Darü’l-Hadis İlmî Faaliyetlere Başladı

Çankırı Darü’l-Hadis İslam Araştırmaları Merkezi, birçok ders, konferans ve kültürel faaliyetleri ile ilim hayatına başladı. Üniversite öğrencilerinin eğitimine ve şehrin kültürel çehresine katkı sunmayı amaçlayan Darü’l-Hadis İslam Araştırmaları Merkezi’nin ilerleyen süreçte giderek çeşitlenecek olan çalışmaları haftalık dersler ve aylık konferanslar üzerine yoğunlaşmaktadır.

Çankırı Karatekin Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi Öğretim Üyeleri tarafından, her alanın kendine özgü klasik Arapça kaynaklarının temel alındığı haftalık Fıkıh, Tefsir, Hadis ve Kelam dersleri düzenlenmektedir. Bu bağlamda Kudûrî Okumaları, Tefsir Okumaları, Akademik Hadis Okumaları, el-Muhtâr Okumaları, Fıkh-ı Ekber Okumaları takip edilen derslerden bazılarıdır.

Darü’l-Hadis İslam Araştırmaları Merkezi, Darü’l-Hadis İlmi Konferanslar serisi ile ilmi faaliyetlerini çeşitlendirmeyi amaçlamaktadır. Çankırı Karatekin Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi Öğretim Üyelerinin yanında Türkiye çapında yaptığı çalışmalar ile öne çıkmış alanının uzman isimleri tarafından verilen konferanslar her ayın son cumartesi günü düzenlenmektedir. Dr. Öğr. Üyesi Muhammet Ali Asar’ın “İslam Bilim Tarihinde Darü’l-Hadisler ve Çankırı Darü’l-Hadisi” konferansı ile Nisan ayında başlayacak olan ilmî konferanslar serisi güncel İslam Hukuku meseleleri, din eğitimi ve aile, din-bilim ilişkisi gibi başlıklarla devam edecektir.

Darü’l-Hadis İslam Araştırmaları Merkezi’nin tüm programları, Darü’l-Hadis İslam Araştırmaları Merkezi resmî web sitesi ve sosyal medya hesaplarından takip edilebilecektir.

Darü’l-Hadis İlmî Faaliyetlere Başladı
Darü’l-Hadis İlmî Faaliyetlere Başladı
Darü’l-Hadis İlmî Faaliyetlere Başladı
Darü’l-Hadis İlmî Faaliyetlere Başladı

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s