Sayfayı Yazdır | Close Window

Yaranlar Kurşunlu yolunda kaza geçirdi !

Nereden Yazdırıldığı: Çankırı Araştırmaları Sitesi
Kategori: Haberler/Etkinlikler
Forum Adı: Çankırı Haberleri
Forum Tanımlaması: Haber Duyuru ve yorumları
URL: http://www.cansaati.org/topluluk/forum_posts.asp?TID=2757
Tarih: 19.01.2020 Saat 19:44
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 10.15 - http://www.webwizforums.com


Konu: Yaranlar Kurşunlu yolunda kaza geçirdi !
Mesajı Yazan: Necati Ülker
Konu: Yaranlar Kurşunlu yolunda kaza geçirdi !
Mesaj Tarihi: 22.03.2009 Saat 14:18

                    YÂRANAĞALARIMIZIN ACI GÜNÜ

 
“AHİ YÂRAN DERNEĞİ ÜYELERİ” BEKİR VE MURAT BAŞAĞALARLA Çavundur'a giderlerken Hoca Hasan yakınlarında minibüsün freninin boşalması sonucunda şarampole yuvarlanan araçtaki henüz isimlerini öğrenemediğimiz ÜÇ YÂRAN AĞA Hayatını kaybetmiştir. Münübüs şoföründe hayatını kaybettiğinden, şu ana kadar dört genç insan canından olmuş 16 yaralı ÇANKIRI Devlet hastanesinde tedavileri sürmektedir. Halen 4 YÂRAN AĞIR olduklarından ameliyatları ve yoğun bakımda oldukları bilgisine ulaştım. 5 ayrı yetkili ile telefon görüşmemde karşılıklı ağlaşmalardan daha geniş bilgiler edinemedim. Büyük ihtimal vefat edenlerin yarın defnedilmesi ağarlık kazanmaktadır.
 
Vefat edenlere ALLAH’TAN RAHMET DİLİYOR Yakınlarını ve YÂRANAĞALARIN ACILARINI YÜREKTEN PAYLAŞIYORUM.
 
Halen yaralı olanlara da ALLAH’TAN ACİL ŞİFALAR DİLİYORUM.
 
Necati ÜLKER Karatekin yâran kültürü yaşatma Derneği Başkanı ANKARA


-------------
Necati ÜlkerCevaplar:
Mesajı Yazan: haberci
Mesaj Tarihi: 22.03.2009 Saat 14:21
 
Çavundur kaplıcalarına giden yaranları taşıyan aracın freni patladı ve 3 kişi hayatını kaybetti. Yaralılar Çankırı Devlet Hastanesinde

Ahi Yaran üyelerini Çankırı'dan Çavundur'a götüren aracın Yeşilören köyü kavşağında Mamu Köprüsüne inerken freni patlaması sonucu meydana gelen kazada 3 kişi hayatını kaybetti.

Şaban Çakır yönetimindeki aracın Yeşilören köyü yakınlarında freni patlaması sonucu önündeki virajı alamayarak şarampole yuvarlandı.

İlk belirlemelere göre araç sürücüsü Şaban Çakır, yaranlardan Sinan Yarahmet ve Mesut Tekmen olay yerinde hayatlarını kaybettiler.

Kazada yaralananlar Kurşunlu Devlet Hastanesine kaldırıldılar. Burada yapılan ilk müdahaleden sonra yaralılar Çankırı Devlet Hastanesine nakledildiler.

Hayatlarını kaybedenlere Allah'tan rahmet dilerken, ailelerine ve yakınlarına da başsağlığı dileklerimizi sunar, yaralılara da acil şifalar dileriz.-------------
Cansaati.Org


Mesajı Yazan: Necati Ülker
Mesaj Tarihi: 22.03.2009 Saat 14:34
18 haber sitesinden alıntıyı okurlarımıza iletmek istiyorum.
Alınan bilgiye göre, Kurşunlu ilçesinden Çavundur'daki bir termal tesise giden Çankırı Ahi Yaran ekibini taşıyan Şaban Çakır idaresindeki 18 DD 380 plakalı minibüs, Hocahasan mevkisinde devrildi. Kazada, sürücü Şaban Çakır ile Ahi Yaran ekibinden Mesut Tekmen ve Sinan Yarahmet öldü. Ekipteki Mustafa Meral, Mehmet Yılmaz, Halil Sayı, Tolga Göbüt, Recep Ergin, Kadir Somuncu, Vedat Kaya, Mahmut Bayraktar, Murat Kahar, Şükrü Memiş, Tuncer Sabuncu, Şeref Kaymakçı, Bekir Salepçi, Murat Eymür, Erdal Ünal ve Okan Kızmaz yaralandı. Yaralılar, Kurşunlu Devlet Hastanesindeki ilk müdahalelerinin ardından Çankırı Devlet Hastanesinde tedavi altın alındı.


