UFKA YOLCULUK KÜLTÜR YARIŞMALARI-3 ÇANKIRI ÖDÜL TÖRENİ

 

 Çankırı Çevre ve Kültür Derneği  ile Serhat Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü’nün proje ortağı olduğu,Zinde Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü ile Son Peygamber Platformu’nun Türkiye genelinde ve online olarak dünyanın her yerinde gerçekleştirdiği, İdeal İnsan Son Peygamber’in (s.a.v) Hayatı konulu “Ufka Yolculuk Kültür Yarışmaları- 3” Çankırı ödülleri, törenle sahiplerini buldu.

19 Nisan 2015 saat 14:00′de 100.Yıl Kültür merkezi Konferans Salonunda gerçekleştirilen ödül töreni Belediye başkanı , İl Milli Eğitim Müdürü,İl Müftü yardımcılarının katılımıyla gerçekleşti.

Programa yarışmaya katılanların görüşlerinin yer aldığı geri sayım videosuyla başlamış  Kur’an-ı Kerim Tilaveti ve mealinden sonra  ideal insan peygamberlerin en yücesi ve sonuncusu olan Hz. Muhammed(sav)efendimizin anlatıldığı ideal insan ,Esma-un Nebi,Hayrül –Beşer sunumlarıyla programa katılanlara unutulmaz anlar yaşatılmıştır.

Çankırı çevre ve kültür derneği ve Serhat Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü adına konuşma yapan Duran KARAKOYUN Yarışmamıza ilk yıl 60 ikinci yıl 600 bu yıl 3. sünü Düzenlediğimiz yarışmaya ise 1100 yarışmacı iştirak etmiştir. Yarışmamız Çankırı Merkezde 2 okulda  İlçelerimiz  Atkaracalar, Kurşunlu, Orta,Şabanözü,Çerkeş ‘te ve  cezaevinde yapılmıştır . Yarışmamız aynı gün ve aynı saatte 81 vilayette yapılmış ve toplam 164 000 yarışmacı iştirak etmiştir. Yarışmamıza rekor sayıda iştirakin olmasında son zamanlarda Avrupa da hortlayan haçlı zihniyeti ve Peygamber efendimize yapılan saldırılara karşı tepki ve kendi değerlerimize sahip olma arzusu tabi ki önemli olmuştur. Bu da Bizim 3 yıldır sürdüğümüz mücadelemizin ne kadar doğru olduğunun göstergesidir.

İlimizde ilgi beklediğimizden çok ileri seviyede gerçekleşmiş ve İlimiz katılımcı sayısı sıralamasında Türkiye ortalamasının üzerine çıkmıştır .Sınavlarda toplam 60 gözetmen 10 kat sorumlusu 8 bina sorumlusu görev almıştır. Okullarını bize tahsis eden Milli Eğitim Müdürlüğü yetkililerine, Çankırı Cezaevi Müdürlüğüne ve sınav görevlilerine ve değerli yarışmacılara ayrı, ayrı teşekkür ederek konuşmasını bitirmiştir

Programın sonunda, yarışmanın A, B, C ve D kategorilerinde dereceye giren ilk 3’lere ödülleri takdim edildi.

 

A kategori üçüncüsü  :Hasan Berk YANIKKAYA

B kategori üçüncüsü :Nergiz  EROVA

C kategori üçüncüsü : Sinan YAYABAŞI

D kategori üçüncüsü :Saliha AKYAZI

 

A kategori ikincisi :Rümeysa Nur ÖZDURAN

B kategori ikincisİ : Zeynep ÇAĞLAR

C kategori ikincisİ :Özlem  HARMANDA

D kategori ikincisi :Ayhan SİVRİ

 

A kategori birincisi :Rukiye Nur ÖZDURAN

B kategori birincisi :Sibel KOCABACAK

C kategori birincisi :Hasan KARACA

D kategori birincisi :İbrahim KARA

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s