2002 yılından buyana kesintisiz hizmet

Üye olun yazmaya başlayın ve Çankırı'nın geleceğine siz yön verin. Çankırı Araştırmaları Sitesi [www.cansaati.org]

Forum Anasayfası Forum Anasayfası » Gündem/Köşe Yazarları » Ibrahim Zencirci
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - BAŞBAKAN’A AÇIK MEKTUP
  Yardım Yardım  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Yeni Sayfa 1

Güncel Sitemiz için tıklayınız.

Çankırı Araştırmaları Sitesi Ağustos 2013 3 ncü dönem sitesi

2002 yılından bu güne kesintisiz hizmet veren sitemizin binlerce yazı ve görselin bulunduğu arşivleri

2000-2005 I. Arşiv       2006-2013 II. Arşiv

Kilitli ForumBAŞBAKAN’A AÇIK MEKTUP

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
camkenarı Açılır Kutu Gör
Okur
Okur
Simge

Status: Aktif Değil
Mesajın Direkt Linki Konu: BAŞBAKAN’A AÇIK MEKTUP
    Gönderim Zamanı: 31.05.2007 Saat 12:02
milletvekillerini ve bürokratları kendi haline bırakmak doğru değil.

insan harcamak ya da karalamak için değil ama iş yapmayana iş yaptırmak için böyle yazılar yazmak lazım. 

çankırı için birlikte düşünen insanların olması ne güzel!

selam ve muhabbetle
hizmet nimettir
Yukarı Dön
sahin Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17.10.2006 Saat 13:55

Çankırı'mız gelişti ya da gelişmektedir de, neden hala gençlerimiz il sınırları dışında iş aramaktadır, neden kalıcı, kotarıcı, doyurucu bir yatırım halen mevcut değildir Çankırı'mızda, bir zamanlar kahvehaneleri doldururduk, sanırım bir şey değişmedi, değişse değişse kahvehaneler yerine internet kafe olarak mekanlar yer değiştirmiştir. Lafın özü şudur aslında Çankırı- Başkent = 1,5 saat uzaklıkta

Çankırı - Gelişme = Hesaplanamıyor ????

Son söz, hiç bir şey yapılmasada, birileri taş altına el uzatmasada, Çankırı'mızın gelişme yönünde kısır bırakılmış durumunu sorgulayan, dürten, cevap arayan, bu konuda sorup rahatsız eden ve beklentilerini dile getiren herkesin eline yüreğine sağlık.

Yukarı Dön
batuhan6945 Açılır Kutu Gör
haberci
haberci
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15.10.2006 Saat 12:48

SAYIN BÜYÜĞÜMÜZ AĞABEYİMİZ ZENCİRCİ BEY'E MEKTUBUNDAN DOLAYI TEŞEKKÜRLER......

UZUN ZAMANDIR SİZLERDEN UZAKTA İDİM BAZEN YAZILARI YORUMLARI OKUYOR KİMİNE KATILIYOR KİMİNE GÜLÜYOR KİMİNEDE KIZIYORUM KIZDIĞIM KONULARDAN BİR TANESİ İSE İNTERNET YANİ SANAL ORTAMDA ÇANKIRI'NIN ÇOK GELİŞMEK TE OLDUĞU YATIRIMLARA BOĞULDUĞU YANİ ÇANKIRI'NIN SANAL ORTAMDA BAKILDIĞI ZAMAN BİR HAYLİ GELİŞMİŞ İŞSİZLİK SORUNU OLMAYAN ORGANİZE SANAYİ'İNDE HARIL HARIL ÇALIŞAN FABRİKALARI OLAN TÜRKİYE GENELİNDE ÇOK GELİŞMİŞ BİR İL ORTAYA ÇIKARILMAKTA

DEMEK İSTEDİĞİM ÇANKIRI'YI BÖYLE GÖSTERENLER ACABA KİMİ ETKİLEMEYE YADA KİME ŞİRİN GÖZÜKMEYE ÇALIŞIYORLAR GÖRÜNEN KÖY KILAVUZ İSTEMEZ ÇANKIRI'NIN NE SORUNU OLDUĞUNU VATANDAŞ'IN SIKINTISININ NE OLDUĞUNU ANKARA İSTANBUL YURT DIŞINDA YAŞAYAN HEMŞEHRİLERİMİZ BİLMEZ ÇANKIRI'NIN SORUNU NU ÇANKIRIDA YAŞAYAN VE BU DERTLERİ OLUMSUZLUKLARINI SIKINTILARI ÇEKEN ÇANKIRI'HALKI BİLİR VE DİYORUM Kİ ÇANKIRIYI SANAL ORTAMDA DEĞİL İMKANINIZ VARSA

GELİN ÇANKIRI'YA BİZZAT GÖRÜN ÇANKIRI GELİŞİYORMU

fm18_dj_batuhan
Yukarı Dön
vetland Açılır Kutu Gör
Okur
Okur
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15.10.2006 Saat 02:54
 Sayın Hemşerimiz Zencirci yazmış olduğunuz mektuptan dolayı teşekkürlerimi sunarım.Yapmış olduğunuz yorulardanda anlaşılıyorki Çankırımızın biryerlere gelmesi için caba gösterenlerdensiniz başarılarınızın devamını diler  Çankırı için olumlu gelişmeler olması temennilerimle...
Yukarı Dön
kadiryavuz55 Açılır Kutu Gör
Yazar
Yazar
Simge
Çevreci

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13.10.2006 Saat 22:56

Sayın Vekilim Hikmet Özdemir  Başbakana Açık Mektup’ a vermiş olduğunuz cevap için teşekkürler,lütfedip cevap vermişsiniz

Üniversite için tüm  Çankırı halkı olarak hem fikir olup tüm yurttaşlar olarak canı gönülden destek verilmiştir.Kaçınılmaz olarak ta bu memleketin Çankırı’nın Vekili olarak,vekilleri olarak  kayıtsız kalamazdınız?

1. Üniversite

a.)    Bu üniversitenin yer tespiti için o mıntıkadaki hazine arazilerinin yerlerinin satılması mı beklendi, Fidanlığımızın satılması mı beklendi? Doğrusu merak ediyorum.Bu üniversite alanı yeterli gelmeyip bu defasında devletimiz gerisin geri istimlak etmek kaydı ile alan genişletme işleri mi yapılacak?Üniversitemizin açılışının ertelenmesinin gerekçesini ben hala anlayamadım? Yoksa bu gerekçenin arkasında bunlar mı yatmaktadır.

b.)Orman Fakültemiz işler acısı durumda şehrin tam ortasında burada okuyan  

öğrencilerimiz tek bir fidan dikmeden,toprağa elini değmeden,okullarını bitirip orman

mühendisi olup çıkıyor.Oysa bu fakülte gerçekten ilimizin geri kalmışlığının belinin

kırılması anlamında çok ideal di ama malisef mum ışığı kadar ilimize alanında fayda

vermiyor.?( Oysa ilimizin orman köyleri son derece yoksul ve fakirdir.En fazla göç veren

köylerimizdir.Ormanlarımız hala odun ve kereste ambarı gibi görülüp işletilmektedir.

Orman fakültemizin ilimiz ormanlarına ,orman köylerimize bir katkısını,görememekteyiz.

Oysa ilimiz ormanlarında ekonomik getirisi çok yüksek olan orman ağaçları yetiştirilip  

bu insanlarımıza ekonomiksel katkı sağlanamaz mı, Örneğin fındık.kestane,antepfıstığı

vb orman ağaçları neden dikilmiyor ? Bunların hepside orman ürünü     ağaçlardır.