-------------
Necati Ülker


Mesajı Yazan: ELVEDA
Mesaj Tarihi: 22.03.2009 Saat 14:56
      
        Geçirdikleri Trafik kazası neticesi hayatlarını kaybedenlere, Allahtan rahmet, yaralılara acil şifalar ile yakınlarına da sabır diliyorum.


-------------
Elveda TANIK


Mesajı Yazan: akurudayi
Mesaj Tarihi: 22.03.2009 Saat 16:29
Kaybettiklerimize Allah'tan rahmet, yakınlarına sabır ve başsağlığı, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum...

-------------
Ahmet KURUDAYIOĞLUMesajı Yazan: ekim
Mesaj Tarihi: 22.03.2009 Saat 16:52
            Elim kaza sonucu yitirdiğimiz Yaran Ağalarımıza Allah'tan rahmet, ailelerine sabır, yaralılara da acil şifalar diliyorum. Günümüz dünyasında savaşların topla, tüfekle değil kültürel değerler üzerinden yürütüldüğü düşünülürse, bu noktada vefat eden hemşerilerimizi kültür emperyalizminin kuşatması altındaki ülkemizin değerlerini yaşatma ve geleceğe taşıma yolundaki şehitler olarak kabul ediyoru. Yüce Yaradanın katında da öyle kabul edilmelerini temenni ederek tüm Çankırı'nın başı sağolsun diyorum.
                                                                       Gökhan Ekim


Mesajı Yazan: derelli
Mesaj Tarihi: 22.03.2009 Saat 17:33
Beklenmeyen bir kaza sonucu hayatlarını kaybedenlere Allah'tan rahmet, kederli ailelerine ve yaranağalara başsağlığı diliyor, acılarını paylaşıyorum. Diğer yaranağa gençlerimize acil şifalar diliyorum. Vefat edenlerin Allah takbsiratlarını affetsin. Amin.
 
N.Derelli


Mesajı Yazan: Melek Varvar
Mesaj Tarihi: 22.03.2009 Saat 17:42
Bu haber karşısında üzüntümü nasıl dile getireceğimi bilemiyorum. Yâranlarımıza Allah'tan rahmet, yaralılara da acil şifalar diliyorum. Allah bir daha böyle acılar yaşatmasın.

-------------
Melek Varvar


Mesajı Yazan: Hasan ALTUN
Mesaj Tarihi: 22.03.2009 Saat 18:08

Duyunca çok üzüldüm.

Vefat edenlere Allah'tan rahmet, yararılara Allah'tan acil şifalar diliyorum.Mesajı Yazan: Ali TAŞ
Mesaj Tarihi: 22.03.2009 Saat 19:06
Kazada hayatlarını kaybedenlere Allahtan rahmet yaralananlara acil şifalar diliyorum.Allah geride kalanların sabrını artırsın.

-------------
Ali TAŞ


Mesajı Yazan: Necati Ülker
Mesaj Tarihi: 22.03.2009 Saat 19:57

22.03. 2009 SAAT 20.00 de son aldığım telefon bilgisinde 16yaralılarımız da doktorların verdiği bilgilere göre  sağlıklarının iyiye doğru gitmeleridir .yoğun bakımda yaralı olmadığını söyemişlerdir. hakkın Rahmetine kavuşan YÂRANAĞALARIN YARIN ÖĞLEN NAMAZI İTİBARİYLE DEFNEDİLECEKLERDİR. Bu son yolculukta katılmak isteyenlere Duyurulur. ALLAH kısmet ederse bizlerde orada olacağız. ALLAHTAN tekrar RAHMETLER DİLİYORUZ. MEKANLARI cennet olur inşallah. Yakınlarına TÜM YÂRANLARA başsağlığı temennisi ile acılarını paylaşıyoruz Çankırı Dernekler Federasyonu üyeleri, ve yâranağaları Adına, Necati ÜLKER Karatekin YÂRAN kültürü yaşatma Derneği Başkanı ANKARA-------------
Necati Ülker


