Çankırı KUZKA’da 14 proje kabul edildi

Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) 2015 Yılı Proje Teklif Çağrısı kapsamında ilan ettiği Mali Destek Programları ile başvurusu alınan projelerin değerlendirilme süreçleri tamamlanarak hibe almaya hak kazanan projeler belli oldu.

Çankırı’dan İKAP2’den  12 proje, BAP2’den 2 proje olmak üzere toplam 14 proje hibe almaya hak kazanarak onaylandı. İKAP 2 ‘de kabul edilen 39 projeden 12’si Çankırı projesi.

Projeler ve çalışma konuları şöyle:

14-projeye-onayOratar Orta Anadolu Tarım Hayvancılık Makine Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi –  Ceviz Kırma ve Gıda İşleme Makineleri İmalatına Başlama,

Aksan Elektrik, Tavukçuluk, İnşaat, İmalat, San. ve Tic. Ltd. Şti.- AKSAN Güneş Enerjisi Santrali (GES) ile Çevre Dostu Elektrik Üretiyor.

Mert Tasarım Mobilya Yapı Turizm Tekstil Taşımacılık Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. – Kapasite Artışı ve Gelişen İhracat Faaliyetleri İle Exclusıve Mobilyalarımızın İç ve Dış Pazar Payını Arttırma.

Dorukkaya Makina Otomasyon Sanayi Ticaret Ltd. Şti. – Yükseltilmiş Döşeme/Platform Ayak ve Kuşağı İmalat Miktarının Artırılması, Bölge Ekonomisi ve İstihdama Katkı Projesi.

Ekocabin Mutfak Mobilya Sanayi Ve Ticaret Anonim Şirketi – Fason Olarak Dışarıya Ürettirilen Dolap Takımlarının İmalatına Başlayarak Dışa Bağımlılığın Ortadan Kaldırılması.

Ca-Ka Eğitim Araçları Oyuncak ve Turizm Limited Şirketi – CA-KA, Yeni Yatırımlar ile Rekabet Gücünü Artırma Projesi ,

Çerkeş Organize Sanayi Bölgesi – Çerkeş Organize Sanayi Bölgesi Doğalgaz ile buluşuyor.

Kurşunlu İlçesi Köylere Hizmet Götürme Birliği Başkanlığı – Kurşunlu Mesire Alanı Projesi,

Mikado Mimarlık İç Mimarlık Tasarım Proje ve İnşaat Limited Şirketi- Yeşil Enerji ile Büyüyen Çankırı / Bölgede İlk Defa 228,8 kWp Kapasiteli Güneş Enerjisi Santrali Kurulum Projesi.

Ağa Mobilya İnş. San. ve Tic. Ltd Şti. – Çankırı’da Mobilyanın Ağa’sı, İhracatın Öncüsüyüz.

Unitek Modüler Yapı Sistemleri Üretim İnşaat Ticaret Anonim Şirketi Çerkeş Şubesi- Teknoloji Modernizasyonu Sonucu Bölgemizde Yükseltilmiş Döşeme Paneli İmalatına Geçilmesi ve Ürün Çeşitliliğinin Artırılması.

Şems İlaçlama ve Çevre Sağlığı İlaçları İnş. Taah. San. Tic. Ltd. Şti Çankırı Şubesi – Biyosidal Ürünlerin İmalatında GMP ve GLP Kalite Standartlarında Türkiye’nin En Büyük Kombine Yatırım Kompleksi,

Sevindi Tar. Mak. Oto. Mad. San. Ve Tic. Limited Şti – Tarım Makine ve Ekipmanları Fabrikası Modernizasyonu, Kapasite ve Ürün Çeşitliliğinin Artırımı,

Perpa Isıtma Soğutma Doğalgaz Sanayi ve Limited Şirketi – Prototipi Üretilen Doğalgaz Ekipmanlarının Seri Üretimine Geçilmesi.

 

Kaynak: Doğruyol Gazetesi

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s