bir caddeye verilerek Yaşatılmasını istiyorum."

Yukarı Dön
İsa ÇİÇEK Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30.12.2005 Saat 16:41

“Çankırı’nın bilge insanlarından

Rahmetli Kemal PARILTI’nın

adının bir caddeye verilerek yaşatılmasını istiyorum.”

Saygılarımla, İsa ÇİÇEK

Yukarı Dön
gursoysulek Açılır Kutu Gör
Yazar
Yazar
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30.12.2005 Saat 18:15

"ÇANKIRI'NIN BİLGE İNSANLARINDAN RAHMETLİ KEMAL PARILTI' NIN ADININ BİR CADDEYE VERİLEREK YAŞATILMASINI İSTİYORUM."

Ahmet GÜLŞEN beyefendiye konuyu gündeme getirdikleri için teşekkür ediyorum.

Yukarı Dön
fkocer Açılır Kutu Gör
Okur
Okur
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 31.12.2005 Saat 01:43
Ferhat Kocer
Yukarı Dön
nuri lafci Açılır Kutu Gör
Okur
Okur
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01.01.2006 Saat 10:02
Nuri LAFCI
Yukarı Dön
endertarım Açılır Kutu Gör
Yazar
Yazar
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01.01.2006 Saat 11:20

"Çankırı'nın bilge insanlarından Rahmetli Kemal PARILTI'nın adının bir caddeye verilerek yaşatılmasını istiyorum"

Ender Tarım

Yukarı Dön
Recep C Açılır Kutu Gör
Köşe Yazarı
Köşe Yazarı
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01.01.2006 Saat 20:09

Değerli Cansaati üyeleri

Bence imza  kampanyalarımızla  her ay Çankırı'mıza emeği geçen ve dünya'dan göç eden değerli insanlarımız için bir çok ismin yazılı olduğu bir teklif ile Belediye Meclisi'ne başvuralım. Zira unuttuğumuz değerlere karşı kendimi sorumluluk içinde hissediyorum.

Bu kampanyayı da canı gönülden destekliyorum.

Yukarı Dön
derelli Açılır Kutu Gör
Köşe Yazarı
Köşe Yazarı
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02.01.2006 Saat 11:10

"Çankırı'nın bilge insanlarından Rahmetli Kemal PARILTI'nın adının bir caddeye verilerek yaşatılmasını istiyorum"

NURETTİN DERELLİ

Yukarı Dön
KAFKAS_KARTALI Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02.01.2006 Saat 11:15

ÇANKIRI için çalışmış ve bu ilde ardında temiz ve saygıdeğer bir isim bırakmış; yetişmiş nesillere ışık tutmuş, değerli insan bilge adam Kemal PARILTI'nın isminin bir cadde veya sokağa verilerek yaşatılmasını istiyorum.

Yukarı Dön
ALİ YILDIRIM Açılır Kutu Gör
haberci
haberci
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02.01.2006 Saat 12:32
Yukarı Dön
mehmet_ozdemir Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03.01.2006 Saat 11:22

Çankırıya ömrünü adamış, ardından da temiz ve saygıdeğer bir isim bırakmış, yetişmiş nesillere bilge kişiliği ile ışık tutmuş, çağımızın Bilge Kağan'ı,değerli insan  Rahmetli Kemal PARILTI'nın isminin bir sokak veya caddeye verilerek yaşatılmasını istiyorum.

MEHMET ÖZDEMİR
Yukarı Dön
HALLAC Açılır Kutu Gör
haberci
haberci
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04.01.2006 Saat 07:07

Mehmet HALLAÇ

Yukarı Dön
HALLAC Açılır Kutu Gör
haberci
haberci
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04.01.2006 Saat 08:56

Adem ÇAĞLAR

Yukarı Dön
cengizhan Açılır Kutu Gör
Yazar
Yazar
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04.01.2006 Saat 08:57

Bir ülkeyi ve büyük bir milleti karşılıksız sevmek bizler için belki bir onur  fakat bizleri o sevdaya götüren Alp ler Eren ler Alperenler ise bir gerçek ve büyük tarihimizin adsızları.. Rahmetli ağabeyimden karınca kararınca feyz almaya çalışmış onun sohbetlerini dinleme şansını yakalamış insanlardan birisiyim..

O birgün Oğuz Kaan olur öyle dinlerdik bazen bir Yunus sadeliğinde, Hep Mevlana hoşgörüsüyle pişerdik ocağında,Bazen Piri Reis gibi çiziverirdi dünyayı kafalarımıza dostu düşmanı görüverirdik hemen oracıkta, Gün gelir Akşemsettin olur irfanında yüzerdik, Alparslanı görürdük, Sarı hocayı, Akçakoca yı Osmanbeyi,

Deryalar sadece mekan değiştiriyor lakin adı hep derya Bir caddeye adını vermek o büyüklüğü ifadeye yetermi bilmem ama her sokakta her caddede Parıltı lar olsa diyede geçer yüreğimizden..