Mesajı Yazan: Erhan METİN
Mesaj Tarihi: 22.03.2009 Saat 20:03

Elim kazada hayatını kaybedenlere Allahtan rahmet, geride kalanlarına sabırlar diliyorum. Başımız sağolsun. Yaralanan hemşerilerimize yüce Allahtan acil şifaler diliyorum.-------------
"Söz Ola kese savaşı, Söz ola Kestire Başı. Söz Ola ağulu aşı, yağ ile bal ede bir söz." (Yunus Emre)


Mesajı Yazan: haruncanbaz
Mesaj Tarihi: 22.03.2009 Saat 21:57
kazada hayatını kaybeden vatandaşlarımıza allahtan rahmet yakınlarına bağsaglığı diliyorum yaralan vatandaşlarımıza acil şifalar diliyorum

-------------
TÜRK OLMAK ONURDUR ÇANKIRI'LI OLMAK GURURDUR ORTA'LI OLMAK ONURDUR


Mesajı Yazan: b_ayhan
Mesaj Tarihi: 22.03.2009 Saat 22:10

kazada Hakkın rahmetine kavuşanlara Allah'tan rahmet, ailelerine sabır, yaralılara acil şifalar dilemekten başka elimizden birşey gelmiyor. Mekanları cennet olsunMesajı Yazan: turgut_reis
Mesaj Tarihi: 23.03.2009 Saat 00:27

Acı kazada vefat eden Yaren Ağalarımız Şaban ÇAKIR, Mesut TEKMEN ve Sinan YARAHMET kardeşlerimize Yüce Allahtan Rahmet Yakınlarına ve Çankırı’mıza başsağlığı dilerim.

         Kazada yaralan Yaren Ağalar Mustafa MERAL, Mehmet YILMAZ, Halil SAYGI, Tolga GÖBÜT, Recep ERGİN, Kadir SOMUNCU, Vedat KAYA, Mehmet BAYRAKTAR, Murat KAÇAR, Şükrü MEMİŞ, Tuncer SABUNCU, Şeref KAYMAKÇI, Bekir SALEPÇİ, Murat EYMÜR, Erdal ÜNAL ve Okan KIZMAZ a acil şifalar dilerim.

         Ankara’ya sevk edilen hastalarımızın durumunun iyi olduğu ileri tetkik ve tedavi için sevk edildiği bildirilmiş.  

 
 
 
 
.


-------------
Ne Mutlu Türk'üm Diyene...


Mesajı Yazan: Bilcey
Mesaj Tarihi: 23.03.2009 Saat 00:42
Kazada hayatını kaybeden Yaren Kardeşlerimize Allah'tan(C.C)Rahmet,yaralanan kardeşlerimize de Cenab-ı Allah'tan(C.C)acil şifalar dilerim.Emekli Öğretmen Bilal CEYLAN-Ankara/Sincan

-------------
İncekara


Mesajı Yazan: Semih Değim
Mesaj Tarihi: 23.03.2009 Saat 04:12
Elim trafik kazasında vefat eden Şaban ÇAKIR,Mesut TEKMEN ve Sinan YARAHMET'in yakınlarına sabır, Allah (C.C.)'tan rahmet , mekanlarının cennet olmasını dilerim. Kazada yaralanan yarenlerimize acil şifalar temenni ederim. Çankırı'mızın başı sağ olsun.

-------------
Semih Değim

Bir insan köprü kurar,bin insan geçer.


Mesajı Yazan: mkktatar
Mesaj Tarihi: 23.03.2009 Saat 09:12

Müessif kazada hayatını kaybeden çok değerli kardeşlerimiz Yâranlarımıza Allah'tan (CC) rahmet diliyor, yakınlarının acılarını paylaşıyorum.

Yaralı kardeşlerimizin en kısa sürede sağlıklarına kavuşmalarını Rabbimden diliyorum.
 
Hepimizin başı sağolsun.


-------------
Mustafa Kemal KARATATAR


Mesajı Yazan: derelli
Mesaj Tarihi: 23.03.2009 Saat 09:31
Çankırı'da bu mevcut durum ve düzen devam ettiği sürece zaman zaman böylesi kazalar mutlak kaçınılmazlığına devam edecektir. Kimi yavrularımız hayatının baharında bu dünyaya veda edecek ve arkada bıraktıkları hayatları boyunca içinde oluşan yaraları ile yaşayacaklar, kimi yaralananlar belki hayat boyu sakat kalacaklar. bu konuda 11/05/2007 tarihinde yine cansaatinde kendi köşemde yazmış olduğum yazıyı yeniden yayımlamayı vicnanımda bir sorumluluk hissetmekteyim. o nedenle belki artık birilerinin konuyu kavrayarak duruma el atmaları kaçınılmaz olur. Saygılarımla.

