Çankırılının Kendine Özgü Siyaset Anlayışı

Çankırılının Kendine Özgü Siyaset Anlayışı

Çok yazdık, konuştuk. 2005 yılında Tuz Yürüyüşü çağrısında “Çankırı şuan için iki büyük düşmanla mücadele etmektedir. Birincisi (çağdaş dünyayı okuma ve anlama bağlamında yeterli insan bulunmaması ve/veya birlikte olmaması) aydın sınıfın eksikliği ve etkinsizliği, ikincisi ise basiretsiz ve niteliksiz siyasetçilik.” demiştik. Yıl 2015, çağrı cevap bulamamış. İlerleyen zamanın aksine Çankırı kendi kısır döngüsü içersinde en büyük zulmü yine kendisine yapmıştır.

Siyaset mekanizması içersinde yer alan kişiler seviyenin yükseltilmesi için bir gayret göster(e)memiş veya kabullenilmiş bir yerel siyaset anlayışını benimseyerek hayatlarını idame ettirme yolunu seçmişlerdir. Bu resmin en somut örneğini Doğruyol Gazetesinden Sayın İrfan HOŞAFÇIOĞLU’nun bugünkü yazısında gördük. Çankırılılar olarak kendi ellerimizle tekrar Sivil Toplum Kuruluşlarının sivil olmaktan çıkartıldığı, tek particiliğin yeniden zuhur ettiği bir dönemi kurduk.

 

23/03/2015 tarihli Doğruyol Gazetesinden Sayın İrfan HOŞAFÇIOĞLU’nun yazısını ilginize sunuyoruz.

AK Parti milletvekili aday adayı Salim   Çivitcioğlu’nun,  AK Parti  İl Başkanlığı  döneminde Çankırı – Ankara karayolu 3. km’deki Belediyeye ait işyerlerinin satış günlerinde    oto galericiler  ile   AK Parti İl binasında toplantı yapmasını bu  köşede eleştirmiştim.

              Amacım;  hangi görüşten olursa olsun oto galericilerin satışla ilgili  de olsa siyasi parti binasına girmeye zorlanması, girmek istemeyenlerin AK Partiye, satışa karşıymış gibi algılanmasının mahsurlarını dilimiz döndüğünce anlatmış, toplantı yerinin parti binası değil de  TSO, ESOB  vb ortam olmasının daha uygun olacağını söylemiştim.

 Nereden  nereye…

            AK Parti milletvekili  aday temayül yoklaması adı altında, ilk defa  sivil toplum kuruluşları yönetim kurulu asıl üyeleri dün parti binasında  toplandı.

            Kimi koşa koşa, kimi fişlenme korkusu ile  kerhen  tercihini kullanırken, bazı STK’ların  her şeyi göze alarak  tercih kullanmadığı öğrenildi.

            Demem o ki; STK ‘ların AK Parti çatısı altında toplandığını görünce Salim Çivitcioğlu’na haksızlık yaptığımı düşündüm.

            Hakkını helal et başkan…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s