Mekanın Cennet olsun  Adın hem caddelerde hemde yüreklerimizde hiç sönmemecesine parlayacak Çünki sen PARILTIMIZSIN

Bu kampanyaya destek veren herkese sonsuz teşekkürler...

cengizhan
Yukarı Dön
HALLAC Açılır Kutu Gör
haberci
haberci
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04.01.2006 Saat 08:57

Emine Aybüke HALLAÇ

Yukarı Dön
Fatih Bayram Açılır Kutu Gör
haberci
haberci
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04.01.2006 Saat 09:48
"Çankırı’nın bilge insanlarından Rahmetli Kemal PARILTI’nın adının bir caddeye verilerek yaşatılmasını istiyorum.”
Yukarı Dön
AB Dereli Açılır Kutu Gör
haberci
haberci
Simge
Çankırı Habercisi- Fotoğrafçı

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04.01.2006 Saat 09:55

SAYGI VE SEVGİLERİMLE,

ALİ BÜLENT DERELİ   FOTO ÇAĞRI ILGAZ...

Yukarı Dön
Misafir Açılır Kutu Gör
Ziyaretçi
Ziyaretçi
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04.01.2006 Saat 14:02

ETHEM KARAKAYA

Yukarı Dön
CELAL Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05.01.2006 Saat 06:46

RAHMETLİ KEMAL ABİNİN ÇANKIRIDA BİR CADDEYE İSMİNİN VERİLMESİ ÇOK GÜZEL OLUR. BU KAMPANYAYA KATILIYOR VE DESTEKLİYORUM. KAMEL ABİNİN RUHU ŞAD OLSUN !

Celalettin KIZILAY
Yukarı Dön
yıldız Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05.01.2006 Saat 14:00

RAHMETLİ KEMAL BEYİN  BİR CADDEYE İSMİNİN VERİLMESİ KİŞİLERİN UNUTULMADIĞININ BİR İFADESİDİR. BU KAMPANYAYA DESTEKLİYORUM. ALLAH'IN RAHMETİ KEMAL BEYİN ÜZERİNE OLSUN

yıldız
Yukarı Dön
Misafir Açılır Kutu Gör
Ziyaretçi
Ziyaretçi
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05.01.2006 Saat 19:16

Bu yolla, o aziz ve rahmetli insanı layıkı vechile yad edemesek bile, ben de yukarıdaki dileğe bütün kalbimle katılıyorum. Hiç olmazsa, bir başlangıç sayılır.

Yukarı Dön
HAYRUNNİSA PARILTI Açılır Kutu Gör
Ziyaretçi
Ziyaretçi
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06.01.2006 Saat 08:54
Yukarı Dön
M.Ferhat GÜR Açılır Kutu Gör
Ziyaretçi
Ziyaretçi
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06.01.2006 Saat 11:21

Rahmetli Kemal PARILTI, nın adının verilmesi bence de uygun olur,saygılarımla

Yukarı Dön
Misafir Açılır Kutu Gör
Ziyaretçi
Ziyaretçi
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06.01.2006 Saat 12:23

Çankırı’nın bilge insanlarından Rahmetli Kemal PARILTI’nın adının bir caddeye verilerek yaşatılmasını istiyorum.

Yukarı Dön
İSMAİL HALLAÇ Açılır Kutu Gör
Ziyaretçi
Ziyaretçi
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06.01.2006 Saat 13:57
ÇANRI'NIN BİLGE İNSANLARINDAN RAHMETLİ KEMAL PARILTI'NIN İSMİNİN İŞYERİNİN OLDUĞU CADDEYE VERİLEREK YAŞATILMASINI İSTİYORUM.
Yukarı Dön
SADIK ÇAKIRSİPAHİ Açılır Kutu Gör
Ziyaretçi
Ziyaretçi
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07.01.2006 Saat 13:37
Çankırı’nın bilge insanlarından Rahmetli Kemal PARILTI’nın adının bir caddeye verilerek yaşatılmasını istiyorum.
Yukarı Dön
Misafir Açılır Kutu Gör
Ziyaretçi
Ziyaretçi
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07.01.2006 Saat 13:39

AYŞE ÇAKIRSİPAHİ

Yukarı Dön
Misafir Açılır Kutu Gör
Ziyaretçi
Ziyaretçi
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07.01.2006 Saat 13:40

EMEL ÇAKIRSİPAHİ

Yukarı Dön
Misafir Açılır Kutu Gör
Ziyaretçi
Ziyaretçi
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07.01.2006 Saat 13:42

ÜLKÜ ÇAKIRSİPAHİ

Yukarı Dön
NEZAHAT HALLAÇ Açılır Kutu Gör
Ziyaretçi
Ziyaretçi
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07.01.2006 Saat 13:44
Yukarı Dön
Misafir Açılır Kutu Gör
Ziyaretçi
Ziyaretçi
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08.01.2006 Saat 21:21

“Çankırı’nın bilge insanlarından Rahmetli Kemal PARILTI’nın adının bir caddeye verilerek yaşatılmasını istiyorum.

