Keçiören Belediye Başkanı Çankırı’da

Kaynak Belediye Basın /

Çankırı Sokaklarında İki Başkan

Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç, uzun zamandır Çankırı’ya gelmek isteyen fakat yoğun işlerinden fırsat bulamayan meslektaşı Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak ile Çankırı’da hasret giderdi.

 

keçiören bel başHeyeti ile birlikte Çankırı’ya gelerek bir dizi nezaket ziyaretlerinde bulunan Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, Başkan İrfan Dinç’i öncelikle makamında ziyaret etti. Kısa bir görüşmenin ardından Tarihi Çamaşırhane’ye geçen misafirlere Vali Vahdettin Özcan ve Milletvekili Hüseyin Filiz de eşlik etti. Tarihi Çamaşırhane’nin mistik atmosferi karşısında beğenisini dile getiren Başkan Ak, bol bol fotoğraf çektirdi. Misafirlere Çankırı’ya özel takım yemeği ve kızılcık şerbeti ikram edildi. Çankırı’da yapılan çalışmalarla ilgili bilgi alan Ak, yapılanları dikkatle dinledi. İki başkan çalışmalarla ilgili görüş alışverişinde bulunduktan sonra protokolle birlikte Çankırı sokaklarında yürüyerek Çivitçioğlu Medresesi, Buğday Pazarı Medresesi, Dr. Rıfkı Kamil Urga Çankırı Araştırmaları Merkezine geçti. Yol boyunca vatandaşların da ilgi gösterdiği Başkan Dinç ve Başkan Ak, onlarla tokalaşıp sohbet etti.

 

Buğday Pazarı (Hazımiye) Medresesinin odalarını gezen Başkan Mustafa Ak, Çankırı’nın kendi kültürüne özgü değerlerinin korunmasına mutlu olduğunu belirterek, Tuz odasının benzerini Keçiören Belediyesine kurmak istediklerini kaydetti. Daha sonra Dr. Rıfkı Kamil Urga Çankırı Araştırmaları Merkezine geçen ekibe Belediye Başkanı İrfan Dinç tarafından arşivdeki belgeler hakkında bilgi verildi. Bu kadar dokumanın bir araya getirilmesinin ciddi bir çalışma ve sorumluluk gerektirdiğini söyleyen Başkan Ak, Çankırı’nın adeta dili olmuş tarihi mekânlarda güzel bir akşam geçirdikleri için Belediye Başkanı İrfan Dinç’e teşekkür etti.

 IMG_3802-001

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s