Ekonomiksel getirileri de son derece yüksektir.Ayrıca Orman Fakültesi Dekanımız

Uluslar arası kabuklu yemişlerde uzman olmasına karşın bu yönde bir çalışma ,neden

Yapılmıyor?Bunca tenkit kadro, yetişmiş beyin gücü istihdamı orman fakültemizde

Olmasına karşın bizler bir faydasını göremiyoruz?İlimize ormanlarımıza artı değer

Üretilmiyor.?

2     Doğalgaz,içme suyu,hava kirliliği

a.) İlimize Güldürçekten gelecek içme suyunun uzaklı 79.695 metredir.30 ila 35 km. değil.         

Bu konu hakkında size yanlış bilgi verilmiş,yanlış bilgilendirilmişsiniz.Sitemizde Çankırı

Çevre Sorunları köşemdeki İlimiz içme suyu projesi yazımı ve diğer yazılarımı  lütfen       

Okuyunuz,bu ve benzeri konularda net ve doğru bilgi ,Sahibi olursunuz., zira bugüne

Kadar hiçbir kurumumuzdan yalanlama,teskip gelmedi.

b.)   Hava kirliliği:Gerçekten Belediyemizce,Valiliğimizce alınan radikal kararlar sonucu                                               

kısmi  bir kirlilikte azalma olmuştur.Kalitesiz kömürün satışının engellenmesi sonucu           

fakat,bu satılan kömürlerin tamamı ithal kömür bizim yerli kömürlerimizin tamamı da

kalitesiz ve hava kirliliğine neden mi oluyor?Bunun için mi ithal kömür ilimizde  

satılmaktadır?.Bu benim kafamda bir soru işareti lütfedip konuyu araştırıp

bilgilendirirseniz sevinirim.Zira dışardan aldığımız her türlü mal ve

hizmete ödediğimiz para bizleri yoksullaştırıyor.Dışa bağımlılığımızı artırıyor?

c.).  İlimizin Akciğeri olan ağaçlandırma alanları şehir imar planına alınmış durumdadır.

İlimiz su deposu mevki

Su deposunun ağaçları da Hasan Üçok tarafından dikilmiştir “Şeyhoğlu Hasan Üçok(1882-1938) elli altı yıllık ömrünü Çankırı’ya vakfetmiş bir büyüğümüzdür

Bu proje yaklaşık  ilimiz damlamca deresinden,kırkevlere (İhvan sitesine) kadar uzanan kalemizi

cebe çevre Saran bir hilal şeklindedir.Burada yapılacak bir yapılanma kalemizi,şehrimizi çok

büyük bir risk altına atacaktır.?

Söz konusu yer belediyemizce dubleks ,dürübleks evler yapma gibi bir girişimleri programları

var.Lütfen  iptal edilsin.Sitemizce de bu yönde zaten bir imza kampanyası var.Sizlerde

Bu imza kampanyasına katkı sağlayınız.

d.)     Benzer bir şekilde istasyonumuzdaki küçücük  bir Korumuz var.Aynı şekilde bu yeşil dokunun

katledilmesi gibi bir çalışma söz konusu? Lütfen bunu durdurunuz?

e.)    .Çok daha büyük bir ağaç ve yeşil katliamına neden olabilecek ,başka bir olaysa İlimiz  

merkezinden

Fidanlık istikametine Deve yolumuzdan gidiş yönünde yolun sol tarafı ilimiz imar planına

Dahil edilmiş durumdadır.(Kaynak ilimiz imar planı, İlimiz Turizm Müdürlüğünün tanıtım

Cd  Oto kent denen bir programla bu cd açılabiliyor lütfen inceleyiniz?Burası derhal şehir imar

planından çıkartılmalıdır.İlimizin akciğeri olma özelliğinin dışında,sele karşı,toprak erozyonu

karşı,şehir rüzgar akımına karşı ilimizin emniyet sibobudur.?

f.)        İlimizde çok büyük hazine satışları gerçekleştirilmiştir.Bu satılan hazine arazilerinin içerisinde

Ormanlarımızın, su havzalarımızın, çayır ,mera vb. gibi kamu adına korunması gerekeli olan

Yerlerinde olabileceği kuşku ve endişesini taşımaktayım.Lütfen bir araştırı verin bizleri

bilgilendirmenizi özellikle rica ediyorum.( Zira ilimizin ormanlarının % 50 den fazlasının

kadastrosu yapılmamıştır.Hele bu satışların gerçekleştirildiği tarihlerde bu oran çok daha üst

düzeylerde idi )

g.)       Çok geç kalınmış olmasına rağmen ilimizin doğal gaza kavuşması hiç kuşkusuz her türlü

Takdire şayandır.Milli emlak Müdürlüğümüzce yapılan satışlardan sonra yapılması acaba birileri

bu projeleri el altından alıp güzergahlarını öğrenip ona göre mi buraları  aldılar sorusu benim

kafamda soru işareti yaratıyor?

3.        Toplu Konut

İlimizde toplu konut yapımı takdirle karşılanmıştır.Söz konusu proje ilimiz merkezindeki sit

alanı olarak belirlenen yerlerde gerçek anlamda bir çalışma yapılıp.kent yerleşim projesi yeniden

yapılıp ,ilimiz bu keşme keşten kurtulup bu toplu konutlar öyle yapılsaydı çok daha yerinde ve

güzel olurdu?

4.    Duble yol Çankırı- Ankara arası

Bu projede son derece güzeldir, geç kalınmış bir proje olmasına karşın yapılması İlimize

kazandırılması son derece güzeldir.

5.     Organize Sanayi

Yıllar yılı  Korgun organize  sanayimize fabrikalar açılır,yok efendim bu kadar ihracat

olacakmış,yok efendim ülke ekonomisine şu kadar katkı sağlayacakmış,şu kadar işsiz insanımıza

iş istihdamı sağlayacakmış,fabrikalar kuruluyor bakıyorsunuz kapanıyor.İnşallah bu kurulacak

olanlar böyle olmazda ülkemize ilimize katkı sağlarlar

6.        Yatırımlar,işsizliğe çözüm

Yatırım teşvik yasası  ilimize çok büyük çaplı yatırımların geleceği,çok büyük çaplı iş istihdamı

sağlanacağı yönündeki açıklamalara her şeyden önce inanmak istiyorum.Zira yıllar yılı bu tür

söylemlerle nice fabrikalar kuruldu.Ama hepsine yakını ya kapatıldı,yada işletilmiyor,veya

göstermelik çalışıyor, inşallah bunlar böyle olmaz devletimizin Milletimizin parası ve umutları

heba olmaz?

7.         Turizm-Tuz mağarası

Ilgaz Yıldız tepe turizm tesislerimiz çok büyük umut vaat ediyor.İnşallah bir terslik olmaz bu

tesislerimiz hizmete girer yüzümüzü güldürür.Bu tesislerimiz etrafında çirkin yapılaşmalara

açılmaz doğa-çevre katliamına neden olmaz.!

Tuz mağaramız  dünya mucizesi Mağara iş makineleri ile yapılan üretim sonucu doğal güzelliği

yok ediliyor.Bunun telafisi mümkün mü bilmiyorum? Ama doğal güzelliğini yok etmeyelim?

Bu yönden çok üzülüyorum.Bir dünya mucizesi karartılmasın? Karanlıklar içerisinde yok

Edilmesin!  Saygılarımla

ÇEVRECİ KADİR YAVUZ

Yukarı Dön
i.zencirci Açılır Kutu Gör
Köşe Yazarı
Köşe Yazarı
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12.10.2006 Saat 11:58

Bayramören Belediye Başkanı Sayın Yüksel BALOĞLU'nun İlçesinin sorunları hakkında söyledikleri, Sayın Milletvekilimiz yukarıda söylediği gibi her şeyin "GÜLLÜK, GÜLİSTANLIK" olmadığını göstermiyor mu?

