Aday Adayları Hakkında: Yine Fikrim Geldi

 

Seçim dönemi aday adayları ile ilgili açıklama

Çankırı Araştırmaları Sitesi ilkeli yayıncılığı gereği tüm aday/aday adaylarına eşit mesafededir. Ancak aday adaylarınca her Çankırı sitesine gönderilen, noktasına dokunmadan yayınlanan adaylık haber metinleri ile ilgilenmemekteyiz. Lütfen, adaylığınızı veya aday adaylığınızı açıklamak istiyor ve bizden duyuru için yardım bekliyorsanız bilin ki biz de sizden sitemize üzerinde çalışılmış, özen gösterilerek hazırlanmış Çankırı’nın sorunları ve bunlara çözüm yolları ile vizyonu hakkında bir/birkaç makale bekliyoruz.

26.02.2007 tarihinde yine bir seçim döneminde güzel bir çalışma başlatmıştık. Tarihin tekerrürü gibi yine yerel ve genel seçimler yakın zamanlarda olacağı için bizler sitemizde SANAL SEÇİM atmosferine çoktan girmiştik. Yarı şaka yarı gerçek vadettiklerimizi sıralamıştık, bakıyorumda hala gerçekleşmesi zor görünüyor.

Siz de sanal seçim vaatlerinde bulunmak sanal aday olmak istiyorsanız buyrun, adaylıkları kabul ediyorum, ama lütfen sanal olsun elinizde dilekçeyle filan gelmeyin.

2007 yılında bir kişiye Kitap hediye etmiştik, yine sanal adaylarımız arasında ençok beğenilen adaya bir kitap hediye edeceğiz.

2007 sanal seçimi okumak için tıklayınız

2014 Sanal Seçim Vaatleri

Seçimler yaklaşıyor. Tarih verilmese de bu yılın ikinci yarısı bu yönde hareketli geçecek. Bizler Çankırı Araştırmaları sitesi olarak muhalefetsiz bir iktidara Çankırı bağlamında bağımsız ve sivil, politik olmayan bir parti gibi muhalefet rolü oynadık. Üslubumuz hizmeti engelleyici değil yönlendirici bir muhalefet şeklinde oldu. Yolumuza devam edeceğiz.

Cansaati.Org seçimleri erkene alıyor. Erkene almakla kalmayıp genel ve yerel seçimleri de birleştiriyor. Evet biz “Sanal Erken Genel ve Yerel Seçim” çalışmalarını başlatıyoruz. Tüm sanal vatandaşlara kutlu olun. (Miting alanından alkışlar yükseliyor)

Nereden aklımıza geldi, diye sorarsanız şöyle cevap vereyim. Malum Cem Uzan biraz erkence vaatlerini sıralamaya başladı. Başladı ama çok kısa zamanda bu vaatlerin muhabbeti de yapılır oldu. Öyle ki e-posta adreslerinde dolaşan Cem Uzan vaatlerine bakın: “Hafta sonu tatili 3 gün olacak”, “Rio Karnavalı Türkiye’de düzenlenecek”, “sakızlar kaybolmayacak” daha bir çok komik vaat sıralanıyor. Biz de biraz muhabbetle, uçuk kaçık ama saygılı, sadece Çankırı’ya özgü vaatler vermek istiyoruz. (yerine getirmeyeceğimiz için bol keseden)

Kıymetli vatandaşlar, (pardon, havaya girdim galiba)

Kıymetli cansaati.org üyeleri,

bugün Sanal Seçim startını veriyoruz. Üyelerimiz vaatleri ve projeleri ile adaylıklarını ortaya koyabilirler. Her üye adaylığını kendisi ilan edecek ve vaatlerini sıralayacaktır. Ancak vaatler biraz uçuk biraz kaçık olmalı. Zihinleri zorlamalı fakat yine de bir ideali ortaya koymalıdır. Bu gerçek bir seçim değildir. Sonunda meclise girmek yada başkanlık koltuğuna oturmak söz konusu değildir. Dolayısıyla projelerinizi neden yapamadınız diye kimse size hesap sormayacaktır.

Milletvekillerinin ve belediye başkanlarının görev alanları vatandaş tarafından çoğu kez net olarak bilinmez ve karıştırılır. Bunun için biz Genel ve yerel seçimleri birleştirdik.

En popüler adaya bir kitap hediyemiz olacak.

 

2007 seçim vaatlerinden seçmeler: (o zamanlar twitter yoktu ama biz tam tweet mantığında vaatler savurmuşuz, ne kadar ırak görüşlü olduğumuz ortada yani. Haydi tekrar)

ahmetgulsen – Köylerde zihniyet ve görüntü kirlenmesini önlemek için çanak antenleri söktürtüp, her eve internet bağlatırdım ve açılış sayfalarını cansaati.org olarak ayarlardım.

ahmetgulsen – Acı ve tatlı çayın azalan suyuna bir çözüm olsun diye ikisini birleştirir tek bir çay haline getirirdim sonra adını da “orta çay” olarak değiştirirdim. Birleşen çayda su miktarı artınca yaren kapısı ile kembağ arasında şehir içi deniz (pardon çay üzeri) ulaşımını başlatırdım (yolculara çaylar ihaleyi kazanan şirketten).

ahmetgulsen – Okul, cami, devlet kurumu bahçelerinin ve belediye park- bahçelerinin duvarlarını kaldırır sınıfsız ve sınırsız bir yaşam kolaylığı getirirdim. Tüm helaları bedava yapardım.

i.zencirci – Akmayan, damlamayan Vali Çeşmesi yıkılacak. Yerine “GÜRÜL GÜRÜL” akan, Vatandaş şelalesi yapılacak. Oluğunda isteyen araba yıkasın, isteyen “tokaçlıyarak”kirli çamaşır.

i.zencirci – Haftanın dört günü Çankırı da, üç günü Ankara da oturan bürokratların, haftanın 7 günü Ankara da oturmalarını sağlayacağım. İmzalayacakları evrakları Ankaraya ayaklarına resmi plakalı kırmızı toyota ile yollayacağım.

İfranirfan – Çankırı ve Ankara arasına son sistem elektrikli trenler her beş dakikada gidiş geliş.

fatihkaska – her köyde köyün en işlek bölümüne sigara ve içkiden kansere yakalanan insanların fotograflarının sergileneceği bir yer yaparım, köylülerimizin çoğu sigara içiyor, bunların zararlarını adam akıllı görsünler.

Akaraabali – Her ilçeye Fakülte Kuracağım

Akaraabali – Çankırı Gençliği için Ankara Yoluna Gece Bar tipi koyduracağım.

Serdar Sertoğlu- Ses tonumunu nazikleştirmediğim için, kibarcıklaşalamadığım için, “k ” harflerini  Çankırıca teleffuz ettiğim için aday-maday olmuyorum.

 Sevinç ÜLKER – çANKIRININ işlek caddelerinden bir kaçına karikatür sokağı yapacağım.

Sizler de sanal aday olup uçuk kaçık ama Çankırı’ya ait vaatlerde bulunabilirsiniz. Başkanlık sistemine de erken geçtik ve tek aday istiyoruz. Hem milletvekili olacak hem belediye başkanı hem de vali. 

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s