2002 yılından buyana kesintisiz hizmet

Üye olun yazmaya başlayın ve Çankırı'nın geleceğine siz yön verin. Çankırı Araştırmaları Sitesi [www.cansaati.org]

Forum Anasayfası Forum Anasayfası » Haberler/Etkinlikler » Çankırı Haberleri
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - "Baba ve Piç" te Çankırı
  Yardım Yardım  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Yeni Sayfa 1

Güncel Sitemiz için tıklayınız.

Çankırı Araştırmaları Sitesi Ağustos 2013 3 ncü dönem sitesi

2002 yılından bu güne kesintisiz hizmet veren sitemizin binlerce yazı ve görselin bulunduğu arşivleri

2000-2005 I. Arşiv       2006-2013 II. Arşiv

 


Kilitli Forum"Baba ve Piç" te Çankırı

 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
mevlutacaroglu Açılır Kutu Gör
Yazar
Yazar
Simge

Kayıt Tarihi: 01.01.2006
Status: Aktif Değil
Points: 46
Mesajın Direkt Linki Konu: "Baba ve Piç" te Çankırı
    Gönderim Zamanı: 23.09.2006 Saat 18:35

Son günlerde medyada geniş yer bulan yazar(!) Elif ŞAFAK'ın yazdığı romanda bizi yakından ilgilendiren ÇANKIRI mızın da adının geçtiği bir bölüm var.

Cümle şöyle:

"Ayaşta sağ kalan olmamış, Çankırı’ya götürülenler de peyderpey öldürülmüşler. Sopalarla balta saplarıyla dövülmüşler, bazıları açlıktan ölmüş bazıları da öldürülmüş."(S-170)

Bizim memleketimizde böyle bir olay gerçekten olmuşmudur?(Şahsen ben sanmıyorum)

Yoksa bunları yazar romanında hayal mahsülü olarak mı yazmıştır?

Hayal mahsülü ise bu kadının aklına ÇANKIRI kelimesi nereden gelmiştir?

Ermenilerin daha yoğun yaşadığı çok sayıda il varken neden ÇANKIRI?

Acaba nüfusuna orantıladığımızda en çok şehit veren iller arasında başlarda olduğumuz için mi?

Çocuğunun battaniyesini  kağnısında taşıdığı mermilere örten ve sonunda çocuğunun ölümünü gören kahraman kadınları çıkarttığımız için mi?

Neden,neden,neden?

 

 

 

YEŞİLÖZLÜ
Yukarı Dön
Ali TAŞ Açılır Kutu Gör
Yazar
Yazar
Simge

Kayıt Tarihi: 18.04.2006
Status: Aktif Değil
Points: 197
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24.09.2006 Saat 00:14

Bu hanımefendi Orhan pamuk denen sözde yazarın yolundan gidiyor yani kolay yoldan önce şöhreti yakalamak arkasından gelsin paralar,Bu işi önce Yaşar kemal başlattı Nobel ödülünü kapmak için, sonra avcunu yaladı ama kesesini epey doldurdu.Bunların kitap yazarken kafalarını fazla yormazlar sadece kendi milletlerine ve halkının değerlerine söverler, bunlar ermenilerin binlerce türkün çoluk çocuk demeden katledildiklerini öğrenmek için Karsın,ardahanın ığdırın ağrının sınır köylerine gidip zulumlerin nişanelerini araştırmak bile istemezler,çünkü maksatları doğruyu araştırmak değildir,yalanın iftiranın nasıl yapılacağını araştırıp kitabı yazdınmı gerisi arkadan gelir,hemen Avrupalı haçlıların kucağına kendilerini atarlar başlarlar yaygaraya,bunların en büyük destekcileride malesef kendilerine ulusalcılar denen bir guruptur, belki bilerek belkide bilmeyerek bunları önce mahkemeye verirler sonrada mümayişler yaparlar zannederlerki bunların önüne geçecekler aslında bu sözde yazar takımının istedikleride budur zaten, ülkemizi böylelikle dahada güç durumda bırakırlar yani bir taşla iki kuş birden vururlar,bu sayede avrupa fonlarından yüklerini iyice doldururlar.Çankırı üzerine yaptığı araştırmalar ile büyük hizmeti bulunan araştırmacı yazar sayın Ömer TÜRKOĞLU Çankırı salnameleri adlı eserinde ermeni azınlığın çankırı idaresinde ne büyük roller aldığını belgeleri ile açıklamıştır.Bu eser okunduğunda bu zavallı sözde yazarların ne kadar acınacak bir kişiliğe sahip olduklarını görebilirsiniz bu zavallılara yapılacak en güzel protosto bence sadece yüzlerine tükürmek olmalıdır fazlası hem sağlığımız açısından hemde zaman açısından israf olacaktır.

    Yüzlerine tüküresicelerin akıllarına, kendilerini azınlık durumuna düşürmek ve bu şekilde yüce Türk milletini asimile etmek geliyorda ,ermeni azınlığın türklüğün ve islamın yüceliğinden etkilenip türkleştikleri ve islamlaştıkları akıllarına gelmiyor,çünkü irtica ile mücadeleye o kadar kendilerini kaptırdılar ki kalpleri asfalt ziftinden daha fazla  karardı.Düzenleyen Alitas - 24.09.2006 Saat 14:26
Ali TAŞ
Yukarı Dön
isa özkan Açılır Kutu Gör
Yazar
Yazar
Simge

Kayıt Tarihi: 29.06.2006
Status: Aktif Değil
Points: 93
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24.09.2006 Saat 12:36
İnternetteki bazı kaynaklardan araştırmalar yaptım hepsinde 1915'te ayaştan çankırı hapsenesine bazı ermeni elebaşılarının sevki ve oradanda ikamet edecekleri yerlere gönderildiği ve hatta anadoluya sürülen ermenilerin toplanıp aşağida resimdeki katliamları ve birçok isyanlar çıkartarak osmanlıyı zayıflatmak ve ermeni devleti kurmak istemeleridir.Günümüzde ne olduğu belli olmayan yazar diye çıkıp zırvalayan vatan hainleri 1915'teki ermenilerin avukatlığına soyunmuşlar onların yaptığı katliamlarını meşru olarak göstermek istiyorlar.Tabiki bizler anadoluda niçin çarpıştık vatan ve namus için bize zara veren isyancılarıda anavatandan sürdük bunlar onlara acı veriyor.Türkler o kadar adaletliki aman dileyen kimseye zarar vermeyen ermenilere dokunmamış,günümüzde doktor,avukat,yazar,işadamları yokmu?türkler vahşi olsa bunlardan hiçbiri yaşayabilirmiydi.Osmanlı 6.yüzyıl hüküm sürdükleri yerde hiçbir kişiye ve mala zarar vermemiş,kaliam hiç yapmamışdır.ama sabrımız fazla zorlamasınlar bu türk milletti er geç hadlerini bildirmeyi bilir.İçmizdeki hainler olayları çarpıtmaya devam edeceklerdir.Dikkatli olmalıyız dolduruşa gelmemeliyiz.

25 Nisan 1918'de, Subatan'da Ermeniler tarafından öldürülen Türk çocuklar, kadınlar ve karınları deşilerek bebekleri çıkarılan anneler.
Kaynak:Massacre Exerted By The Armenian On The Turks During World War I Pictures.

 

Ermeniler tarafından yüzleri kesilmiş ve karınları yakılmış şekilde katledilen Türkler.
Kaynak:Massacre Exerted By The Armenian On The Turks During World War I Pictures.

 

Balta ile Katliam: İzmit'in Kollar köyünden Ermeniler tarafından balta ile katledilen müslümanlardan bir kısmının olaydan sonra çekilen fotoğrafı; 1- Boşnak Malik 2- Abdulmecid oğlu Ali 3- Ali oğlu Seyid (14 yaşında) 4- Ömer oğlu Abdulgani 5- Abdulgani oğlu Mecid 6- Abdullah oğlu Hüseyin 7- Bekir oğlu Yusuf 8- Osman oğlu İsmail
Kaynak : Ermeni Ayaklanmaları ve İhtilal Hareketleri.

isa özkan
Yukarı Dön
izzer ozdemir Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Kayıt Tarihi: 01.11.2006
Şehir: ankara
Status: Aktif Değil
Points: 3
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01.11.2006 Saat 06:31

BU KITABI BENDE OKUDUM. KITAPTA YAZAR ELIF HANIMIN HAYALGUCU GERCEKTEN COK GENIS. 1915 YILINA CINLE YOLCULUKLAR DA YAPIYOR. TUM BUNLARIN HEPSI BENCE BIR UYDURMADIR. GUZEL CANKIRIMIZ NE BIR ISGENCE SEHRI NEDE BU TUR ISGENCELERIN GECTIGI BIR YER DEGILDIR. BANA GORE YAZARIN KITABINDA ERMENILERI KONU ALMASI TAMAMEN EKONOMIK CIKARLARLA ALAKALI BIR YONTEMDIR. ICIMIZDEN BUTUR INSANLARI SOYUTLAMAMIZ LAZIM. 

ILGI VE ALAKANIZDAN DOLAYI COK TESEKKUR EDERIM...

Izzet OZDEMIR
MET MUHENDISLIK
Yukarı Dön
halilsarikaya Açılır Kutu Gör
Üye
Üye


Kayıt Tarihi: 01.11.2006
Şehir: İstanbul
Status: Aktif Değil
Points: 8
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03.11.2006 Saat 14:45

Gündemde olan bi konuyu az buçuk araştırıp bide üzerine bi hikaye uydurup kısa yoldan zengin olma çabasıdır.Dikkate alıpda bu insanın reklamını yapmamak lazım

Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Share Topic   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.16
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.
Yeni Sayfa 1

Güncel Sitemiz için tıklayınız.

Çankırı Araştırmaları Sitesi Ağustos 2013 3 ncü dönem sitesi

2002 yılından bu güne kesintisiz hizmet veren sitemizin binlerce yazı ve görselin bulunduğu arşivleri

2000-2005 I. Arşiv       2006-2013 II. Arşiv

 

Popup Örnek