Çankırı’da Bilim Nasıl Yapılır?

Bilim adamının yeri neresidir?

çankırı ünivesitesiSeçim çalışmaları hızla devam ederken açılışlar, nikah törenleri, köy yarenleri velhasıl üç kişinin toplandığı her ortam seçim propagandası için bir mekan haline geliyor şu günlerde… Yadırgamıyoruz, demokrasinin bir gereği olarak görüyoruz. Olması gereken elbette bu değil. İnsanlara fikirlerimizi anlatmak, doğruyu seçmeleri için ihtiyaç hissetikleri veriyi sunmak daha entellektüel düzeyde ve uygun araçlarla olmalıydı ne varki toplumumuz buna hazır değil.

Bugün sosyal medyada aşağıda yer alan haberi görünce hemen paylaşma ihtiyacı hissetim. Çankırı’da bir otopark açılışı yapılmış ve açılışta üniversitemizden akademik/idari koadrodan temsiller olmuş. (Koltuk sıralaması 3 ve şemsiyeli bölümün sonu.)

Haber vesilesiyle bazı konular hakkında yeniden düşünmemizin zamanı geldiğine inanıyorum.

 • Bilim adamları siyasete hangi boyutta katkı vermelidir?
 • Bilim yapanların yerel siyasette ve taşra teşkilatlarında konumları ne olmalıdır?
 • Çankırı Üniversitesinin Çankırı’ya bilimsel ve sosyal boyutta katkıları neler olmuştur. Bu yönde araştırma yapan var mı ve/veya master/doktora öğrencilerine bu yönde bir tez hazırlattırıldı mı? (Not: 03/08/2014 tarihinde bilgi edinme hakkımız kullanarak sorduk ama cevap alamadık. ilgili yazı)

———————————————————————————————————–

Çankırı Ahmet Yesevi Camii Meydanı ve Otopark açılışına Dekan Yardımcılarım Abdülselam Arvas ve İbrahim Akyol ile birlikte katıldık. Programa Başbakan Yardımcısı Sayın Yalçın Akdoğan, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Melih Gökçek, Ak Parti Çankırı Milletvekili adayları, Vali, Belediye Başkanı, Ak Parti yöneticileri, sivil toplum örgütü temsilcileri, bürokratlar ve halk katıldı. Çevre düzenlemesi cami çevresine yakışır tarzda yapılmış, emeği geçen tüm ilgililer ile birlikte Türkiye ve Çankırı’ya hizmet edenleri kutluyor, bundan sonraki faaliyetlerinde de başarılar diliyorum.

üniversite siyaset

Çankırı’da Bilim Nasıl Yapılır?” üzerine bir yorum

 1. Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali İbrahim Savaş’ın skandal icraati çok konuşulacak.
  Sosyal medyanın önemli kalelerinden biri olan Facebook’ta yapılan bir paylaşım, Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali İbrahim Savaş’ın skandal bir icraatini ortaya koydu.

  Seyfettin Sağlam adlı vatandaş, ‘Çankırı’nın Fotoğraflara Gizlenen Hatıraları” adlı sayfada yaptığı açıklamada, Türk Ocakları eski Genel Sekreteri Yücel Hacaloğlu’nun yaklaşık 30 bin kitaplık arşvinin Karatekin Üniversitesi’ne bağışlanması yolunda büyük gayret gösterdiğini ancak Rektör Savaş’ın ‘umursamaz’ tavır içerise girerek sürece sırtını döndüğünü iddia etti.
  http://www.sozcu18.com/bir-kamyon-bulamayan-universite-rektoru-18196h.htm

  Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s