ÖNCE ALLAH KORUDU

 

            Nur topu gibi gözünüzden esirgediğiniz yavrularınızın geleceklerini belirleme adına olmadık fedakarlıkları ediyorsunuz, yemiyor yediriyorsunuz, giymiyor giydiriyorsunuz. Vatana, millete hayırlı evlat olsunlar istiyorsunuz.bununla da yetinmiyor eğitimlerini tamamlamaları için akla hayale gelmeyen fedakarlıklarda bulunuyorsunuz. Okullara gönderiyorsunuz ve bir gün  sabah güle oynaya onların görgü ve bilgilerini artırmalarına destek olmak amacı ile okul yönetimince  belediyeden sağlanabilen bir otobüse o minicik yavrularımızı dolduruyorsunuz  ve onları okulun bahçesinden uğurladıktan sonra akşama kadar gözünüz arkada beklerken ani bir haberle irkiliyorsunuz ve vücut kimyanız bir anda bozuluveriyor. Önce otobüsün freni patlıyor, sonra dereden aşağı başlıyor tepetaklak gitmeye, onlarca yavru can telaşı içince  çığlıklarla otobüsle birlikte başlıyorlar yuvarlanmaya. Sonuç: 51 kişi çakılıyor toprağa beş kişi sağlam gerisi yaralı. Daha yaralıların durumları hangi  aşamada bilen yok. Kaza ölümlü değil ama beklide hayatları boyunca sakat kalacak evlatlarımızın olmayacağı garantisi de yok.

 

            Kazanın sonuç itibariyle böyle atlatılmış olması sevindirici gibi görülse de bu sadece moral motivitesinden öte gitmeyen bir olgu. Bu olayda kusurlu olanlar elbet mevcuttur. Bunlar yapılacak teknik tespitlerle elbet ortaya çıkacaktır. Ancak, olayın oluşumundan  vicdanen sorumluluk alanına giren kişiler olmayacak mıdır?  şayet o vicdanı duyguları taşıyorlarsa ki olacaktır.

 

            Şimdi size bir örnekleme vereyim. İlimize bin bir rica ile Frekans Turizmin bir acentesini açtırabildik. Bu şirketin ilimize turizm açısından büyük faydalarından bahisle Valilikçe, Belediyelerce, Kaymakamlıklarca desteklenmesinin gerektiğini defalarca bu sütunlardan ısrarla gündeme taşımaya çalıştığımı hafızalarımızı yokladığımızda hatırlayacağımız muhakkak. Şayet bu şirket yaşatılsa idi bu çeşit olayın ve gelecekte olabilecek olayların önüne geçilmiş olunacaktı. Neden mi?  Geliniz birlikte 1618 sayılı yasada gösterilen  seyahat acenteliği sayılmayan hizmetlere birlikte bir göz atalım;

Madde 6- Seyahat acenteliği faaliyetleri 1618 sayılı Kanun’a göre kurulmuş seyahat acentelerince yerine getirilir. Tüketiciye yönelik olarak bir bedel karşılığında seyahat acenteliğine münhasır faaliyet olarak tanımlanan hizmetlerin seyahat acentesi olmayan kişi ve kuruluşlar tarafından yapılması yasaktır. 1618 Sayılı Kanun maddeleri ile seyahatlerin mutlak turizm şirketleri ile yapılması zorunluluğu ile bu ve buna benzer kazaları önleme amacına dayalı, ehil insanlarca ve taşımaya uygun araçlarla yapılmasının gerekliliğinin bizler için yapıldığını lütfen hatırlayalım.

 

            İşte Frekans Turizme sahip çıkılsa idi bu şirket ve buna benzer şirketlerde Çankırı’da hayat bulacaklardı ve turizm şirketi olan illerde il merkezi dahil  ilçelerde gezilerini mutlak surette bu şirketler aracılığı ile yapmaları zorunluluğuna uymuş olacaklardı.