"Yaptık, ettik, şu kadar DOKTOR tayin ettik, şu kadar ÖĞRETMEN tayin ettik, İlimiz ÖSYM de şöyle başarılı, böyle başarılı" diyerek; "ÇANKIRILI'YI AVUTTUĞUNU SANAN" BÜROKRATLARIN KULAĞINA KÜPE OLSUN...

Saygılar bizden...

Alıntı (Kaynak: Çankırıpress)

İlçenin sorunları hakkında bilgi veren Bayramören Belediye Başkanı Yüksel Baloğlu, özellikle Milli Eğitim yönünden çok sorun yaşadıklarını, tayini çıkan öğretmenin yerine yenisinin gelmediğini belirtti.

AKP İlçe başkanı ve yandaşlarının YIBO müdürü hakkında şikayetçi olduklarını ayrıca Bayramören ilçe Milli Eğitiminin ve okullarının içini boşalttıklarını dile getirerek,  "Tayinle boşalttıkları kadroların yerine yeni atama yapmıyorlar, geçici görevlendirmelerle bu açığı kapatma konusundaki girişimleri nedeniyle YIBO müdürü hakkında şikayetçi oluyorlar, tayinini istiyorlar." dedi.

Balonlu, "YIBO müdürünün tayinine karar vermişlerse önce gerçekleri öğrensinler, sonra gereğini yapsınlar.

YIBO müdürünün belediye ile işbirliği yapması gayet normal. Ancak bu iyi niyetli ilişkiyi siyasi değerlendirip ilçenin eğitim birimlerinin içini boşaltıyorlar." dedi. 

Çankırı'da düzenlenen Mustafa Yıldızdoğan konserine ilçenin tüm gençlerinin katılımını sağladığını ve bunun bile YIBO müdürüne atfedildiğini söyleyen Baloğlu, "Bu durum karşısında YIBO müdürünün tayinini istediler. Kamu kurum ve kuruluşlarının amir, memur ve müdürlerinin belediye ile samimi bir ilişki içinde olması, gayretli bir hizmet için işbirliği yapmalarından doğal ne olabilir? Bu davranışları siyasi gayelerle baltalayan AKP ilçe başkanı ve yandaşları ilçemizin eğitim düzenini yok ediyorlar.

Çankırı Milli Eğitimi, YIBO müdürünün yaptığı geçici görevlendirmelerle usulsüz ise neden boşalan kadrolara atama yapmıyor. Onların yaptıkları, çocuklarımızın eğitim hakkından mahrum bırakılması usulüne uygun bir davranış mıdır da, açığı kapatmak için çalışan insanların davranışları usulsüz olsun."

Sağlıkta da aynı sorunların yaşandığını dile getiren Baloğlu, "Sağlık ocağında da benzer bir durum söz konusu. Tek bir doktor her yere yetişmeye çalışıyor. Üç yıldır ikinci bir doktor ataması yapılmadı. Yapılacak dendi, ama herhangi bir gelişme olmadı. Doktoru-muz bile bu yoğun iş temposuna dayanamayarak hasta oldu." dedi.

Düzenleyen i.zencirci - 12.10.2006 Saat 14:37
İbrahim ZENCİRCİ
Yukarı Dön
Köşe Yazarı
Köşe Yazarı
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10.10.2006 Saat 11:15

Sayın Vekilimiz,

Duyarlılığınız için teşekkürler. Madde madde sıraladıklarınız, "Başbakana açık mektuba" tam cevap olmadı kanaatindeyim. 

Buna rağmen, kısa sürede vatandaşına açıklama nezaketini gösteren Siz Sayın Milletvekilimizle şu oldu, bu olmadı diyaloğunada girmek istemem.  

Sizin gösterdiğiniz duyarlılığı, nezaketi, inceliği diğer seçilmiş ve atanmışlardan da beklediğimizin bilinmesini isterim.

Malesef Çankırı da bunun tersi olmakta; Bazı büyüklerimiz, "her şeyi ben bilirim, ben oldum" edası ile vatandaşına tepeden bakmaktadır. Yerel basında bu beyanatların örnekleri var. Bu konuda bilginiz olması için aşağıdaki son örneği takdirlerinize sunarım.

Son örnek: (Kaynak: Yerel basın)

Bir büyüğümüz, Ahilik haftası nedeniyle 306 kişilik salona 36 esnaf gelince; "Esnafımız çok para kazanıyor ki kendi bayramlarına bile katılacak vakitleri yok Galiba ramazan dolayısıyla bu geleneğe göreneğe zaman ayıramıyor ya da en vahim ihtimalle duyarsız kalıyor" buyurmuşlar.

Ve devam etmişler; "Çağırınca kimse gelmiyor, çağırmayınca da herkes küsüyor"

Var oluş sebebi Çankırı ya, Çankırılı ya hizmet olan kişiler, bu tür durumlarda öncelikle "ben nerede yanlış yaptım" diye kendisine sorması gerekmez mi? Vatandaşı, esnafı suçlamak çok kolay.

Çankırı halkı ve Çankırı esnafı "Şamar oğlanı" değildir.

Büyüklerimiz, "ben bilirim edası" ile ağzına geleni, ağzına geldiği gibi konuşma özgürlüğü varsa; Bizimde cevap verme hakkımız doğar.

"Kitlesel gıybet" günahların en büyüğü. Bundan kurtulabilmek için Çankırılı dan topluca af dilemek gerekir.

Alıntı

Gıybet, insanlar arasındaki ilişkileri bozar, gereksiz husumetlere sebep olur. Gıybet yapılan ortamda bulunanlar bu konuşmalara şahit oldukları için, kendisini savunma imkanı olmayan kişi hakkında, bilinçsizce olumsuz düşüncelere sahip olurlar. Bir nedeni olmadığı halde gereksiz yere başkaları hakkında olumsuz önyargıları olur. Bu önyargılar sonuçta toplumsal bir hastalığa dönüşür ve insanlar arasındaki dostluğa zarar verir.

Gıybeti yapılan kişi ise bir vesile ile bu konuşmaları duymuş olsa, o insanlara karşı güveni sarsılır. Toplum içinde karşılıklı güvensizlik ve tedirginlik doğar. Kendisi hakkında yapılan bu hoş olmayan çekiştirmelerden dolayı, onlara karşı duyduğu yakınlık ve dostluğu kaybeder.

