Çankırı Müzesi ziyaretçi kabulüne başladı

Çankırı’nın en eski binalarından birinde hizmete girecek olan Çankırı Müzesi, ziyaretçi kabulüne başladı.

2014 yılında müzeye çevrilmek üzere restorasyonuna başlanan eski Hükümet Konağı binasındaki çalışmalar tamamlandı. Yenilenen yüzü ile resmi açılış için gün sayan Çankırı Müzesi, gelen yoğun talepler üzerine Çankırı Valisi Mesut Köse’nin talimatıyla ziyaretçi kabulüne başladı.

Çankırı Müzesi’ni ziyaret etmek isteyen vatandaşlar Pazartesi günleri hariç diğer günlerde 09.00 ile 17.00 saatleri arasında müzeyi gezebilecek. Çankırı Müzesi Müdürü Ali Atmaca, bütün Çankırılıları ziyaret saatlerinde müzeye beklediklerini söyledi.
Müzenin ziyaretçi kabulüne başlamasının ardından Çankırı’daki birçok okulun, öğrencilerine müzeyi gezdirerek öğrencilerin Çankırı’nın tarihi hakkında bilgi edinmelerini sağladığını aktaran Atmaca, Müze’ye ayrıca vatandaşların ve tur için Çankırı’ya gelen grupların da büyük ilgisi olduğunu ifade etti.

80 yıl süreyle Hükümet Konağı, 27 yıl da Adliye Sarayı olarak hizmet veren tarihi bina bundan böyle Çankırı Müzesi olarak hizmet verecek. Binanın inşaatı 1903 yılında başlamış 1905 yılında tamamlanmıştı. Binanın müzeye çevrilmesi için ise 2014 yılında çalışma başlatılmıştı. Çankırı Valiliği

 

Geçmişte Cansaati.Org: Çankırı için Müze İstiyorum Kampanyası

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s