 

            İlimizde turizm şirketinin bulunmayışı sebebiyle bundan sonrası için  ilerde daha elim  tehlikelerin olmaması yönünde hep birlikte dua edelim ve bu kazadaki sonuca önce Allah korudu diyerek kendimize teselli yolu arayalım. Ancak, fenni yönden kusurlu olduğu açık olan bu olayı da ört bas etmeyelim.

 

            Öncelikle, Eldivan İlçemiz Sağlık Meslek Lisesi öğrencilerine, okul yönetimine, ailelerine büyük geçmiş olsun. Bu olay bir ders olsun. Bundan sonraki gezilerde nakliye hizmetinde bulunacak araçların tepeden tırnağa sürücülerde dahil  kontrolü yapılmadan trafiğe çıkışlarına izin vermeyelim ve özellikle tur şirketlerini tercih edelim. Kaybolan hayatın geriye gelmesinin mümkün olmadığını iyi anlayalım.

 

 Mesajı Yazan: Hakkı Duran
Mesaj Tarihi: 23.03.2009 Saat 15:23
 
 

'İnnâ lillâhi ve innâ ileyhi Râciûn'

(Muhakkak ki, biz Allah içiniz, Allah’a teslim olmuşuz ve yine O’na döneceğiz.)

 

        Geleneksel kültürümüzü fedâkâr çabaları ile yaşatan Ahî Yârân meclisi üyeleri Mesut TEKMEN ve Sinan YARAHMET ile sürücü Şaban ÇAKIR’ın kaybından duyduğumuz acı ve teessür büyüktür. Rahmet dileklerimizi sunar, ailelerinin, yârân meclisi mensuplarının ve bütün Çankırılıların acılarını paylaşır, yaralı kardeşlerimize âcil şifâ niyaz ederim.

 

        Cenâb-ı Hak başka acılar yaşatmasın.


-------------
Hakkı DURAN


Mesajı Yazan: Fatih Bayram
Mesaj Tarihi: 23.03.2009 Saat 15:51
Elim kazada hayatını kaybeden Yâranlarımıza Allah'tan rahmet,yakınlarına başsağlığı dilerim.Mekanları cennet olsun.Başımız sağolsun..


Mesajı Yazan: yksl18
Mesaj Tarihi: 23.03.2009 Saat 16:44
Kaza sonucu hayatını kaybeden yarenlerimize Allahtan rahmet, yaralılarada acil şifalar diliyorum. Ailelerinin, Yaran camiasının ve Çankırımızın başı sağolsun.

-------------
Yüksel ARSLAN


Mesajı Yazan: akinbalik
Mesaj Tarihi: 23.03.2009 Saat 20:42
hemşehrilerimin geçirmiş olduklar bu elim kazayı derin bir üzüntü içerisinde öğrenmiş bulunmaktayım. Mekanları cennet olsun. Tüm Çankırılıların başı sağolsun... Akın.....


Mesajı Yazan: Sevdiyar_1984
Mesaj Tarihi: 23.03.2009 Saat 21:29

Hakikaten bu üç hemşerimizin hayatlarının baharında ölmeleri çok acı. Allah ölenlere rahmet, kalanlara sabır eylesin. Amin.-------------
I L G A Z L I


Mesajı Yazan: Koray ÇAM
Mesaj Tarihi: 23.03.2009 Saat 22:37
Çankırı, ender ölüm sessizliklerinden birini yaşıyor. 3 tane fidan ve birisi "kardeşim" dediğim "SİNAN". Kendilerine Cenab-ı Allah'tan rahmet, ailelerine ve yakınlarına tekrar başsağlığı diliyorum.
 
"Yaşarken melek gibi, şimdi ise melek..."
"Ruhları şad, mekanları cennet olsun..."
 
Yaralı kardeşlerimize de acil şifalar, ailelerine sonsuz sabırlar diliyorum.
 
Sevgi ve Saygılarla...


-------------
Koray ÇAM


Mesajı Yazan: İbrahim Akyol
Mesaj Tarihi: 23.03.2009 Saat 22:57

"Bir acı ki tarif edilmez"

Yâranlarımıza Allah'tan rahmet diliyorum. Ailelerine Cenab-ı Hak sabır versin.

Yaralı kardeşlerimize de Rabbim bir an önce şifa ihsan eylesin.


-------------
İbrahim Akyol


Mesajı Yazan: mürselalkan
Mesaj Tarihi: 24.03.2009 Saat 00:55
allahım ölenlere rahmet eylesın yaralananlarada acıl şıfalar versın

-------------
Çankırı'lı olmak ayrıcalıktır.