Saygılarımla

Düzenleyen i.zencirci - 10.10.2006 Saat 12:16
İbrahim ZENCİRCİ
Yukarı Dön
Ali TAŞ Açılır Kutu Gör
Yazar
Yazar
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09.10.2006 Saat 23:36
Sayın vekilimize önce kamuoyuna verdiği önemden dolayı ve yaptığı hizmetlerden ötürü teşekkür ederiz ,yukarıda saydığı hizmetler azımsanacak işler değildir ayrıca sayın Zencircinin gündeme getirdiği ve bizimde yorumlarımızla dikkat çektiğimiz siyasilerimizin kendi aralarındaki koordinasyon eksikliğine de vurgu yapıp negatif bir durumun olmadığını belirtmesi yüreğimize su serpmiştir.Burada özellikle yakından takip ettiğim Kurşunluda temeli atılan seramik ve granit fabrikasının kurulmasında sayın vekilimiz olağanüstü gayret göstermiştir, bu hakkını burada teslim etmek benim için bir borçtur,ayrıca Çankırımızda üniversite kurulmasının son safhaya gelmesi görmemezlikten gelinecek bir hizmet değildir,Bu vesile ile Sayın Pr.Dr. Hikmet Özdemir beyin şahsında diğer vekillerimize de teşekkürü bir borç biliriz.Saygılarımla
Ali TAŞ
Yukarı Dön
hikmet ozdemir Açılır Kutu Gör
Köşe Yazarı
Köşe Yazarı
Simge
Çankırı Milletvekili - 22. Dönem

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09.10.2006 Saat 16:12

Sevgili Hemşehrilerim;

Sayın ZENCİRCİ;

Öncelikle Çankırımz adına yapılan ve yapılacak olan tüm müsbet çalışma ve değerlendirmeleri canı gönülden desteklediğimi ifade etmek isterim. Biliyoruz ki fikirlerin ortaya konması, tartışılması ve bunun sonucunda hayata geçirilmesi sağlıklı bir tartışma ortamının ürünüdür. Bizler Çankırı Milletvekilleri olarak Çankırı halkından aldığımız vekalet emanetinin şuuru ve sorumluluğu içerisindeyiz. Şunu hiçbir zaman unutmuyoruz ki halkımız bize yüksek bir oy oranı ile teveccüh göstererek destek ve güvenini ortaya koymuştur. Bunun sonucun da bizler de aldığımız bu destek ve güvenle Çankırımız için üzerimize düşen vazife ve işleri yapmaya çalışıyoruz. Artık sözün ve konuşmanın yerini icraat almalıdır. Son yıllarda ülkemizde görülen olumlu gelişme ve icraatların Çankırıdaki yansımalarını görmezlikten gelemeyiz. Yapılanlara yapılmadı, yapılmıyor, olmuyor diyemeyiz. Tabi ki eleştiri ve değerlendirmeler olacak. Güzel çalışma ve işlerin fikirlerin ortaya konması ve tartışılması ile meydana geleceğinden eminim. Ama bazı konularda genel değerlendirme yaparken olayın tümü üzerinde bilgi sahibi olmak gerekir. Eksik veya yeterli olmayan bilgi, değerlendirmelerin doğru ve sağlıklı olmasına olumsuz etki yapabilir.

Sayın Başbakana yazılan mektuptaki bazı değerlendirme ve mülahazalara açıklık getirmek istiyorum. Mektubu yazan Hemşehrimizi Çankırı ve genel konularla ilgili yazdığı yazılar sebebiyle tanımaktayım. Bir Çankırılı olarak düşüncelerini, projelerini takdir, tenkit ve eleştirilerini açıkça yazmış olması, yazabilmesi, gördüğü olumsuzlukları değerlendirebilmesi çok güzel bir şey. Susmaması kadar güzel bir şey olabilirmi. Ama sanki Çankırıda olumlu şeyler yok, Türkiye'de bu kadar olumlu gelişmeler olurken Çankırı bunlardan nasibini almıyor, alamıyor, Çankırı geri kalmaya devam ediyor, kavgalar, gürültüler, birbirine girmeler, küslükler hat safhalara çıkmış gibi yapılan değerlendirmelere katılmak mümkün değildir. Bu haksızlıktır. Öncelikle şahsıma yapılmış bir haksızlıktır. Ayrıca vekillerin birbiri ile küstüğü, konuşmadığı yönünde kimden haber alınmışsa yanlış haber, yalan haberdir.

Ülkemizde meydana gelen gelişme ve değişmelerin Çankırıda güzel yansımalarına hep beraber şahit olmaktayız. Şüphesiz yapılan çalışmalar milletvekili ile , bürokratı ile, sivil toplum örgütleri ile, belediyeleri ile ,yerel basını ile tüm Çankırı'lıların ve Çankırı'ya hizmet edenlerin gayreti ve çalışmaları ile gerçekleşmektedir.

Son dönemde Çankırı'da gerçekleştirilen ve devam eden bazı çalışmaları ana başlıklar halinde sizlere sunmak istiyorum:

1)Öteden beri 7'den 70'e tüm Çankırılıların gönlünde Çankırıya bir Üniversite kurulması hayali vardı. Bu sebeple çok güzel çalışmalar yapıldı.Yapılan çalışmalar Çankırının bir üniversiteyi hakettiği neticesini gösteriyordu. Ama şimdiye kadar Çankırı'da sadece bir fakülte ve iki yüksek okulun bulnması bir ilde üniversite kurulması için yeterli en az iki fakülte bulunması kriterini taşımadığından, Çankırı Üniversitesi kısa bir süre önce yeni kurulan üniversiteler içinde yer alamadı. Ama Çankırı milletvekilleri olarak bizlerin de yakından takip ettiğimiz ve üniversite kurulması yönünde eksiğimiz olan kriteriinl giderilmesi için Gazi Üniversitesine bağlı İktisadi İdari Bilimler Fakültesi ile Güzel Sanatlar Fakültesinin kurulması ile Üniversite kurulma kriterleri tamamlanmıştır. Bu fakülteler eğitim binaları için de gerekli tahsisin ve kuruluş çalışmalarını tamamlanmasıyla önümüzdeki eğitim döneminde tam olarak öğretime başlayacaktır. Ayrıca Milli Eğitim Bakanlığının kurulacak yeni 10 üniversite arasına Çankırı Üniversitesini alması ve bu konuda hazırlıklarını sürdürmesi uzun yıllar hayalini kurduğumuz üniversite kurulması bu dönemde gerçekleşmiş olacaktır.

2)Çankırı merkezin en önemli kronikleşen sorunlarının başında içme suyu ve hava kirliliği gelmekteydi. Bu konularda da geçen yıllarda başlatılan çalışmalar tüm hızıyla sürmektedir.

Doğal gaz boru hattının Çankırı üzerinden geçmesinin sağlanması ile Çankırı merkez doğal gaza kavuşacaktır. Ayrıca doğal gazdan sanayi kuruluşlarının da faydalanması Çankırı ekonomisine olumlu katkı sağlayacaktır. Doğal Gaz konusunu BOTAŞ nezdinde takip etmekteyiz. Önümüzdeki yıllarda Çankırıda doğal gaz kullanılması ile hava kirliliği sorunu da böylece ortadan kalkmış olacaktır.

Yine Çankırının ana problemlerinden birinin sağlıklı içme suyu olduğunu söylemiştik. Çankrı Belediyesi ve Çankırı Milletvekilleri olarak özellikle bu konun üzerinde durmaktayız. Çankırıya 30-35 km uzaklıkta olan GÜLDÜRCEK Barajından su getirilmesi ile ilgili olarak Devlet Su İşleri(DSİ), Devlet Planlama Teşkilatı (DPT) ve ilgili yerlerle görüşmelerimiz devam ediyor.Daha birkaç gün önce görüştüğüm DSİ Genel Müdürü Veysel EROĞLU Bey ihalenin yapıldığını ve önümüzdeki günlerde inşaat çalışmalarına başlayacaklarını ve bu konuda Çankırıya önem verdiklerini ifade etmişlerdir. İki aşamalı inşaat ve ihale çalışmalarının başlaması ve bizleri ziyadesiyle memnun etmektedir. Böylece Çankırı merkez ve bazı ilçeler temiz içme suyuna kavuşacaktır. Bu konu her zaman gündemimizde ve takibimizde olmaya devam edecektir.

3)Türkiye genelinde büyük bir hızla devam eden Toplu Konut çalışmalarının meyvesini Çankırımızda almaktadır.Çankırı merkez İnanç Köy ve Korgun Toplu Konut çalışmaları bitmiştir.Çerkeş ilçesindeki toplu konut çalışmaları inşaata başlama aşamasındadır. Şabanözü ve Kurşunlu İlçelerinde ise toplu konut talep ve değerlendirmeleri devam etmektedir.

