Kutlu Viladetin İhyası: Mevlid 1435 el-Adil (Sas.)

Son Peygamber Platformu ile Çankırı Çevre ve Kültür Derneği ÇEKÜLDER, Peygamber Efendimiz (Sas)’in dünyayı teşriflerinin yıldönümü olan 12 Rebiülevvel 1435, 12 Ocak 2014 Pazar akşamı, HOCA AHMET YESEVİ Camii’nde “el-Adil” temalı kandil programı tertip ediyor…

Önceki yıllarda “el-Emin (Sas)”, “el-Muallim (Sas)”, “el-Beşir (Sas)” ve es-Sadık (Sas) kandil özel programlarını gerçekleştiren Çankırı çevre ve kültür derneği , geçtiğimiz yıl ise Son Peygamber Platformu ile birlikte Peygamber Efendimiz’in “el-Mübelliğ (Sas)” vasfını işlemeye çalıştı.

Mevlid Kandili akşamı Hoca Ahmet yesevi Camii‘nde gerçekleştirilecek bu yılki “Mevlid:1435 el-Adil (Sas)” programında ise, tüm insanlar için rol model olan son Peygamber Hz. Muhammed (Sas.)’in el-Adil vasfı, “İnsanlık Adaleti O’ndan Öğrendi” temasından yola çıkarak tüm yönleriyle ele alınacaktır.

Mevlid:1435 El-Adil (Sas) programıyla, Adalet Timsali Olan Alemlerin Efendisi (Sas.)’in insanlığa adaleti nasıl öğrettiği ve bunu gerçekleştirirken ümmetine ne gibi mesajlar verdiği işlenerek en büyük ahlaki erdemlerden biri olan “Adalet” kavramının tüm yönleriyle katılımcıların istifadelerine sunulması amaçlanmaktadır.

Çankırı müftülüğü görevlilerinin katılımıyla yapacağı programda, Kur’ân-ı Kerim ve meal ziyafeti, ilahiler, mevlid ve salavat ile dua bölümleri yer almaktadır.

Proğram sonunda   Çankırı çevre ve kültür derneğinin  cemaate  ikramı olacaktır.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s