Çankırı’da Öğretmenler Karanfillerle Karşılandı

Eylül 2013 atama döneminde atanan 167 yeni öğretmen 11 Eylül 2013 Çarşamba günü ilimize gelerek göreve başladı.

 

Yeni atanan ve ilk defa Çankırı’ya gelen çiçeği burnunda öğretmenleri İl Milli Eğitim Müdürü Yaşar Petek, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürleri Orhan Kemal Karakuş ve Bedriye Karakoç, öğretmenler ve minik öğrenciler Çankırı Otogarında karanfillerle karşıladı.

Öğretmen ve öğrenciler tarafından karanfillerle karşılanmalarının kendileri için çok büyük bir sürpriz olduğunu ve çok mutlu olduklarını belirten öğretmenlerden Zehra Kayapınar, Çankırı Endüstri Meslek Lisesi’ne İngilizce Öğretmeni olarak atandığını ve karşılamadan duyduğu mutluluğu dile getirdi.

Kendisinin böyle bir karşılamayı beklemediğini ifade eden Kayapınar, “Hepimiz için açıkçası sürpriz oldu. İnşallah bundan sonrası da güzel olacak. Böyle bir uygulamayı düşünenlere teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Merkezde görev yapacak öğretmenler için araç tahsis edildiğini, ilçelerde görev yapacak öğretmenler için de ilgili firmalarla görüşülerek ulaşım konusunda gerekli kolaylığın sağlanacağını belirten İl Milli Eğitim Müdürü Yaşar Petek de yaptığı açıklamada, öğretmen atamaları kapsamında Çankırı’ya 167 öğretmenin görevlendirildiğini belirterek, kente gelen yeni öğretmenleri otogarda karşıladıklarını söyledi.

Görevlendirilen ekip tarafından, öğretmenlerin servislerle alınarak kalacakları yere götürüldüğünü anlatan Petek, ”Biz buraya atanan öğretmenlerimizin sıkıntılarını en aza indirmek için onları çiçeklerle karşılıyoruz. Öğretmenler Türk eğitim sisteminin ve toplumun en değerli varlıkları, bizleri de öğretmenler yetiştirdi. Biz öğretmene verdiğimiz değeri göstermek için buradayız” diye konuştu.

Öğretmenleri geçen yıl da karanfillerle karşıladıklarını hatırlatan Petek, şöyle devam etti:

“Çankırı zorunlu hizmet bölgesine alındığı için, geçen yıla göre daha iyi durumdayız.  Çankırı’ya yüksek puanlarla gelen öğretmenlere hoş geldiniz diyor, onların Çankırı’da rahat etmelerini umuyorum. Biz öğretmenleri çiçeklerle karşılayarak onların motivasyonuna katkı sağlamak istedik” dedi.

Öğretmenler, göreve başlamak için gerekli işlemlerin yapılmasının ardından, görev yapacakları ilçe ve okullara gittiler.meb

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s