4)Çankırı-Ankara arası duble yol çalışmasının Çankırı sınırları arasındaki kısmı tamamlanmış durumdadır. Çankrı Korgun arası ise tamamlanmak üzeredir. E-80 yolu üzerinde yer alan Çerkeş-Tosya arası karayolu genişletme ve alt-üst geçitleri çalışmalarını takip etmekteyiz.

5)Daha kısa bir süre önce sadece bir tane olan Organize Sanayi bölgesine ilaveten yeni organize sanayi bölgeleri yatırım proğramındadır. Çerkeş, Kurşunlu(Çavundur) ve Şabanözü Organize Sanayi Bölgelerinin alt yapısının tamamlanması ile Çankırı sanayi ve ekonomisinde güzel gelişmeler olacaktır.

6)Çankırının en büyük sorunlarından biri olan işsizliğin azaltılması ve ekonomisinin canlandırılması için Yatırım ve Teşvik Yasası ile yeni sanayi kuruluşları bir bir Çankırı genelinde faaliyet göstermeye başlamıştır. En son iki hafta önce Çerkeşte ağaş işleri entegre tesisi, Atkaracalarda Döküm Fabrikası tesisi ile Kurşunlu'da Türkiye'nin ve Dünyanın en büyük tesisi sayılabilecek seramik ve granit fabrikalarının temelini hep beraber attık. Ayrıca yine özel sektör tarafından Orta ilçemizde yapılacak olan Termik Santralleri ve çimento fabrikalarının da faaliyete geçmesi ile birlikte somut gelişmeleri hep beraber göreceğiz. İstihdamın nerelere gittiğine sizlerde şahit olacaksınız. Yarınlarda işçi ithal eden bir şehir haline gelecektir Çankırı.

7)Çankırı önümüzdeki yıllarda turizm alanında kendisini göterecek illerimizden biri olacaktır. Ilgaz Yıldız Tepenin turizm alanı olarak ilanı hem yayla ve hem de kış turizmi ve sporları açısından büyük önem taşımaktadır. Kurşunlu Eskiahır Köyü yerleşim alanındaki Yer Altı Şehri sit alanı ilan edilmiştir. Tuz mağaralarının, kaya mezarlarının, termal kaplıcaların tanıtımı için çalışmalar devam etmektedir. Vilayetler Hizmet Birliğince iki yurt binası yapımı, Diyanet İşleri Başkanlığınca Yatılı Bölge Kur'an Kursu binası, Vakıflar Genel Müdürlüğünce eski tarihi bina ve camilerin bakım ve restorasyonunun yapılması, sulu ve organik tarım çalışmaları, ağaçlandırma çalışmaları, yatırım proğramına alınan Koyunbaba ve Hamzalı barajı çalışmaları, Çankırı genelinde susuz ve yolsuz köy bırakmayacak olan KÖYDES projelerini ayrıca yakından takip ettiğimiz işler olarak söyleyebilirim. Yukarıda saydığımız ve buraya yazamadığımız onlarca gerçekleştirilmiş veya yapımı devam eden gerçekleşecek işler ile Çankırı hakettiği hizmetleri bir bir almakta ve almaya da devam etmektedir. Çankırı hizmet ve yatırımlar bakımından altın çağını yaşamaktadır. (Ayrıca YANKI DERGİSİ'nin Eylül 2006 sayısında ÇANKIRI DOSYASI işlenmiştir, orada da bu dönem içersinde neler yapıldığı işlenmiştir.)

Eleştiriye sonuna kadar açığım. Yeter ki sevgili hemşehrilerimiz bizleri yakından takip etsinler. Biz bunların hepsinin bilincindeyiz. Takdir edilmesini de tekdir edilmesini de bilmek lazım. Yiğidi öldür ama hakkını yeme diye bir ata sözümüz var.. Ayrıca bu güne kadar 4 yıllık bir süreçte bana Çankırı için Çankırı'lı için getirilmiş hiçbir projeyi desteksiz bırakmadım. Mutlaka sonuçlanıncaya kadar üstlenmişimdir.

Son olarak şunları ifade etmek isterim ki Çankırılıların bizlere verdiği emanetin bilinciyle çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Birlik ve beraberlik içerisinde yapılan ve bundan sonra da yapılacak çalışmalar ile Çankırı'yı aydınlık günlerin beklediğini söylemek gerek. Bardağın dolu tarafını görmek gerekir. Pozitif bakılan ve yapıcı davranılan bir hayatın bizlere güzel ve sevindirici başarıları tattırması kaçınılmazdır. Bu dilek ve temennilerimle tüm hemşehrilerime selam ve saygılar sunarım..

Prof.Dr.Hikmet ÖZDEMİR

AK Parti Çankırı Milletvekili

Yukarı Dön
reis18-81 Açılır Kutu Gör
Yazar
Yazar
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09.10.2006 Saat 10:35

KIYMET BİLMEMEK BİRDE ELE EŞEK ARATMAK !

Çankırı makus talihini ne zaman yenecek, Çankırının önü açıkmı, Başkente yakın olması ilimiz için avantajmı yoksa dezavantajmı, suç siyasilerde mi, bürokraside mi yoksa bizdemi, neden dışarıya bu kadar göç veriyoruz, kahvehanelerin doluluk oranı neden % 90 nın üzerinde neden nüfusa oranla gençlerin en çok kavga ettiği il, TÜM BU SORU VE SORUNLARI SADECE BİZLERMİ DİLE GETİRİYORUZ, YOKSA SİYASİLER BU SORUNLARI BİLİYORLARMI bence filmin koptuğu nokta burası;

eğer biliyorlarsa neden gereğini yapmıyorlar.

yok eğer bilmiyorlarsa ne iş yapıyorlar.

Çankırılı kıymet bilmiyor; Sayın Nevzat AYAZ Çankırıya en büyük hizmeti getirenlerin başındadır, ancak ilimizde bazı kesimler bu adama mason  diyerek etmediklerini bırakmadılar.

Çankırılı kıymet bilmiyor; Sayın Ahmet BUKAN Çankırı Merkezi Halkın huzur içinde yaşayabileceği modern bir il yapmıştı, herkesin malumudur.

Çankırılı kıymet bilmiyor; 21 nci dönem Milletvekilimiz Sayın Hakkı DURAN eğer iyi araştırılırsa mevcut şartlar içerisinde gerçekten çok çalışmış ve herşeyini Çankırıya adamıştır.

Çankırılı Kıymet bilmiyor; Kendisi Çankırılı olan bir bürokratımız  iki sene gibi kısa bir sürede kendi sorumluluk alanında tarih yazmış ve çalışanlarını motive etmiş halk ise yaptığı hizmetlerden dolayı kendisini çok sevmiş ve kabullenmişti. Bu bürokrat kendi mesleği dışında Başkentle arasını iyi tutarak ilimize lazım olan hem maddi hem manevi desteğin sağlanmmasında önemli rol üstlenmiştir. ancak siyasi iktidarın değişmesi neticesinde kendisi görevden alınmış ve pasifize edilmiştir. ve sonraki olaylar isim vermek doğru olmayacağından şimdi o bürokratın el çektirdiği kurumun ne halde olduğunu ilerki zamanda değişen siyasi konjektüre istinaden inşallah açıklayacağım. Bu misalleri çoğaltmak mümkündür.

HÜLASA;

Çankırım kısır çekişmeler ve kör döğüşler girdabında boğulmaya mahkum edilmiş, bizden olan horlanmış, el, el üstünde tutulmuş, KADRO ALMA, TERFİ ATLAMA, GEÇİŞ BÖLGESİ, RANT ŞANTİYESİ DAHA NE SÖYLEYELİM. ALLAH SONUMUZU HAYIR ETSİN.

