Sayfayı Yazdır | Close Window

Çankırı İstanbul'da Yürüdü

Nereden Yazdırıldığı: Çankırı Araştırmaları Sitesi
Kategori: Haberler/Etkinlikler
Forum Adı: Çankırı Haberleri
Forum Tanımlaması: Haber Duyuru ve yorumları
URL: http://www.cansaati.org/topluluk/forum_posts.asp?TID=3847
Tarih: 11.08.2020 Saat 00:11
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 10.15 - http://www.webwizforums.com


Konu: Çankırı İstanbul'da Yürüdü
Mesajı Yazan: haberci
Konu: Çankırı İstanbul'da Yürüdü
Mesaj Tarihi: 27.09.2012 Saat 17:45
Çankırı İstanbul'da Yürüdü
Çankırı Tanıtım Günleri dolayısıyla, Çankırı Valisi Vahdettin Özcan ile çok sayıda Çankırılı Taksim'de 'sessiz' yürüyüş gerçekleştirdi.

Atatürk Anıtı'na Çankırı'yla özdeşleşen kaya tuzundan yapılmış çelenk bırakan Çankırılılar, saygı duruşunda bulunup, İstiklal Marşı'nı okudu.

Çankırı tanıtım günleri dolayısıyla Çankırı Valisi Vahdettin Özcan, Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç, Çankırı milletvekilleri, sivil toplum kuruluşları ve İstanbul'daki Çankırılılar Galatasaray Lisesi önünde buluşup, İstiklal Caddesi'nden Taksim Meydanı'na kadar sessiz bir şekilde yürüdü. Yöresel Yâren Ekibi'nin de yer aldığı yaklaşık 500 kişinin katıldığı yürüyüş süresince meşhur Çankırı Tuzu İstanbullulara dağıtıldı. Vali Özcan da yürüyüş esnasında yerli ve yabancı turistleri durdurup, kaya tuzunun faydalarını anlattı.

Taksim Meydanı'ndaki Atatürk Anıtı'na tuzdan yapılmış çelenk koyan Çankırılılar, şehitler için bir dakikalık saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı'nı okudu.

Eyüp Feshane'de 27-30 Eylül günleri arasında Çankırı'nın tanıtılacağını belirten Vali Özcan, "Bugün Çankırı için tarihi bir gündür. İstiklal Yolu üzerinde en büyük kent olan Çankırı'nın insanı, İstiklal Caddesi'nde yürüdü. Bu tarihe bir damgadır. Amacımız, Çankırı'yı Çankırı'ya tanıtmak değil, İstanbullu'ya tanıtmaktır. Tüm Türkiye insanını Çankırı'ya yatırıma davet ediyorum." diye konuştu.

Kaynak: CİHAN-------------
Cansaati.OrgSayfayı Yazdır | Close Window

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk