​UZUNYOL SOKAK SAĞLIKLAŞTIRMA PROJESİ BAŞLIYOR

Çankırı Belediyesi’nin tarihi dokuda başlattığı çalışmalar tüm hızıyla sürerken Uzunyol Caddesi üzerindeki sokak sağlıklaştırma projesine dahil yapıların sahipleriyle istişare toplantısı yapıldı.

Belediye 4. Kat toplantı salonunda gerçekleşen toplantıda belediye yetkililerince Uzunyol’daki yapı sahiplerine projenin uygulama sürecindeki aşamaları anlatıldı. Alibey Camii meydanından İmaret güzergahındaki sol cephede bulunan konutları kapsayan Uzunyol Sokak Sağlıklaştırma Projesi  birinci etap ihalesinin yapıldığı ve onay aşamasında olduğu anlatıldı. Yaklaşık bir ay içerisinde çalışmaların başlayacağı belirtilen toplantıda vatandaşlardan restorasyon çalışmaları sırasında müteahhit firmaya ve belediyeye yardımcı olmaları istendi. Uzunyol birinci etapta restorasyon çalışmalarının bir yıl içerisinde bitirilmesi hedefleniyor. 

Çankırı Belediyesi’nin SİT alanı içerisindeki tarihi dokuda başlattığı sokak sağlıklaştırma projelerinin Ankara Kültür Varlıkları Koruma Kurulu’ndan gerekli izinler alındıktan sonra Köprü Sokak, Uzunyol ikinci etap ve Çamaşırhane’nin bulunduğu alanda devam edeceği bildirildi. Bilindiği gibi Çankırı Belediyesi’nce restorasyonu tamamlanan Sarıkadı Konağı Radyo ve İletişim Müzesi haline getiriliyor. Çamaşırhane’nin devamındaki Masal Müzesi restorasyonu devam ederken Çankırı Belediyesi bir taraftan da tarihi bina kamulaştırmalarını sürdürüyor. Şu ana kadar 6 binanın kamulaştırma çalışmaları tamamlanarak belediyenin mülkiyetine geçişleri sağlandı. Tarihi Karataş Hamamı’nın tuz rehabilitasyon merkezi olarak restorasyonu ise devam ediyor. 

Kaynak belediye basın

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s