Kıymetli ZENCİRCİ Bence Mektubu kendimize yazalım !!!

NE MUTLU TÜRKÜM DİYEBİLENE
Yukarı Dön
ahmetgulsen Açılır Kutu Gör
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi
Simge
Cansaati.Org Yazı İşleri Sorumlusu

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08.10.2006 Saat 22:18

“İktidar olabilirsiniz ama muktedir olamazsınız” sözü Türkiye siyasetinin bir kuralı haline gelmiştir. Çok partili hayata geçtikten sonra hemen hemen her hükümet, kendilerini bu mücadelenin içinde bulmuşlardır. Bu sorunun ulusal manada izahı için “derin” yorumlar yapılabilir ve hatta “bürokrasi canavarının” ölçülemeyen cesametinden dem vurulabilir. Ancak tek parti iktidarının despotlaşmadan etkin bir siyaset ve icraat yapabilmesinin önündeki engellerin ilk olarak  yerel boyutta kaldırılması gerekmektedir.

Bizim demokrasi uygulamamızda siyasi partiler, en küçük yerleşim birimi beldeden itibaren teşkilatlanma ile yukarıya doğru bir örgü oluşturur ve bunun sonucu olarak bir sınıf doğar. Bu sınıf içersinden bir kaçı TBMM’de temsil yetkisini alırken il genel meclisi ve belediye meclislerinde de yine bu sınıfı temsil eden kişiler bulunur.

İllerde ve bağlı birimlerde iktidar partisinin temsilcilerini bir uyum ve ahenk içinde çalıştırmak ve kendi iç denetim sistemi dahilinde kontrollü gelişimini sağlamak, o ilin teşkilat başkanına ve/veya bunun ardındaki “siyasi akil adamlara” düşer. Eğer bir iktidar partisi illerde aydın insanlar ve dava adamları tarafından yeterince sahiplenmiyor veya parti uygulamalarına dahil edilmiyorsa çöküş zirvede başlamış demektir.

Bugün dahil, Cumhuriyet dönemi boyunca Çankırı’nın seçilmiş (meclis) üyelerinin ve vekillerinin her biri değerli insanlar, birikimli kişilerdi. Daima iktidar partisine yada hükümete ortak partilere oy vermiş Çankırı’nın seçilmişleri dönemlerinde kendi çaplarında önemli bireysel çalışmalara imza atmış ama birlik ve ekip çalışması imkanını yakalayamamışlardır. Bunun ardındaki neden yerel bazda il teşkilatlarının etkinsizliği ve teşkilatların asıl amaçtan sapıp, sığ ve günü birlik politikalarla uğraşmalarıdır.

Bu konuyu daha iyi izah edebilmek için yakın dönem siyaset tarihinden bir anekdot vermek istiyorum. Refah partisinin yükseliş dönemlerinde bir seçim arefesinde sayın Erbakan’ın önüne kurmayları muhtemel aday listesi getirirler. Erbakan inceler ve sayın R. Tayip Erdoğan’ın üzerini çizer. “İstanbul’a başka aday bulun” der. Öneren kişi sayın Erdoğan’ın meziyetlerini anlatmaya çalışacakken Erbakan, “Ben belediye başkanını da vekili de her zaman bulurum ama iyi bir il başkanını her zaman bulamam” der. Parlak siyasi zekasıyla Erbakan o kadronun ve o kadroyu dolduranın değerini anlamıştır. Ki sonuç ortadadır.

Çankırı’nın en zengin kaynağı, “insan kaynakları”dır. Bunun değerlenmesi ve işlenmesi gerekmektedir. Bugün için il dışında ki Çankırılıların sayısının milyonu açtığı ve genelinin eğitimli, bir çoğunun bürokraside ve ticarette önemli yerlerde olduğu bir vakıadır. Bugün Çankırı için yapılacak çalışmalarda tüm ülkedeki, hatta yurt dışındaki insanlarımızdan da en azından sivil insiyatif olarak, lobi olarak veya ekonomik birlik olarak istifade edilebilmelidir. Bakınız İstanbul kadar toprağı ve nüfusu olmayan İsrail ve Ermenistan dünya siyasetine nasıl yön verebilmektedir. Süper güçleri ve büyük devletleri kendilerine nasıl hizmete amade etmektedir. Bunun bir tek açıklaması vardır: Diyaspora.

Özetle şunu belirtmek isterim, Çankırı’da siyasete nitelik kazandırılmalı ve kaynaklar tam olarak kullanılmalıdır. İktidar ve muhalif partilerin il teşkilatları tüm seçilmişlerini, teşkilat mensuplarını, parti gönüllülerini bir ahenk içinde çalıştırmalıdır. Kısacası, önce  Şefler Orkestralarına hükmetmelidirler.

Orjinalini yazan: Ahmet GÜLŞEN Ahmet GÜLŞEN Yazdı:

“Tuz Yürüyüşü” başlıklı yazımda da belirttiğim gibi Çankırı’nın kaynaklarını ve birikimlerini en iyi değerlendirmesi, siyasette sonuç alabilmesi için yapılması gereken şudur:

Çankırı neden siyasette sonuç alamıyor sorunun cevabı aslında biraz da yukarıda anlattığımız aydın insan kavramıyla ilintilidir. Bugün modern dünyanın icaplarını, kültürünü şehre taşıma anlamında aydın insanlarımızın yeterli gayreti gösterememesi siyasetin de nitelik olarak sorunlar yaşamasına neden olmuştur. Halen şehirde ister genel, ister yerel seçimlerde olsun adaylar üç beş esnafın dükkanının önündeki taburelerde belirleniyorsa, (hangi partiden olursa olsun) il başkanlarının masasında Çankırı’nın geleceğine dair raporlardan ziyade ihale talepleri yer alıyorsa, siyaset kulislerde “o bunu dedi şu bunu dedi” gibi kısır döngü ile sürüyorsa netice almak da elbet mümkün olmayacaktır.

Şehrin siyasi hayatına nitelik kazandırmak gerekmektedir. Bunun ilk başlangıç noktası parti il teşkilatlarıdır. Türkiye’de il başkanı ve milletvekili adayı olmanın ilk şartının zenginlik ve servet olduğu gerçeğini akşamdan sabaha ortadan kaldırmamız mümkün görünmüyor ama Çankırı’da il ve ilçe parti teşkilatlarında gerek tam zamanlı istihdam edilerek, gerek danışman vasfıyla, gerek istisna akdiyle çalışacak Çankırı Uzmanları bulundurulmalıdır. Bunlar sürekli ve periyodik araştırmalar, (gerçek) anketler ve istatistikler tutmalı ve yorumlamalıdır. Çankırı’nın bugünü ve geleceği için projeksiyonlar yapmalı ve bunları il yönetimlerine, partisinin vekillerine sunmalıdır. Daha açık bir ifadeyle siyasete nitelik kazandırmak için partilerce “Çankırı Araştırmacıları” istihdam edilmelidir.

devam http://www.cansaati.org/topluluk/forum_posts.asp?TID=17

Saygılarımla,

Düzenleyen ahmetgulsen - 09.10.2006 Saat 07:23
Ahmet GÜLŞEN

http://smmmahmetgulsen.wordpress.com/
Yukarı Dön
haberci Açılır Kutu Gör
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi
Simge
Canssati.Org Haber Servisi

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08.10.2006 Saat 21:21

Bizim Çankırı Gazetesi İbrahim ZENCİRCİ'nin yazısını manşetine taşıdı.

okumak için resmi tıklayın.

