Çankırı Araştırmaları sitesi bir sivil harekettir

Çankırı Araştırmaları sitesi bir sivil harekettir.

Site Kuruluş 22 Ocak 2002

 

Neden Çansaati                               

Sitemiz www.cansaati.org adresinde yayın yapmakta olup, konsept olarak Çankırı Araştırmaları Sitesi ismini seçmiştir. Sitemizin bu isme uygun olarak belirlediği alan adı (domain) ise Cansaati.Org’dur.

 

Çan Saati Kaça Ayarlı?  yazısını okuyunuz

 

cansaatiihyaÇansaati, Çankırıda II Abdulhamid zamanında inşa edilmiş ve Osmanlının batılılaşma mücadelesinin simgesi olan saat kulelerinin bu şehirdeki yaygın kullanım adıdır. Çansaatini isim olarak seçmemizdeki gaye dikkatlerin bu esere çekilmesi içindir. Bugün bakıma muhtaç halde bulunan çansaatinin yeniden çalışır durumda, ışıklandırılmış olarak şehrin silüetinde yerini almasını istiyoruz. Çansaati bugün bulunduğu yer ve altında yeralan Mecbur Sokaktaki Ahmet Mecburi Efendiye ait mekanın da (logodan da görülecektir) ihyası ile mahallenin yeniden bir ilgi noktası olacağına inanıyoruz.

 

Logoda kullandığımız resmin telifi sayın Ethem YENİGÜRBÜZ’e ait olup, izniyle kullanılmaktadır.

 

Hakkımızda
Çankırı Araştırmaları sitesi, Çankırı ili ve bölgesi hakkında tarih, kültür, ekonomi ve politika konularında araştırmalar yapmak ve yayınlamak amacıyla hazırlanmış bir sitedir. Katılıma açık ve tarafsızlık ilkesi ile yayın yapan Site herhangi bir kurum ve kuruluşa bağlı değildir.

 

Çankırı Araştırmaları sitesi tarih ve sosyal araştırmalara ağırlık vermekte olup, ülke çapında Çankırılılık bilincini uyandırmayı, Şehrimize ait hasletleri gün yüzüne çıkarmayı ve nesiller arası diyalogu artırmayı öncelikler arasına almıştır.

Yerel politika ve ekonomik atılımlar gözlem alanlarımızdandır. Şehri yönetenlerle halk arasında bir köprü olan Çankırı Araştırmaları sitesi halkın doğrudan doğruya idarecilerine soru yöneltmelerine ve yine aynı platformda cevap almalarına imkan vermesi hasebiyle doğrudan demokrasinin çağdaş örneklerindenbirisidir.

 

Çankırı Araştırmaları sitesine herkes üye olabilir ve görüşleriyle katkıda bulunabilir, araştırmalarını sunabilir, Çankırı ortak paydasında ticari reklamlarını yapar, ilgili sitelerine link verebilir, yapacakları etkinlikleri ilan edebilirler.

 

Sivil toplum kuruluşlarının kendilerini ifade etmelerinde karşılıksız olarak hizmet etmeyi görev bilen site tüm STK’lara da çalışmalarında kullanacakları prototipler oluşturmaktadır.

 

Tarafımız Nedir?

Tarafsız ve ciddi yayın ilkesi ile ilerliyoruz. Elimize ulaşan tüm veriyi en iyi şekilde, tarafsız ve eşitlik ilkeleriyle değerlendirmeye gayret ediyoruz.

Site, ilke olarak tüm üyeler üzerinde baskı oluşturacak bir görüş benimsememektedir. Ancak site yöneticisinin de, üyelerin de kendilerince görüşü olacağı kabul edilmelidir. Sitenin yönetim politikası gereği Çankırı için olabildiğince çok görüşün ve “taraf” yelpazesinin temsili için her zaman sayfalarımız açıktır. Şu haliyle site mümkün olduğunca çok görüşün etik ve usul açısından en iyi sergilendiği sitelerden biri konumundadır.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s