2002 yılından buyana kesintisiz hizmet

Üye olun yazmaya başlayın ve Çankırı'nın geleceğine siz yön verin. Çankırı Araştırmaları Sitesi [www.cansaati.org]

Forum Anasayfası Forum Anasayfası » Gündem/Köşe Yazarları » Ibrahim Zencirci
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - ANKARA-ÇANKIRI MI? (Tercih bizim!)
  Yardım Yardım  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Yeni Sayfa 1

Güncel Sitemiz için tıklayınız.

Çankırı Araştırmaları Sitesi Ağustos 2013 3 ncü dönem sitesi

2002 yılından bu güne kesintisiz hizmet veren sitemizin binlerce yazı ve görselin bulunduğu arşivleri

2000-2005 I. Arşiv       2006-2013 II. Arşiv

 


Kilitli ForumANKARA-ÇANKIRI MI? (Tercih bizim!)

 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
i.zencirci Açılır Kutu Gör
Köşe Yazarı
Köşe Yazarı
Simge

Kayıt Tarihi: 25.12.2005
Şehir: İzmir
Status: Aktif Değil
Points: 772
Mesajın Direkt Linki Konu: ANKARA-ÇANKIRI MI? (Tercih bizim!)
    Gönderim Zamanı: 03.01.2006 Saat 11:22

ANKARA,ÇANKIRI MI?

(06 mı ? 18 mi ?)

 

Bu soruyu yabancı birisinden duyduğumuz da hepimiz anında tepki gösteriyoruz değil mi? "İğneyi kendimize çuvaldızını ele batıralım."

 

Çankırı da her 5 otomobilden 3’ünün plakası 06, Çankırılı aracında şehrinin plakası olan 18’i taşımaktan neden utanır?  Kimse; plaka 06 olursa satışı kolay oluyor bahanesinin arkasına sığınmasın, inandırıcı olmuyor.

 

işte belgesi:

 

Çankırı da İstanbul futbol Kulüplerinden FB ve BJK’ nin dernekleri kurulmuş bu kulüblerin taraftarı olan valilerimiz sayesinde. Eksik olan GS’lılar  derneğinin açılması için ilerde gelecek GS’lı bir Vali bekleniyormuş. Trabzonsporlular Derneği de korkarım sıradadır. Merak ediyorum Çankırı Belediye Spor futbol takımının bir derneği var mı?

 

işte belgesi:

 

 

Aklımızı başımıza devşirelim... Şehrimize biz sahip çıkmazsak, kimse bizi ciddiye almaz..!

Biz Çankırılılar kişisel kazançlarımızla kurtulduğumuzu, refaha erdiğimizi sanıyoruz, aldanıyoruz.

Dışardan gelene kuçak açıyoruz, baş tacı yapıyoruz, misafirperverliğimiz elbette övünülecek yanımız. Ama ne olur şu "aşağılık kompleksimizden" de kurtulalım. 

Sonuç ortada ve eğer samimi  isek bundan sonra değişiriz. Bu konuda kimseye ihtiyacımız yok. Un, yağ, şeker hazır. Helvayı yapmak ve de hep beraber “afiyetle  yemek” bize kalıyor.

Bugüne kadar bir ve beraber olamadık. Dilerim şimdi uyanmış oluruz..

Eski alışkanlıklarımızdan kurtulmamız. Kısır çekişmeleri ,DEDİKODULARI bırakmamız dileğiyle.
"ÇANKIRILI ÇANKIRILI'NIN KURDU OLMASIN"

 

Meraklısına Not: Kişinin gerçeklere uyan veya uymayan sebeplerle, kendini yetersiz yeteneksiz ve güçsüz görme duygusu, aşağılık kompleksi.

İbrahim ZENCİRCİ
Yukarı Dön
İsa ÇİÇEK Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Kayıt Tarihi: 25.12.2005
Status: Aktif Değil
Points: 21
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03.01.2006 Saat 12:08

Bildiğim kadarıyla, aracın plakası 06 yani Ankara ise, vergiside Ankara'ya yatırılıyor. (Diğer şehirlerden de ödenebilir ama neticede vergisi Ankara'ya gider.)

O yatan vergiden de Belediyelere pay veriliyor.

Bu da demek oluyor ki, Çankırı'da ikamet eden, Çankırı Belediyesinden hizmet alan, arabasının egsoz dumanıyla Çankırının havasını kirleten hemşehrimizin arabasının vergisinden Ankara Belediyesine pay gidiyor. Çankırı yerine Ankara'nın kalkınmasına katkı sağlıyor. 