Cansaati.Org
Yukarı Dön
reis18-81 Açılır Kutu Gör
Yazar
Yazar
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05.10.2006 Saat 10:08

KİMİ KİME ŞİKAYET EDİYORSUN

YAN GELİP YATIYORUZ,

PARSEL PARSEL SATIYORUZ,

HAMUDUYLA YUDUYORUZ,

VE HALA KONUŞUYORUZ.

ALAN ALDI BEYLER,

ÇALAN ÇALDI BEYLER,

VAKİT ÇOKTAN GEÇTİ,

ARTIK UYANIN BEYLER.

GÜN ŞİKAYET GÜNÜMÜ,

YOKSA SORALIMMI HESAP,

EĞER HALA UYURSAK,

BEKLEMEKTE BİZİ AZAP.

ELBET GÜLMEZ ÇANKIRI,

BÖYLE SATANLAR VARKEN,

ELBET GÜLMEZ BU MİLLET,

HERGÜN ŞEHİTLER VARKEN.

HASILI KELAM,

Kıymetli dostlar aranıza katılmamın sebebi biz hala havanda su dövüyoruz.

NE MUTLU TÜRKÜM DİYEBİLENE
Yukarı Dön
ozanyazar Açılır Kutu Gör
Köşe Yazarı
Köşe Yazarı
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03.10.2006 Saat 16:33

Her köye bir doğrucu Davut lazım. Ya da "Kral Çıplak" diyecek biri lazım. Sağolsun çoğu kişinin gördüğü ama sustuğu gerçekleri İbrahim Zencirci abi dile getirmiş.

Yukarı Dön
Ali TAŞ Açılır Kutu Gör
Yazar
Yazar
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02.10.2006 Saat 23:28
Tebrikler sayın Zencirci kahvehanelerde,resmi dairelerde ,köy odalarında ve evlerde söylenenleri yüksek sesle dillendirip Başbakanımıza mektupla iletmeniz gerçekten takdire şayandır,Bugün seçilmişlerimizle atanmışlar o koltuklarda oturabiliyorsa bunun tek sebebi milletin Tayyib beye olan güvenindendir,umarım bundan sonra muhataplar daha dikkat gösterirde hiç olmazsa Çankırımız hakettiği hizmetleri alır.Bu vesile ile sayın başbakanımıza Çankırılılar olarak saygı ve hürmetlerimizi iletirken cenabı Allahtan şu andaki sıkıntıların dan biran evvel kurtulmasını niyaz ediyoruz.
Ali TAŞ
Yukarı Dön
alidag Açılır Kutu Gör
Okur
Okur
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02.10.2006 Saat 13:21

Sayın Başbakan bu mektuba cevaben "Çankırı Holding neden başarısız oldu? Siz önce aranızdaki meseleleri halledin, birlik olun sonra benim karşıma geçin" derse bizim cevabımız ne olacak?

Eski-yeni vekil ve başkanlar bu sitede yer almaktalar.Bu mektuba siz bir cevap yazsanız olmaz mı? Bu mektuba en yakın muhattablar sizsiniz sonuçta.

Her şey (mi hiç bir şey mi) Çankırı için!!! 

alidag
Yukarı Dön
ekerbicer Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02.10.2006 Saat 13:11

oyu partiye değil insana vermeyi öğrenirse seçmenler, o zaman herşey çok güzel olur. ha diyeceksin ki, o kadar seçim var (muhtarı, belediyesi, milletvekili) ben o kadar adayı nasıl tanıyım da veriyim. bu senin benim sorunum olmamalı biz müşteriyiz "kendini satamayan" adaya da oy vermemeliyiz. 

Particilik almış başını gitmiş de diyemiyecem, çünkü parti içinde bile yazdıklarınıza bakılırsa pekte bir mutabakat sağlanamamış.  demek ki, seçmen partiyi seçmek gibi kolaycılığa kaçmadan adaylar hakkında iki satır araştırma yapsa çok şeyler değişir. Gerekirse gazeteci gibi verdiği verdiği oyun peşine düşecek seçmenler değişimin başlangıcı olacaktır. gercek değişim ve gelişim budur.

Yukarı Dön
günışığı Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02.10.2006 Saat 10:49

Sayın  ZENCİRCİ mektubunuz uyuyan (uyutulan) ben gibi ÇANKIRI'lılara demek böyleymiş dedirtti.Sayın vekillerim ne yazıkki BAŞBAKANIM la seçilmiş olabilirsiniz ama BAŞBAKANIM'la aynı zihniyet ve kararda olmadıkça sağdece seçilmiş olarak kalırsınız.ÇANKIRI ya vefa borcunuz bukadar olmamalı.BAŞBAKANIM AB ve dünyada karış karış TÜRKİYE için gecesini gündüzüne katarken,sayın vekillerim ÇANKIRI için biz birlik beraberlik istiyoruz,siz görüşmemeyi tercih ediyorsunuz.Bizim ATASÖZÜMÜZ DERKİ;"BİRLİKTEN KUVVET DOĞAR"

Yukarı Dön
Hilmi Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02.10.2006 Saat 09:55

Sayın  Zencirci

Çok güzel birkonuya temas etmişsiniz.Tebrik ederim. Sonuna kadarda destekliyorum.  Konu baştan sona kadar haklısınız. Çankırımızın kaderimidir nedir aklım ermedi gitti. Başımıza kimi seçersek seçelim ,seçildiği günden itibaren memleketi unutup kendi sevdalarında ,kendi menfaatlerinde koşmaya başlıyorlar. Allah firaset versinde Çankırımıza bakabilecek insanları nasip etsin

Yukarı Dön
serkan Açılır Kutu Gör
Okur
Okur
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02.10.2006 Saat 08:02

öncelikle bu yazı kalema aldığınızdan dolayı sizi tebrik eder söylediğiniz sözlerin arkasında olduğumuzu bilmenizi isterim..

atalarımızın söylediği bir söz vardır hendekten geçene kadar ayı ya dayı diyeceksin derler bizde de böyle seçim zamanı herkese gülerler seçimden sonra sırt çevirirler işte bizim seçilmişlerinde yaptığı yalnızca bu bize seçim zamanı gül dağıttılar şimdi dikenleri kaldı elimizde....

ahmet beyin değindiği bir projeden bahsetti. bu proje çankırı ili kentsel dönüşüm projesi altında yapılmak istenen (fakat yapılması bir rüya / gerekçeleri ve kentsel dönüşüm hakkında bilgi gerekli görülürse verebilirim) bir projedir. su deposu mevkiiden başlayıp sarı baba mevkine kadar olan alanı içine alan bir bölgede yapılmak istenmekte ve bu proje ön hazırlık çalışmaları analitik etüd çalışmaları bitmek üzere kapılara verilen numaralandırmada arazi kullanımı çıkaran ekip tarafından verilmiştir. ayrıca bu çalışmada belediyenin çalışmaları ve belediye başkanı hakıında da anket yapılmıştır.

bu proje gayet güzel bir proje fakat uygulanabilirse bizim şu anda bu projeyi uygulayacak yada uygulatacak ne paramız ne de aracı olacak bürokratlarımız var...

kısacası inşallaha çankırımız için hayırlı olur....

Serkan ŞAHİN-Şehir ve Bölge Plancısı

Yukarı Dön
haruncanbaz Açılır Kutu Gör
haberci
haberci
Simge
Orta İlçe Habercisi

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01.10.2006 Saat 21:51

Sayın Zencirci:

Bu açık mektubunuzdan dolayı sizi kutluyorum.Çankırı'nın gelişmesi için sizin bahsettiklerinize çok ihtiyaçları var.İşallah mektubunuz Başbakanın eline geçerde biraz olsun ilimize bakarlar.Saygılarımla...