Yukarı Dön
M.Yaşar BÜYÜKDEMİRCİ Açılır Kutu Gör
Ziyaretçi
Ziyaretçi
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14.01.2006 Saat 23:14

SAYGILARIMLA

M.YA?AR BÜYÜKDEMİRCİ

Yukarı Dön
akınkızmaz Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14.01.2006 Saat 23:41
bende merhum KEMAL PARILTI NIN isminin bir caddeye verilmesini isterim.
Yukarı Dön
mehmet ali ateş Açılır Kutu Gör
Ziyaretçi
Ziyaretçi
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16.01.2006 Saat 08:44
çankırının önemli ismi merhum kemal parıltının sıradan ufak sokaklara degil büyük bir caddeye verilmesi örnegin kastomunu caddesinin ismi degiştirilip verilebilir
Yukarı Dön
HÜSNÜ BÜLBÜL Açılır Kutu Gör
Ziyaretçi
Ziyaretçi
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16.01.2006 Saat 09:43
“Çankırı’nın bilge insanlarından Rahmetli Kemal PARILTI’nın adının işyerinin olduğu Tayyare caddesine isminin verilerek yaşatılmasını istiyorum."
Yukarı Dön
ÜMMET BULUT Açılır Kutu Gör
Ziyaretçi
Ziyaretçi
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16.01.2006 Saat 09:49
“Çankırı’nın bilge insanlarından Rahmetli Kemal PARILTI’nın adının işyerinin olduğu Tayyare caddesine isminin verilerek yaşatılmasını istiyorum."
Yukarı Dön
fATİH Açılır Kutu Gör
Ziyaretçi
Ziyaretçi
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16.01.2006 Saat 16:12
Yukarı Dön
İSMAİL ERDOĞAN Açılır Kutu Gör
Ziyaretçi
Ziyaretçi
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18.01.2006 Saat 06:14
“Çankırı’nın bilge insanlarından Rahmetli Kemal PARILTI’nın adının işyerinin olduğu Tayyare caddesine isminin verilerek yaşatılmasını istiyorum." ii
Yukarı Dön
Misafir Açılır Kutu Gör
Ziyaretçi
Ziyaretçi
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18.01.2006 Saat 08:20

TÜRK YEREL HYZMETSEN                                                                ÇANKIRI TEMSYLCYLY?Y 

Yukarı Dön
Misafir Açılır Kutu Gör
Ziyaretçi
Ziyaretçi
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18.01.2006 Saat 08:23

ÇANKIRI ÖZ KÜLTÜRÜNÜ

YAŞATMA VE KALKINDIRMA DERNE?Y

Yukarı Dön
METİN MEMİŞ Açılır Kutu Gör
Ziyaretçi
Ziyaretçi
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18.01.2006 Saat 11:27
Yukarı Dön
YÜKSEL DEMİRBAŞ Açılır Kutu Gör
Ziyaretçi
Ziyaretçi
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18.01.2006 Saat 11:35
“Çankırı’nın bilge insanlarından Rahmetli Kemal PARILTI’nın adının işyerinin olduğu Tayyare caddesine isminin verilerek yaşatılmasını istiyorum." YÜKSEL DEMİRBAŞ
Yukarı Dön
SÜHEYLA PARILTI Açılır Kutu Gör
Ziyaretçi
Ziyaretçi
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18.01.2006 Saat 14:11
Yukarı Dön
HASAN OVACIKLI Açılır Kutu Gör
Ziyaretçi
Ziyaretçi
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18.01.2006 Saat 14:28
Yukarı Dön
deli_bozkurt Açılır Kutu Gör
Ziyaretçi
Ziyaretçi
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18.01.2006 Saat 21:54

çankırılı deyilim ama rahmetli kemal pırıtının  adını işyernin oldugu tayyare caddesine isminin verilmesi yaşatılması ve anılması için verilmesini istiyorum

Yukarı Dön
İZZET HALLAÇ Açılır Kutu Gör
Ziyaretçi
Ziyaretçi
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19.01.2006 Saat 07:10
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  123 4>
  Share Topic   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.16
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.
Yeni Sayfa 1

Güncel Sitemiz için tıklayınız.

Çankırı Araştırmaları Sitesi Ağustos 2013 3 ncü dönem sitesi

2002 yılından bu güne kesintisiz hizmet veren sitemizin binlerce yazı ve görselin bulunduğu arşivleri

2000-2005 I. Arşiv       2006-2013 II. Arşiv

Popup Örnek