___________

Saygılarımla,

İsa Çiçek

Yukarı Dön
husnuekizceli Açılır Kutu Gör
Yazar
Yazar
Simge

Kayıt Tarihi: 25.12.2005
Status: Aktif Değil
Points: 91
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03.01.2006 Saat 18:35

ibrahim Bey, Yerden göğe kadar haklısınız.

Zaman Zaman Kırıkkaleliler kadar olamadığımıza üzülmüşümdür. Kırıkkale Ankara'dan ayrılıp vilayet olunca, Hemen hemen her Kırıkkaleli aldığı arabaya (71) plakasını takıp öylece satmıştır. Böylece kendi vilayetlerinin hem reklamını yapmış ve hem de vilayet olmanın haklı gururunu içlerine sindirmişlerdir.

Fazla söze gerek yok. Durum ortada.

Selam ve saygılarımla

Hüsnü EKİZCELİ/DENİZLİ

Beyaz Cennet'e Hoş Geldiniz!
Yukarı Dön
SALİHA Açılır Kutu Gör
Üye
Üye


Kayıt Tarihi: 02.01.2006
Şehir: ank.
Status: Aktif Değil
Points: 3
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06.01.2006 Saat 11:08

TABİKİ KENDİ GÜZEL ŞEHRİMİZİN PLAKASINI KULLANILSA ÇANKIRI İÇİNDE VE DIŞINDA ÇOK DAHA GÜZEL VE DOĞRUSU OLACAK BUNA KATILIYORUM AMA BEN ŞUAN KATILMIYORUM BİR ÇANKIRILININ AŞAĞILIK KOMPLEKSİ İÇİNDE OLABİLECEĞİNE İNANMIYORUM (tabi istisnalarda olabilir) GENELİNE BAKINCA BU İMKANSIZ....

ÇANKIRIMA VE KIZILIRMAĞIMA SELAMLAR...

Yukarı Dön
mhm402 Açılır Kutu Gör
Okur
Okur
Simge

Kayıt Tarihi: 22.01.2006
Status: Aktif Değil
Points: 30
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26.01.2006 Saat 15:13

TAMAM ANLADIK NORMAL VATANDAŞ YA AŞAĞILIK KOMPLEKSİ İÇİNDE YA DA ARABASINI OSTİM'DEKİ ARABA PAZARINDA SATACAĞI ZAMAN DAHA KOLAY PAZARLAMA DÜŞÜNCESİNDE. AMA OTOGARDAKİ YOLCU MİNİBÜSLERİ VE OTOBÜSLERİ ANKARA PLAKALARIYLA NASIL RUHSAT ALABİLİYOR? BENCE BUNU SORGULAMAK LAZIM. MEVZUAT OLMASA YA DA UTANMASALAR RESMİ ARABALAR DA ANKARA PLAKASI TAŞIYACAK.

KUDÜS'TEN TÜM ÇANKIRILILARA SEVGİLER SAYGILAR... 

www.kaymazagel.com
Yukarı Dön
mcalkar Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Kayıt Tarihi: 29.12.2005
Şehir: bodrum/muğla
Status: Aktif Değil
Points: 1
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30.01.2006 Saat 11:04

Tabiki 18 plakayı kullanmak en doğrusu.Bodrumda ikamet ediyor ve çalışmama rağmen aracımı çankırıdan aldım ve burdaki arkadaşlarımın plakayı değiştir her yerde başına iş açar demelerine karşın aracımın plakası 18 ve bu beni gayet mutlu ediyor.Burada bir kaç arkadaş varız Çankırılı ve bizi tanıyan herkes Çankırı yıda tanıyor çoğu ilkkez duymalarına karşın bir daha unutmazlar.

 

Yukarı Dön
akaraabali Açılır Kutu Gör
Yazar
Yazar
Simge

Kayıt Tarihi: 10.01.2006
Şehir: İstanbul
Status: Aktif Değil
Points: 135
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30.01.2006 Saat 18:52
Çankırılığımızı biz istanbulda 34 TY 18 gibi koyarak belli ederken. Çankırıdaki yaşayan bir kişinin arabasına 18 değil 06 koyması çok ilgniç!!Dememki Çankırıda yaşan 5 araba sahibinden 3 ü Ankaralı.
İstanbulda 18 plaka görünce düdüğe basarız gerekirse ineriz tanışırız arabadan o derece Fanatikliğimiz var.Gaziosamanpaşa Minibüslerinde Bir anım var hatta.Minibüscü Fanatik Çankırılıdır Hatta minibüsün arkasında Büyük Çankırı Belediye Spor Bayrağı Yeralmaktaydı.Koskaca Gaziosmanpaşa caddesinde ÇAnkırılı Plakalı Araç Görünce Dayanamayıpp TOPRAĞIMM DİYE BAĞIRARAK içerdeki 25 kişi hiçe sayarak indi aşşaşğıya hi tanımadığı oo kişiyle konuşupp .Tekrar Minübüse Binde benim ilk sorun şöfere ne sordun dedim adama dedim tanıyormuydun dedim.Yok dedi kendisi Kızılırmaklıymış ben dedi Ortalıyım dedi. Bende korgunluyum deyince Çok sevindi Sondurağa kadar gittik beya bir muhabett ettik..Bu arada O yol ortasında Durma sebebizde benim için Çankırı Toprağını Öp demiş:) Çok İlginç bir insandı.
Ali KARAABALI
İstanbul Çankırı Gençlik Derneği(ÇAN-GENÇ)
--Aynı Toprağın Çocuklarının Buluştuğu Adres---
www.icgd.org.tr www.cankirigenclik.net
Yukarı Dön
sturkeri18 Açılır Kutu Gör
Üye
Üye