TÜRK OLMAK ONURDUR ÇANKIRI'LI OLMAK GURURDUR ORTA'LI OLMAK ONURDUR
Yukarı Dön
necdet Açılır Kutu Gör
Okur
Okur
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30.09.2006 Saat 01:24
sayın zencirci mektubunuzun konusu harika,umarım sayın Erdoğan bu mektubu okur.Okuduktan sonra konuyu inceler bir çare düşünürmü bilmem. Ancak sıkıntıların başlıca sebebi bizde gibime geliyor.çevre vilayetlere bakıldığında görülen tablo şu;Devlet babadan neyi nasıl isteyecklerini çok iyi tesbit edip,isterkende HEP BERABER istiyorlar. Asıl konu bizleri nasıl bir araya  getirebilmekte .sanırım şahsi  çıkarlarımızı düşünmeden ne zaman bir araya gelisek işte o zaman başarılarda arkasından gelir.  saygılarımla necdet tunçkafa
Yukarı Dön
dogrucu_davut Açılır Kutu Gör
Okur
Okur

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29.09.2006 Saat 16:52

OLMAZ İLAÇ SİNE-İ SADPAREME

ÇARE BULUNMAZ BİLİRİM YAREME

davutdogrucu
Yukarı Dön
ahmetykr Açılır Kutu Gör
Yazar
Yazar
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29.09.2006 Saat 11:04

Sayın İbrahim Zencirci; sözlerinize katılıyorum. ne yaptıklarını ya bilmiyorlar yada birşeyler yaptı görünüyorlar.

Örneği:  Alibey Camisi ve Su Deposu alanına taş döşeme yapılıyor.

Bundan 6 ay önce  su deposu bölümündeki, uzunyol caddesindeki, karataş mahalllesindeki, karatekin mahallesindeki,  evler tek tek numaralandı ve gelip evlere tek tek soruldu zabıta eşliğinde evinizi yerinde mi istersiniz yoksa bizim vereceğimiz yerlere gidermisiniz. diye yıkım yapılacak denildi.

Madem evler yıkılacak bu masraflara ne gerek var insanların mağdur olmaması için,  o bölgede çamuru ve göllenmeyi önlensin daha iyi yıkım olacaksa eğer, yok yıkım olmayacaksa evler neden numaralandı anlam vermek mümkün değil,

Yukarı Dön
TEKİN Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29.09.2006 Saat 05:53
Sayın zencirci bu konu için size teşkkürlerimi sunarım.Çok yerinde bir mektup olmuş.Seçimlerden sonra sevinmiştik ne güzel tek başına iktidar bir partiden 3 milletvekilimiz oldu sonrasındada belediye.Herkez tamam bu sefer ÇANKIRI'mız hakattiği yerlere ulaşıp gerekli hizmetleri alacak diye düşünürken malesef yine hüsran bir sonuç.ÇANKIRI unutulmuş, herkez kendini düşünür hale gelmiş, seçilmişler halka örnek olacakları yerde birlik beraberlikten yana hepsi bir yere asılır olmuşlar.Umarım sayın başbakan'ın bir şekilde bu mektubu okuma şansı olurda bu duruma bir çare bulur.Gerçi başbakan Türkiye'nin sorunlarına çare olamıyorki bize nasıl yardımcı olsun.Yinede bakalım sonuç ne olacak.Saygılarımla iyi günler.

Düzenleyen TEKİN - 04.10.2006 Saat 11:30
TEKİN ÇOCAR
Yukarı Dön
Köşe Yazarı
Köşe Yazarı
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29.09.2006 Saat 03:09

Sayın Başbakanım,

Size yazılan mektupların elinize geçip geçmediğini bilmiyorum. Ancak, bu mektubun içeriğinin önemine binaen mektubu sizin adınıza okuyanların size takdim edeceklerini umarım.

Sayın Başbakanım;

Devletine, milletine koşulsuz, yürekten bağlı Çankırılılar, genel seçimlerde % 49.93, yerel seçimlerde de % 57.78 oy oranı ile Şahsınıza ve partinize tam destek vermişlerdir. Bu yüksek oy oranı özellikle şahsınıza olan açık güvenin bir göstergesidir.

Hükümet olduğunuzdan beri, ekonomideki olumlu gelişmeler, ülkemiz için yoğun gayretleriniz ve özellikle ekonomik olarak geri kalmış iller için çabalarınız takdire şayandır.

Ülke genelinde ki tüm bu olumlu gelişmeler maalesef Çankırı’ya yansımamaktadır. Çankırı yıllardır olduğu gibi, ticarette, tarımda, sanayileşmede, eğitimde, beceriksizlik ve kısır iç çekişmeler nedeniyle yine geri kalmaktadır.

Sayın Başbakanım, bunda Sizin hiçbir dahliniz yoktur. Kabahatin çoğu biz de. Bunun tek sebebi var. Biz Çankırılılar birlik olmayı, bir araya gelmeyi beceremiyoruz.

Örneğin:                                                                                                                       

Seçip T.B.M.M. gönderdiğimiz partinize mensup üç milletvekili birbirleri ile görüşmüyor. “Zevahiri kurtarmak” içinde yapar, eder görünüyorlar.

Ne hikmetse, milletvekillerimiz bir birleri ile olduğu gibi, belediye başkanıyla da araları iyi değil. Ve hatta parti il örgütü de ayrı telden çalıyor. Dolayısıyla memlekete yeterince hizmet yapılamamaktadır. Bu da şikayetlere, dedikodulara sebep olmaktadır. 

Muhalefetin, yerel basının, sivil toplum örgütlerinin üzerine ölü toprağı serpilmiş.  Onlar da denetim görevlerini yapmıyorlar, yapamıyorlar.

Bu kopukluğu fırsat bilen, denetlenemeyen, Çankırı da ki bürokrasi “krallığını”  ilan etmiş. Çankırı’yı atlama tahtası olarak gören bazı kişiler haftanın dört günü Çankırı da, üç günü Ankara da oturuyorlar. Onların da kendilerince hesapları var.

Sayın Başbakanım, Çankırı da ki seçilmiş ve atanmışlar da bu sorumsuzluk, bu vurdumduymazlık, bu kısır çekişme böyle devam ederse; Sizin gayretlerinizde, bizim umutlarımızda yine başka bir bahara kalacak. 

Lütfen bu konuyu bir araştırın, soruşturun.

Size duyulan güvene, emeğinize ve bizim Çankırı’mıza yazık olmadan.

Arz ederim.

Saygılarımla.   

İbrahim ZENCİRCİ

NOT: “Bu yazı seçim atmosferine girilmeden, adaylar, aday adayları belirlenmeden yazılmıştır. Bu durum ne mevcut seçilmişlerin yeniden seçimini engellemek ne de başkalarını önermeyi amaçlamamaktadır. Bilakis siyasi bir birliktelik şansı yakalanmışken neden bir fayda hasıl olmadığının sorgulanması gayesini taşımaktadır."

Bilgi için:www.cansaati. org

Düzenleyen i.zencirci - 01.10.2006 Saat 11:28
İbrahim ZENCİRCİ
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Share Topic   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.16
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.
Yeni Sayfa 1

Güncel Sitemiz için tıklayınız.

Çankırı Araştırmaları Sitesi Ağustos 2013 3 ncü dönem sitesi

2002 yılından bu güne kesintisiz hizmet veren sitemizin binlerce yazı ve görselin bulunduğu arşivleri

2000-2005 I. Arşiv       2006-2013 II. Arşiv

Popup Örnek