2002 yılından buyana kesintisiz hizmet

Üye olun yazmaya başlayın ve Çankırı'nın geleceğine siz yön verin. Çankırı Araştırmaları Sitesi [www.cansaati.org]

Forum Anasayfası Forum Anasayfası » Gündem/Köşe Yazarları » Recep CIRIK
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - TUZ HAKKI BULUŞMASI -2006
  Yardım Yardım  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Yeni Sayfa 1

Güncel Sitemiz için tıklayınız.

Çankırı Araştırmaları Sitesi Ağustos 2013 3 ncü dönem sitesi

2002 yılından bu güne kesintisiz hizmet veren sitemizin binlerce yazı ve görselin bulunduğu arşivleri

2000-2005 I. Arşiv       2006-2013 II. Arşiv

Kilitli ForumTUZ HAKKI BULUŞMASI -2006

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Recep C Açılır Kutu Gör
Köşe Yazarı
Köşe Yazarı
Simge

Status: Aktif Değil
Mesajın Direkt Linki Konu: TUZ HAKKI BULUŞMASI -2006
    Gönderim Zamanı: 17.07.2006 Saat 23:19

Değerli Yarenler

Yaklaşık iki haftadır sizlerden uzak kaldım. Siz nasıl algılarsınız ama , benim için çok uzun bir zaman parçası. Kendim tatildeyim ama gönlüm Çankırı'da.

Artık geriye sayım başladı. Tuz hakkı buluşması için sayılı gün kaldı. Üç gün sürecek bu buluşmaya en az birgnününüzün bir saatini biz dostlarınızla buluşmaya ve dört köşeli Çankırı sohbetine ne dersiniz ?

Bu sohbetimizde aramızda tepeden tırnağa Çankırı kokan, Çankırı deyip yatan Çangırı deyip kalkan bütün arkadaşlarımızı bekliyoruz.  Bundan önceki Tuz Hakkı buluşmasında tanışma imkanı bulduğum değerli arkadaşlarımı MUTLAKA bekliyorum. Ben bu kadar yolu teptim geldim diye kendime bir öğünç payı çıkarmak için değil, siz değerli dostlarımla birarada olabilmek benim için en büyük şereftir. Yaklaşık iki yıldır görmediğmi Eyüp, Metin ve Nurettin bey kardeşlerimle yine Çankırı Kalesi'nden kuşbakışı Çankırıyı seyretmeye, etli pide ve sarı kavun yemeye var mısınız ?

Cumartesi günü Tuz mağarası gezisi için Çevreci yazarımız  Sayın Kadir Yavuz  Bey'in girişimde bulunarak izin alacağını ümit ediyorum. Ayrıca Belediye yetkililerimizin de önerilerini dikkate alacağız.

4 ağustos cuma günü öğle saatlerinde başta sayın Valimiz ve Belediye Başkanımıza ziyaret ederek bir sürprizimizi de sunmak istiyoruz. Grubumuz ne kadar büyük olursa sevincimiz de o kadar çok olacaktır.

Yapacağımz proğrama  herkesin illa tümüyle katılması diye bir zorunluluk getirmiyoruz. Cuma akşamı bir ney faslı dinlemek, geçen yıldan bu yana Çankırı'daki değişimi görmek, yeni yapılacak çalışmalar için fikir jimnastiğinde bulunmak, aksaklıları ilgililere ulaştırmak, yapılan çalışmalara emeği geçenleri tebrik ve teşekkür etmeye var mısınız ?

Öncelikle Tuz Hakkı buluşmasının her ne kadar  yok desek de yine bir proğramı olacak. Sizin önerilerinizi bekliyoruz.

Önerilerinizi bu köşemize yazınız. Birlikte değerlendirelim.

Şu anda Türkiye'de ulaşabileceğiniz telefon numaram: 0542 414 56 31 dir

Lütfen bir kenara not alınız.

4-5- ve 6 ağustos tarihlerini şimdiden Çankırı'ya ayırınız.

Çankırı'mız herşeyin iyisine  ve güzeline layıktır.

Güzel dostluklara vesile olacak bu güne katılmanız ya da en azından desteklemenizden dolayı sizlere en samimi şükranlarımı sunuyorum.

