Sayfayı Yazdır | Close Window

Tatil - Çankırı- Spor

Nereden Yazdırıldığı: Çankırı Araştırmaları Sitesi
Kategori: Gündem/Köşe Yazarları
Forum Adı: Recep CIRIK
Forum Tanımlaması: [Köşe yazıları] Laf Ola, Beri Gele
URL: http://www.cansaati.org/topluluk/forum_posts.asp?TID=3284
Tarih: 25.11.2020 Saat 20:19
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 10.15 - http://www.webwizforums.com


Konu: Tatil - Çankırı- Spor
Mesajı Yazan: Recep C
Konu: Tatil - Çankırı- Spor
Mesaj Tarihi: 29.08.2010 Saat 01:08
Değerli yarenler
Her yıl biraraya gelmeyi düşündüğümüz 'TUZ hakkı' buluşmalarının birini daha gerçekleştirmek için Çankırı'ya 17 kişilik ve dört taşıt dolusu çocuklarım, torunlarım ve dünür ve akrabaları  Safranbolu, Kastamonu, Ilgaz, Korgun Ildızım, Çankırı'nın gezilecek ve görülecek yerleri için rehberliğimi istediler. Tuz mağarasına hayran kaldılar. Zamanları sınırlı olan ekip biraz daha küçüldü. Birlikte Çankırı Kalesi, Çivitçioğlu medresesi ziyaret edildi. Belediye Başkanımız İrfan Dinç Bey ile orada karşılaştık. Daha sonra Buğday pazarındaki çalışmaşarı da yakından görmüş olduk. Bir yıldır Çankırı Araştırmaları Sitesinde yazılarıma ara vermiştim. Bunun nedeni ise uzun zamandır Çankırı'dan uzak olunca, gündemi yakalamakta zorluk çekiyordum. Polemiklere de girmediğim için yazılarıma uzun süre ara verdiğimin farkına vardım. Bu yüzden kendimi unutulmuş biri olarak algılamaya başladım. Fakat yine de unutulmadığımızı farkettim. Korgun'dan geçerken Metin Yılmaz'ı aramak istedim. Es geçtik.Dönüşte ararız diye. Korgun Bugay'dan geçerken Köyün içinden geçen yola dönmedim. Rahmetli Eyüp Tandoğan sağ olsaydı. Bir bardak çayını içmeden ILdızım'a geçmezdim.
Ildızım'a geldik. Akrabaların hal ve hatırlarını sorduk. Ahirete göç eden yakınlarımız için dua ettik. Kırk yıldır kapalı duran evimizin önünden geçtim.  Köylülerimizle sohbet ettik. Tekrar Çankırı'ya döndük.
Kaç yıldır gidemediğim Doğu Karadeniz tur için yola çıktık. Yurdumuzun güzelliklerini gördük. Hatta turizm adına bilinçsizce yapılan betonlaştırılan Uzungöl ve Ayder Yaylası benim gözümde artık bitti. Her yere asılan dükkan tabelalarından kurtulup fotoğraf çekmek oldukça zordu. Samsun'daki Teleferikten bir de Çankırı Kalesinde olsaydı diye düşündüm. Amasya'nın ortasından geçen yeşilırmak gibi Tatlı Çayımız, Acı Çayımız şırıl şırıl aksaydı. Ilgaz Dağı en ez Ayder Yaylası kadar tanıtılsaydı.

Karadeniz dönüşü arabamın direksiyonu Hasanoğlan'a döndü. Okulun giriş kapısının fotoğrafını çekip dönecektim. Hasanoğlan Mezunları Derneği Başkanı Hüseyin Bey ile karşılaştık. Okulda yaz çalışmaları varmış. Bir günümüzü Hasanoğlan'a ayırdım. Dernek Enstitü ve Öğretmen okulu yıllarına ait binaların restoresi için Mimarlar odası ile birlikte çalışmalara başlamışar. Bu çalışmalar sonucunda çok güzel bir müze ortaya çıkacak. Öğrenciyken kullandığım ağrandizörü gördüğümde bu güne kadar korunduğunu görmek beni çok sevindirdi.

Ankara'ya geldiğimde yaz tatili nedeniyle Ankara'daki arkadaşların çoğu  Ankara dışında olduğunu söylediler. Biz de sıcak Ankara havasından kendimizi İstanbul'a attık

İstanbulda bundan 35 yıl önce çalıştığm Hocahasan Köyünden öğrencilerimle buluştuk. Sağolsunlar. Çok kulaklarını çektim:) Hepsi belli bir yere gelmişler, makam sahibi, işlerinin patronu olmuşlar, hatta emekliye ayrılmışlar. Okul yılları ile ilgili anılarımızı anlattık. Hatta Arif Özdemir Bey Çanfed de başkanlık ve başkan yardımcılığı görevlerinde bulunması beni ziyadesiyle memnun etti. İftar sonrası Ümraniye, Zeytinburnu Sultan Çiftliğinde Çankırı ve yaren ve  futbol konuşulan proğramlara katıldık. Çankırı Belediye Spor Başkanı Sayın Sevda Şireci Hanım ile tanışma ve konuşma fırsatını bulduk. Çankırı Belediye Spor Kulübünün Bank Asya'da oynaması için çalışmaları hızla devam ediyor. Biz de bir Çankırılı olarak  ayda 18 liraya pamuk ellerimizi cebe indirelim.Kulübümüzün yer- gök 18 haydi Çankırılılar, elele  verelim. Hedef onsekizbin Çankırılı üye. İki milyon Çankırılı'dan bu kadar üye çıkmaz demeyin. Derneklerimiz bu konuda  Çandef'in çağrılarına kısa zamanda cevap verirlerse Çankırımız sesini bambaşka bir yolla duyurmuş olur. Futbol endüstrisi ile Çankırı'yı kalkındıralım.
Kulübümüze yeni sezonda başarılar diliyorum.

Cevaplar:
Mesajı Yazan: Metin YILMAZ
Mesaj Tarihi: 29.08.2010 Saat 02:00
Hoşgeldin Recep Ağabey.
İlk Tuz buluşmasında bir elin parmakları kadardık...O gün asla unutulmaz; o gün bir araya gelen insanlarsa hiç unutulmaz...
Mesajı Yazan: fduran18
Mesaj Tarihi: 29.08.2010 Saat 18:53
Sayın Hemşerim kıymetli büyüğüm Recep C
      18000 üye aylık 18 lira futbol için birşey yapmaz ama seçin bir tane amatör spor (Ilgaz Dağı tanıtılmıyor diyorsunuz kış sporlarını seçebilirsiniz) 324 bin lira ile kaç şampiyon çıkartırsınız bir bakın bakalım.
     Affınıza sığınarak saygılar sunarım.


-------------
Fduran18Sayfayı Yazdır | Close Window

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk