Sayfayı Yazdır | Close Window

Türk Eğitim-Sen İşyeri Temsilcileri ile Toplandı

Nereden Yazdırıldığı: Çankırı Araştırmaları Sitesi
Kategori: Haberler/Etkinlikler
Forum Adı: Çankırı Haberleri
Forum Tanımlaması: Haber Duyuru ve yorumları
URL: http://www.cansaati.org/topluluk/forum_posts.asp?TID=3752
Tarih: 25.09.2020 Saat 17:32
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 10.15 - http://www.webwizforums.com


Konu: Türk Eğitim-Sen İşyeri Temsilcileri ile Toplandı
Mesajı Yazan: turgut_reis
Konu: Türk Eğitim-Sen İşyeri Temsilcileri ile Toplandı
Mesaj Tarihi: 12.01.2012 Saat 13:31

 

Türk Eğitim-Sen Çankırı Şubesi İşyeri Temsilcileriyle Bir Araya Gelerek istişare toplantısı yaptı.

 

Türk Eğitim-Sen Çankırı Şubesi İşyeri Temsilcileriyle bir araya geldi. 10 Ocak 2012 Salı günü düzenlenen istişare toplantısı Türk Eğitim-Sen Çankırı Şubesi Başkanı Nuh YALÇIN, Şube Sekreteri İsmail AYHAN, Şube Mali Sekreteri Osman TOPÇU, Şube Teşkilatlandırma Sekreteri Fevzi USLU, Şube Eğitim ve Sosyal İşler Sekreteri Süleyman ALTINSOY, Şube Mevzuat Sekreteri Hasan DEDE, Şube Dış İlişkiler ve Basın Sekreteri Vehbi ACAR ve İşyeri Temsilcilerinin katılımıyla gerçekleşti.

 

İstişare toplantısı Türk Eğitim-Sen Çankırı Şubesi Başkanı Nuh YALÇIN’ın açılış konuşmasıyla başladı. Nuh YALÇIN, toplantının önümüzdeki süreçte izlenilecek çalışmalar ve fikir alış verişi yapılması amacıyla düzenlendiğini belirtti. Şube Başkanı Nuh YALÇIN, “Çankırı Milli Eğitimde yine temsil hakkı bizde ve sizlerin sayesinde biz bu başarıyı elde ettik.” dedi. Nuh YALÇIN, Mayıs 2012’de yetkili sendikanın kendileri olacağını, bunun da ilçe ve işyeri temsilcilerinin çalışmasıyla mümkün olacağını belirtti.

 

Son dönemde yapılan çalışmalar hakkında bilgiler veren,  Yaklaşık 2 milyon kişinin eşit işe eşit ücret uygulamasından faydalanamadığını da kaydeden Nuh YALÇIN, “Bunun düzeltilmesi için yaklaşık 6 hafta eylem yaptık. Ancak hala herhangi bir düzenleme yapılmadı. 14 Ocak tarihinde de saat 9.00’da Çankırı’dan hareket edip, 12.30’da Maliye Bakanlığı önünde olacağız. Bu sorun çözülmezse eylemlerimiz devam edecek. Çalışanların pastadan hak ettikleri payı almalarını sağlamak bizim varlık sebebimizdir.” dedi.

 

Yönetim Kurulu üyeleri de birer konuşma yaparak bilgilendirmelerde bulundular. Yaklaşık üç saat süren toplantıda, sendikal gelişmeler ve önümüzdeki dönemde yapılacak çalışmalarla ilgili stratejilerin değerlendirmesi yapılarak karşılıklı görüş alış verişinde bulunuldu.

.
 
 
 
 
 
 
 


-------------
Ne Mutlu Türk'üm Diyene...



Sayfayı Yazdır | Close Window

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk