2002 yılından buyana kesintisiz hizmet

Üye olun yazmaya başlayın ve Çankırı'nın geleceğine siz yön verin. Çankırı Araştırmaları Sitesi [www.cansaati.org]

Forum Anasayfası Forum Anasayfası » Gündem/Köşe Yazarları » Recep CIRIK
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - ’Al turpu, vur Türk’e....
  Yardım Yardım  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Yeni Sayfa 1

Güncel Sitemiz için tıklayınız.

Çankırı Araştırmaları Sitesi Ağustos 2013 3 ncü dönem sitesi

2002 yılından bu güne kesintisiz hizmet veren sitemizin binlerce yazı ve görselin bulunduğu arşivleri

2000-2005 I. Arşiv       2006-2013 II. Arşiv

Kilitli Forum’Al turpu, vur Türk’e....

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Recep C Açılır Kutu Gör
Köşe Yazarı
Köşe Yazarı
Simge

Status: Aktif Değil
Mesajın Direkt Linki Konu: ’Al turpu, vur Türk’e....
    Gönderim Zamanı: 07.10.2006 Saat 00:55

Nasrettin Hoca telefon hattında

-Alo Arkadaşım, biraz bana kulak ver.

- Anlat HOcam, Brükselde olduğunu işitmiştim.

- Ekim ayının ilk haftasında size yazacağım yazının başlığı dikkatinizi çekmiştir. Bu söz ün tarihçesi ta öğrencilik yıllarıma dayanıyor. Sosyoloji derslerinde uluslar konusu işlenirken Osmanlı'da yaşayan azınlıkların bize bakış açısını yansıtan bir darb-ı mesel. Yani biz Türkleri azınlıklar o kadar hor görüyorlar ki bundan yüzyıldır ders alamamış ve hala kendimize gelememişiz.

- Doğru söylersin Hocam

Bu ara Avrupa da bizi aynı gözle görüyor. Dayatılan sözde Ermeni Soykırımı Yasaları ile değerli hemşehrimiz Kenan Dağgün Brüksel'de yargılanmıştı. Bu günlerde Hollanda seçimlerine Hristiyan Demokrat ve İşçi Partisi'nde katılan adayların adaylıkları elinden alındı. Şu anda Mecliste bulunan Nebahat Albayrak'ın ağzına bir parmak bal sürülerek ( Hollanda Parlementosu Meclis Başkanlığı adaylığı vadedilerek) Sözde Ermeni Soykırımını kabul ettirdiler.

Sayın Albayrak Hanımefendi'nin bu yöndeki kararı kabul etmesi bizi derinden üzmüştür. Kendisi geçen zaman içinde yanıldığını da anlayacaktır. Umarız fazla uzun sürmeden mantıklı bir karar alır.  Onun bu kararı alması seçilmemişken olmalıydı. Ya da Hollanda'da ki seçmenler gelecek seçimlerde oyları ile gereken tepkiyi göstereceklerdir. Eğer o tepki gelmeyecek olursa Sosyoloji öğretmenimden işittiğim '- Al turpu vur TÜrk'e , yazık oldu vay turpa..' sözünü hakettiğimiz ortaya çıkacaktır.

Oniki ekimde Fransa'da oylanancak bir yasa ile Sözde Ermeni Soykırımı Yasasını kabul etmeyenler için bir yıl hapis ve 45 avro ceza parası verilecek. Bunu Fransa Meclisi yasalaştırırsa orada bulunan  dörtyüzbin vatandaşımızın başına birer turp ile vurulmuş olacak. Vatandaşlarımız için herhangi bir önlem düşünülmezken ezilen veya hasara uğrayan turplar için ambulanslar hazır bekletilecek.

Zaten bu günlerde papazı bulmuş durumdayız. Bir de başımıza turp çarpmak üzere. Ya kardeşim doğrul biraz.. Sağa sola bak. Herşeyi Allah'a havale ederek kendini işsiz bırakıyorsun. Biraz kımılda. Sakın kendi başına atılacak turptan. Olan yalnız sana olmuyor. Sen kendini düşünmüyorsun, bari senden sonraki kuşakları düşün. Para dedin,kazandın. Ev dedin, yaptırdın. Çifte vatandaş olayım dedin oldun. Oy hakkı kazandın. Seçimlere ilgin yok. Zaten pek bilgin de yok. O ykullanmayana ceza vermeseler , gidip oy bile kullanmıyacaksın. İyi ki ceza veriyorlar.

Çok kıymetli zamanını aldım. Bir gün sonra burada seçimler var. Oyunu kullan. Bu senin için bir yurttaşlık görevidir. Her kim için kullanacaksan , kullan. Pİşman olacağın yere oy verme. Senin kafana turp atmayan birini veya birkaçına oy ver. Ben sana turp atmıyorum. Attığım küçük bir çakıl taşı. Eğer bir işe yaramıyorsa gezdirme gövdenin üstünde bu başı. Adaylarımız az bulunana BUrsa kumaşı. Ölçün, biçin, en iyisini seçin.

Seçiminiz , geçiminiz yerinde olsun.

Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Share Topic   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.16
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.
Yeni Sayfa 1

Güncel Sitemiz için tıklayınız.

Çankırı Araştırmaları Sitesi Ağustos 2013 3 ncü dönem sitesi

2002 yılından bu güne kesintisiz hizmet veren sitemizin binlerce yazı ve görselin bulunduğu arşivleri

2000-2005 I. Arşiv       2006-2013 II. Arşiv

Popup Örnek