ÇEKÜLDER ÖDÜL TÖRENİ GERÇEKLEŞTİ

Çankırı Ufka Yolculuk Ödül Gecesi

Türkiye’nin ve dünyanın farklı noktalarından588 bin 403kişinin başvurduğu Ufka Yolculuk 5. Bilgi ve Kültür Yarışması’nda Çankırı’da dereceye girenlere ödülleri takdim edildi.

Bu yıl Server Gençlik ve Spor Kulübü tarafından organize edilen Türkiye’nin en geniş katılımlı sivil yarışmasının beşincisi, Kur’an-ı Kerim Meali konusunda yapıldı. Çankırı’da Çankırı Çevre ve Kültür Derneğinin üstlendiği toplam 2664 yarışmacının kaydolduğu ve 150 gönüllü gözetmenin görev aldığı Ufka Yolculuk Kültür yarışması Çankırı il merkezinde, ilçelerinde ve kapalı cezaevinde olmak üzere 19 sınav merkezinde gerçekleştirildi.

Çankırı’da dereceye giren yarışmacıların ödüllerinin takdim edildiği tören 6 Mayıs 2107 Cumartesi günü 100. Yıl Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Yarışmanın A, B, C, D ve E kategorilerinde dereceye girenlere ödülleri takdim edildi.

Çankırı ödül gecesi Kur’an-ı Kerim güzel okuma ve ezan okuma dünya birincisi Kasım Şen’in Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Çankırı Çevre ve Kültür Derneği adına Çankırı ufka yolculuk yarışması il temsilcisi Duran Karakoyun’un selamlama konuşmasıyla devam etti. Karakoyun, yarışmaya katılanlara, katılmalarında vesile olanlara, yarışmanın her safhasında görev alanlara ve maddi katkılarından dolayı Nezaket Hanımlar Çevre Dostluk Derneği’ne ve Çankırı Belediyesi’ne teşekkür etti.

“Kur’an-ı Kerimde Mutluluk Formülleri” konulu konuşmasını yapmak üzere sahneye çıkan Süleyman Çakmak; “Herkes öyle ya da böyle bir mutluluk peşinde. Gerçek mutluluk nedir? Gerçek mutluluk için sihirli formüller var mıdır? Bireyden topluma herkes nasıl mutlu olabilir? Soruları etrafında katılımcıları bilgilendirdi. Gerçek mutluluğa kavuşmak için Kur’an-ı Kerim’i anlamanın önemine dikkat çeken Çakmak, herkesin Kur’an-ı Kerim’i anlayarak okumasının gerekliliğine vurgu yaptı. Bunun sonucunda da mutluluğa ulaşmanın mümkün olduğunu dile getirdi.”

Programın sonunda 5 kategoride dereceye giren yarışmacılara ödülleri takdim edildi. Ödüllerini alan yarışmacıların heyecanları görülmeye değerdi. Yarışmacılar bir sonraki ufka yolculuk yarışmasını heyecanla bekleyeceklerini söylediler.

kaynak: ÇEKÜLDER basın

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s