Kayıt Tarihi: 27.01.2006
Şehir: İZMİR
Status: Aktif Değil
Points: 4
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 31.01.2006 Saat 12:58

    Çankırılılar kendi memleketlerine sahip çıkmazsa kim sahip çıkacak bu memlekete.Yıllardır Ankara'ya bağlı bir ilçe olarak görülmeye ve bilinmeye devam ediyor.Çankırı'yı Türkiye çapında tanıtmamız gerekiyor."Çankırı'nın neyi meşhur?" diye sorduklarında verecek cevap bulamıyorum.Çorum, leblebisiyle Tüm Türkiye'de ün yapmışken Çankırı'nın tüm Türkiye'ye gururla tanıtacağı, anlatacağı bir "marka"sı ne yazık ki yok.Çankırı'nın bu kadar geri kalmasının, gelişememesinin, sanayileşememesinin en büyük sebeplerinden biri de hemen yanıbaşında olan başent Ankara'dır.Vatandaşlaı araba alacağı zaman,herhangi bir eşya (mobilya,beyaz eşya) Ankara'ya gidiyor ve oradan alıyor.Dolayısıyla bu işten en fazla kazançlı olan Ankara esnafı oluyor.Hem Çankırı'da oturup hem de 18 plakadan nasıl utanılır bilmiyorum.Eğer bu böyle devam ederse, Çankırı'da yaşayan ya da yaşamayan yurttaşlar kendi doğdukları ve büyüdükleri topraklara maddi ve manevi yönden yatırım yapmazlarsa, destek olmazlarsa, Çankırı Üniversitesi için herkes (valisi,belediye başkanı,işadamları,esnaflar)üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmezse Çankırı, Ankara'nın bir ilçesi gibi bilinmeye,hatırlanmaya ve geri kalmaya devam edecektir.

Serkan TÜRKERİ

İZMİR - Karşıyaka 

Serkan TÜRKERİ
Yukarı Dön
r.maltepe Açılır Kutu Gör
Okur
Okur


Kayıt Tarihi: 20.03.2006
Şehir: istanbul
Status: Aktif Değil
Points: 13
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11.05.2006 Saat 18:09

 

  Çankırıda yaşamadığım için oradaki durumu tam anlamıyla bilmiyorum fakat gittiğim zamanlar 06 plakasını bende çok sık görüyordum..Demek burada konuşacağımız kadar fazlaymış Ankara meraklıları.

Benim bulunduğum semtte birisi yeni araba satın aldı ve plakasının sonunu memleketinin plakası 04 olması ive harf grubununda ilçesinin baş harfini taşıması için 1 aydan fazla arabayı trafiğe çıkaramadı..Millet milyarlar verdiği arabasını istediği plakayı alana kadar kullanmazken bizimkilerde hem başka plaka kullanıyor hemde arabayı Ankaranın trafiğine kaydettirip vergiyi oraya ödüyor.Şaşılacak şey doğrusu adam itanbulda Ağrının plakasını taşıyan arabayı istediği gibi satıyor bizimkiler Çankırıda satamıyoruz diye 06 kullanıyor.

 Bakalım bu özenti ve cehalet nereye kadar gidecek..Yakında bu insanlar imza toplayıp meclise "Bizi Ankaraya ilhak edin.Biz oranın ilçesi olmak istiyoruz"derlerse hiç şaşırmam..

Son olarak,şu Çankırının nesi meşhur meselesine deyinmek istiyorum.Hadi meyve sebze neysede koskoca Aytac'ı bile Yozgata(Yimpaş Yozgata)kaptırdık ya helaal olsun bize..Başka da bişey demem.