Mesajı Yazan: hamit
Mesaj Tarihi: 24.03.2009 Saat 09:02
GÜZEL ÇANKIRIMIZIN AHİ YAREN KÜLTÜRÜNÜ YAŞATMAK İÇİN KIYASI ÇALIŞAN, O KÜLTÜRÜN ADININ UNUTULMAMASINI SAĞLAYAN ve ÜZÜLEREK SÖYLÜYORUM TRAFİK KAZASI SONUCU HAYATINI KAYBEDEN CAN KARDEŞLERİMİZ YAREN  AĞALARIMIZIN MEKANI CENNET OLSUN AYNI KAZADA YARALANAN YAREN AĞALARIMIZA MEVLADAN ACİL ŞİFALAR DİLERİM
 
                                                                         SAYGILARIMLA..
 
                                                         ŞABANÖZÜ KÜÇÜKYAKALI  HAMİT ARIK
 


-------------
DEMİR TAVA GELDİ KÖMÜR BİTTİ AKIL BAŞA GELDİ ÖMÜR BİTİ


Mesajı Yazan: akaraabali
Mesaj Tarihi: 24.03.2009 Saat 10:22
Çankırı'dan Çavundur Kaplıcalarına giden Çankırı Ahi yaran ekibi trafik kazasını büyük bir üzüntü içinde öğrendik.

Trafik Kazası sonucu ölen kardeşlerimize allahtan rahmet yakınlarına başsağlığ dileriz.

Ayrıca;

KazadaYaralanan kardeşlerimizede geçmiş olsun dileklerimizi iletiriz.


Hepimizin,Çankırımızın ve Ahi Yaran Ekibinin Başısağolsun.

İstanbul Çankırı Gençlik Derneği

Yönetim Kurulu

www.icgd.org.tr-------------
Ali KARAABALI
İstanbul Çankırı Gençlik Derneği(ÇAN-GENÇ)
--Aynı Toprağın Çocuklarının Buluştuğu Adres---
www.icgd.org.tr www.cankirigenclik.net


Mesajı Yazan: Necati Ülker
Mesaj Tarihi: 24.03.2009 Saat 12:54

YÂRANAĞALAR GÖZYAŞI VE YAĞMURLA DEFNEDİLDİ

 

Geçirdikleri elim trafik kazasında hayatını kaybeden genç  yaranlar dün yağmur ve gözyaşları altında  defnedildi.

         Kazada hayatını kaybeden  Mesut Tekmen(25), Sinan Yarahmetoğlu(29) ve Şaban Çakır’ın (32) Çankırı’mız dün  olağanüstü günlerinden birini yaşadı.. gözyaşlarını gizlemekte zorluk çeken genç, yaşlı acılarını içlerine döktü. Bizlerde Çankırı Dernekler Federasyonu olarak Genel Başkan Sayın Adem CAN Başkanlığın da Federasyon yönetim kurulu üyeleri Gençlik Derneği Başkanı Sayın Bayram POLAT Ben Karatekin YÂRAN kültürü yaşatma Derneği Başkanı Neceti ÜLKER ve yâran meclisimdeki yâran arkadaşlarla  olmak üzere Sayın Abbas DEMİRBAŞ Başağa ve Sayın Ahmet KIYMAZ Katılımlarıyla iki minibüsle katıldık. Herkesin isimleri ayrı ayrı zikredemedim. Bol, Bol Dualar yaptık oradaki Yâran arkadaşlarımıza Başsağlığı dileyerek acılarını paylaşmaya çalıştık ALLAH Sabırlar versin gerçekten çok acı bir gün yaşadık.

Merhum yaranlar Sultan Süleyman Camiinde kılınan öğle namazı ve cenaze namazı ardından omuzlarda son yolculuğa çıktı. S.Süleyman Camiinde ve çevresinde izdiham yaşanırken yakınları, dost ve arkadaşları saf tutmak için yağmura rağmen yarıştıkları gözlendi.   