Selam, sevgi ve saygı ile

Yukarı Dön
derelli Açılır Kutu Gör
Köşe Yazarı
Köşe Yazarı
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18.07.2006 Saat 09:31

Sevgili Recep Kardeşim,

Öncelikle Türkiye'ye Vatanımıza  dönüş yolculuğunuzun hayılı geçmesini diliyorum. çok çok önemli bir durum ortaya çıkmaz ise, Çankırıa'da sizlerle birlikte olmam beni sevindirir. o nedenle geldiğinizde sizde lütfen beni 0542 2634017 telefondan bir alo derseniz sevinirim. Sevgi ve saygılarımla.

Yukarı Dön
günışığı Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19.07.2006 Saat 09:33

Kıymetli abilerimizin yazısını her  fırsatta okumaya çalışıyorum,her Çankırı'lı gibi memleketimle alakalı konular beni de buradan alakadar etmektedir.Değerli şehrimizin ismini söylediğimde İstanbul'da "Çankırı'lılar iyi insanlardır" sözünü duyuyorum,mutlu oluyorum. Bu sitede bulunan tüm emeği geçenlerin çabası  takdire değer vaziyette.Dilerim tüm memleket sevdalı kardeşlerimiz bir yürek sizlerle beraber oluruz.Kıymetli dereli hocamız,çevreci abimiz hepinizin ismini yazmakda onur duyacağım yazılarını okuduğum diğer cansaati yazarları her zaman sizlerleyiz.Tek isteğim ÇANKIRI'mızın, ilçelerimizin,köylerimizin kültürel,sosyal ,sanayi alanında daha çok ismini duymak,duyurmak.

TUZ HAKKI üç günlük bir proğram olduğunu öğrendim,içeriğini tam bilmiyorum,affınıza sığınarak büyük bir organizasyonla festival havası alabilir. Böylelikle Çankırı'dan ses getirecek bu organizasyonla farklı yerlerdeki insanlara ulaşmış olabiliriz.İnşaallah belediyemizin böyle bir çalışması vardır.Orta belediye başkanının röportajına yorumlarından dolayı Dereli hocama teşekkürü borç bilirim.Günışığından selamlar.

Yukarı Dön
i.zencirci Açılır Kutu Gör
Köşe Yazarı
Köşe Yazarı
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21.07.2006 Saat 21:30

Bu bir sivil insiyatif.

Resmi kurumlar gerek belediye gerekse valilik ağustos ayının sonun da resmi proğram yapıyor. Geçen yıl valiliğin Anıt Kabirdeki resmi proğramına İzmir den bir heyet olarak kalkıp gittik. Malesef gördük ki işi olmayan memur, odacı, kaloriferci, kısaca dairelerde boşta gezen kim varsa resmi yazı ile görevlendirilmiş. Yassak savar gibi, samimi değil. (Şimdi birileri alınacak ama malesef görüntü bu. Ayrıca bu başlı başına ayrı bir yazı konusu)

Sayın Recep CIRIK'ın başlattığı "TUZ HAKKI" sivil bir insiyatif olduğu için başkanı, yönetim kurulu yok. Dolayısı ile de "kırmızı dipli mumla" davet de yok, Resmi yazı ile görevde yok.  

Lütfen "Çankırı için varım" diyen destek versin. Laf üretmenin dışında ne yapabileceğimizide görelim.

Allah kısmet ederse en geç 3 Ağustos da oradayım.

Benim Telefonumda; 0.532.231 45 91

Görüşmek, tanışmak dileğiyle; Selamlar, Saygılar.

İbrahim ZENCİRCİ
Yukarı Dön
kadiryavuz55 Açılır Kutu Gör
Yazar
Yazar
Simge
Çevreci

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22.07.2006 Saat 11:29

TUZ MAĞRAMIZDAN RANDEVU VE GİRİŞ İZNİMİZ ALINDI.TÜM YARAN ARKADAŞLARIMIZA DUYRULUR.

KAYA TUZUMUZUN TÜRKİYE VE YURT DIŞINDA DUYULMASINA,TANITIMINDA BÜYÜK EMEK VE GAYRETİ OLAN (KAYA TUZU İLE SÜZ EŞYALARI,APLİK VB.ÇALIŞMALARI YAPAN) ŞÜLE AĞHAN İLE RANDEVU ALINDI.ATÖLYESİ GEZİLECEK KISA TANITIMINI DA ŞÜLE HANIM KENDİSİ ATÖLYESİNDE YAPACAKTIR 

BUNLARIN  DIŞINDA BENDEN TALEB EDİLEN OLURSA SEVE SEVE  YAPMAYA   HAZIRIM LÜTFEN BİLDİRİNİZ ?SAYGILARIMLA

TUZ HAKKI BULUŞMASINI HASRETLE BEKLİYORUM SAYGILARIMLA

ÇEVRECİ KADİR YAVUZ

Yukarı Dön
Recep C Açılır Kutu Gör
Köşe Yazarı
Köşe Yazarı
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22.07.2006 Saat 23:38

Değerli Yarenler

Tuz Hakkı Buluşması için şimdiye kadar katılacak olan hemşehrilerimizin isimleri aşağıdadır.

Reecep Cırık -  Şerife Boz ( Tel: 0542 414 5631)

Kadir Yavuz  05333 3907760

İbrahim Zencirci 0532 2314591

Nurettin Derelli 0542 2634017 ağustos cuma günü saat 9-10 arası buluşacağız.

Buluşma noktamız geçen yıllarda buluştuğumuz çay bahçesi olabilir.

Önerileriniz bekliyoruz.

Cuma akşamı Çvitçioğlu medresesinde Çankrı sohbetimize Sayın Valimiz ve Belediye Başkanımızı da davet etmeyi düşündük.

Programları uygun olursa 'Tuz Hakkı Buluşması'na şeref verecekleridir.

Bu yazımız ayrıca davet niteliğindedir.

Bütün resmi ve gayri resmi kurum ve kuruluş temsilcilerimize saygı ile duyuruyoruz.

Esenlikler diliyorum.

Recep Cırık - İstanbul

Yukarı Dön
turgut_reis Açılır Kutu Gör
haberci
haberci
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01.08.2006 Saat 08:43

Tuz Hakkı buluşmasına eğer Allahtan bir keder gelmez ise bende katılmayı düşünüyorum.

Saygılarımla

Turgut Reis

05325129131

Ne Mutlu Türk'üm Diyene...
Yukarı Dön
kadiryavuz55 Açılır Kutu Gör
Yazar
Yazar
Simge
Çevreci

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01.08.2006 Saat 16:41

TUZ HAKKI BULUŞMASI

04.08.2006 TARİHLİ TUZ HAKKI BULUŞMASI 09 İLE 0.10 ARASI İLİMİZ BELEDİYESİ YANINDAKİ AİLE BAHÇESİNDE TOPLANILAÇAKTIR. PROGRAM BURADA ORTAK OLARAK BELİRLENECEKTİR. BU BULUŞMA GEZİ ARAŞTIRMA VE İNCELEMELER GÖZLEMLER İÇİN FİKRİ VE ÖNERİSİ OLAN TÜM ARKADAŞLAR LÜTFEN SİTEMİZE YAZSINLAR.

04.09.2006 İLE 06.08.2006 TARİHLERİ ARASI TUZ HAKKI BULUŞMASINA KATILMAK İSTEYEN ARKADAŞLARIMIZ İSİMLERİNİ VE KATILIM SAYILARINI VEDE TARİHLERİNİ BİLDİRMELERİ ÖZELLİKLE RİCA OLUNUR.

KONAKLAMADA YATACAK YER ACISINDAN SIKINTISI OLAN ARKADAŞLARIMIZ DA VARSA LÜTFEN BİLDİRMELERİ ÖNEMLE RİCA OLUNUR. AŞAĞIDAKİ İMEİL ADRESİMDEN TELEFON NUMARAMDAN BANA ULAŞIP İLETE BİLİRLER.

Kadiryavuz55mynet.com a meyille veya 0533 390 77 60 no lu telefonuma mesajla veya telefon ederek bildirebilirler konaklama da sıkıntısı olan arkadaşlarımız

TUZ HAKKI BULUŞMASI HAKKINDA GÖRÜŞ VE ÖNERİSİ OLAN ARKADAŞLARIMIZ LÜTFEN BİLDİRSİNLER SİTEMİZE YAZSINLAR. SAYGILARIMLA

ÇEVRECİ KADİR YAVUZ

Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Share Topic   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.
Yeni Sayfa 1

Güncel Sitemiz için tıklayınız.

Çankırı Araştırmaları Sitesi Ağustos 2013 3 ncü dönem sitesi

2002 yılından bu güne kesintisiz hizmet veren sitemizin binlerce yazı ve görselin bulunduğu arşivleri

2000-2005 I. Arşiv       2006-2013 II. Arşiv

Popup Örnek