 

 

R.Maltepe
Yukarı Dön
mburhan Açılır Kutu Gör
Üye
Üye


Kayıt Tarihi: 01.04.2006
Şehir: ist. 4. levent
Status: Aktif Değil
Points: 6
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15.05.2006 Saat 10:02

 Ben  Ali Karaabalıya katılıyorum bende bir Çankırılı olarak İstanbul'da herhangibir çankırı plakalı araba ve bayrak gördügüm zaman heycanlanırım ve konuşmak isterim busebeple herkesin benim Çankırılı oldugumu bilmesi için arabama  DİKENLİ Köyü derneği ve ÇANKIRI Vakfı flabası koydum.Herkesin ÇANKIRI'lı olmasından gurur duyması lazımm...

NOT:Araba benim deyil babamın :-))

MEHMET BURHAN

 

Yukarı Dön
Ali TAŞ Açılır Kutu Gör
Yazar
Yazar
Simge

Kayıt Tarihi: 18.04.2006
Status: Aktif Değil
Points: 197
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15.05.2006 Saat 12:14
Sayın Zencircinin  görüşlerine katılmamak mümkünmü Çankırımızın malesef çok önemli bir rahatsızlığına parmak bastığı için İbrahim beyi kutluyorum.Selamlar Ali Taş
Ali TAŞ
Yukarı Dön
dogrucu_davut Açılır Kutu Gör
Okur
Okur


Kayıt Tarihi: 07.06.2006
Şehir: Ankara
Status: Aktif Değil
Points: 32
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07.06.2006 Saat 08:03

Çankırılı hoşsohbettir,yardımseverdir,inançlıdır,devletine sadıktır.Birçok bakan,genel kurmay başkanı,yüksek memur,öğretim üyesi,alim ve işadamı yetiştirmiş;nüfusuna oranla okumuş insanı çok küçük bir şehir Çankırı.Çankırıda oturanlar,dışarıda yaşayan Çankırılılarla iftihar ediyor.İftiharla yadettiğimiz hemşehrilerimiz de isterizki Çankırıda yaşayan,baba ocağını tüttüren bizlerle iftihar etsinler.

İbrahim ZENCİRCİ kardeşimiz "AÇIK TEŞEKKÜR" yazısında Çankırıda yapılan ÖZEL KARATEKİN HASTANESİ'ni överek,yapımında emeği geçenlere teşekkür ederek büyük bir alicenaplık göstermiştir.

Kusurlarımızın yanında güzelliklerimizde vardır.

Mesela HUZUREVİMİZİ gördünüz mü?Harika oldu.

ÇAMAŞIRHANEMİZİ gördünüz mü?Müthiş güzel....

Sayın Valimiz TUZ MAĞARASINI turizm ve astımlılar için hazırlıyor.

ILGAZ DAĞINA kayak merkezi yapılıyor.

ÇERKEŞE yapılan tekstil fabrikası Kızılcahamamdan işçi taşıyor.

ELDİVANA yapılan kan ürünleri hazırlama fabrikası dünyada bir ilk oldu.

HELVACIOĞLU hakiki tahin helvasını ASIM USTANIN usulü ile aynı damak tadında çıkarıyor.(Kargo ile gönderebilirler.)

YAŞ PEYNİRİ,SEPET BALI isteyin Çankırıdan.

ÇANKIRIMIZDA METHE LAYIK ÇOOK GÜZELLİKLER VAR.

GELİN BU GÜZELLİKLERİ PAYLAŞALIM YAZILARIMIZDA.

SELAM VE SEVGİ İLE KUCAKLAYALIM BİRBİRİMİZİ......

HOŞÇAKALIN.......

davutdogrucu
Yukarı Dön
inceçubuk_24 Açılır Kutu Gör
Okur
Okur
Simge

Kayıt Tarihi: 10.05.2007
Status: Aktif Değil
Points: 12
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10.05.2007 Saat 01:50
BU BENİM KADAR HERKEZİN KAFASINA TAKILAN Bİ KONU NERELİSİN DİYE SORULDUGUNDA ÇANKIRI DENİLİNCE NEDEN ANKARA ÇANKIRI MI DİYO BUNLAR HİÇ Mİ HARİTAYA BAKMIYO COGRAFYA DERSİMİ ALMADILAR YOKSA. BANA SORSALAR ÇANKIRIDAN DAHA KÜÇÜK VE GELİŞMEMİŞ İLLERİ İLÇESİNE KADAR SAYARIM            
 
 
 
 
 
 
                                                    KÖR MAHİR İN TORUNU
öz çankırılı
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Share Topic   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.
Yeni Sayfa 1

Güncel Sitemiz için tıklayınız.

Çankırı Araştırmaları Sitesi Ağustos 2013 3 ncü dönem sitesi

2002 yılından bu güne kesintisiz hizmet veren sitemizin binlerce yazı ve görselin bulunduğu arşivleri

2000-2005 I. Arşiv       2006-2013 II. Arşiv

 

Popup Örnek