         Cenaze törenine Vali Şemsettin Uzun, Milletvekili Ahmet Bukan, Garnizon Komutanı P. Kur. Alb. Engin Kabalaş, Belediye Başkanı ,İrfan Dinç, ÇKÜ Rektörü Prof. Dr. Ali İbrahim Savaş,  İl Jandarma Komutanı J. Kd. Alb. Tacettin Soykök, Emniyet Müdürü Nurettin Örnek, Askerlik Şube Başkanı  Yrb. Sinan Melül, değişik rütbeli askeri erkanın yanı sıra kurum ve kuruluş amirleri katıldı.Çok sayıda Çelenk vardı  dikkatimi ISPARTA Valisi Sayın Ali haydar ÖNER’İN Çelengi çekti sayın valimde taa Isparta’dan belliki bu acı günde acıları paylaşmış.

Merhum Şaban Çakır Çukur ören köyünde defnedilirken, Mesut Tekmen ve Sinan Yararhmetoğlu Sarı baba aile kabristanına defnedildi..

         Hayatını kaybeden Mesut Tekmen’in nişanlı, Sinan Yarahmetoğlu’nun evli bir çocuk babası, Şaban Çakır’ın evli 2 çocuk babası olduğu öğrenildi.

         Kazada yaralanan Şeref Kaymak, Erdal Ünsal, Kadir Sabuncu ve Murat Kaçar aynı gün ileri tedavi için Ankara’ya sevk edildi. Yaralıların sağlık durumlarının iyi olduğu ifade edildi. Tekrar, tekrar ebediyete intikal edenlere ALLAH’TAN Rahmet diliyoruz, yaralı YÂRANLARIMIZA da ACİL ŞİFALAR vermesi için Duacı oluyoruz..yakınlarının ve YÂRAN AĞALARIN ACILARINI PAYLAŞIYORUZ.

YÜCE ALLAH Bir daha böyle acılar yaşatmasın(amin) Necati ÜLKER

        

 -------------
Necati Ülker


Mesajı Yazan: Bayram Polat
Mesaj Tarihi: 27.03.2009 Saat 09:04
Yar Olduk,
Yaran Olduk,
Yaradana Kul Olduk,
Sevenler Arasında Ahirete Yolcu Olduk...
 
Sevgili arkadaşım Mesut Tekmen'in son dizeleri böyle idi,
Lise sıralarında tanıştığım ve ebedi bir dostluk kurduğum, en yakın arkadaşlarımdan birisi olan  Mesut Tekmen'in ve diğer yaren arkadaşlarımızın   aramızdan ani ayrılışlarının hüznünü yüreklerimizde hissediyoruz.  
 
Allah mekanlarını cennet etsin, her daim kalbimizde ve dualarımızda olacaksınız.
 
Bütün hemşerilerimizin başı sağolsun.
 
Kazada yaralanan yarenlerimize de  acil şifalar ve sabırlar diliyorum.
 


-------------
mail@bayrampolat.com


Mesajı Yazan: Necati Ülker
Mesaj Tarihi: 29.03.2009 Saat 07:27

YARANAĞALARIN ARDINDAN

 

 

22.03.2009 Pazar sabahı idi

Telefonlar acı haberi verdi

Ölenler Mesut Sinan Şaban’dı

Hepside birer yâranağay’dı

 

Yâranlar, dostlar, gizlice ağlayıp gözyaşı döktük

Alın yazı diyerek hepimiz boynumuzu büktük

Dualar ederek içimizdeki nefreti söktük

Alın yazı diyerek hepimiz boynumuzu büktük.

 

İsimleriniz biz yâran ağalar için açmamış güldü

Haklarını helal eden yâranlar sizi dualarla götürdü

Kara toprak üstünüze bir yorgan gibi örtüldü

Yüce Allah alın yazısıymış diyerek sabır getirdi

 

Allahım siz yâran ağalara Rahmetler eylesin

Hepinizin mekânlarını cennete versin

Biz yâranlara bir daha böyle acılar vermesin

Alın yazısı diyerek boynumuzu bükük koymasın.

 

Necati ÜLKER AND Sitesi SİNCAN-ANKARA

NOT:

24.03.2009 ÜÇ YÂRANAĞAYI

Defnettikten bir gün sonra bu eser yazılmıştır.

 

 

 

 

 -------------
Necati Ülker


Mesajı Yazan: Bayram Polat
Mesaj Tarihi: 23.03.2012 Saat 13:46
Bugün, 2009'da ebediyete uğurladığımız yârenlerimizin toprağa verilişlerinin 3. yıl dönümü.  Ruhları şad, mekanları cennet olsun. Allah bir daha böyle bir acı yaşatmasın. (amin)


-------------
mail@bayrampolat.comSayfayı Yazdır | Close Window

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk